за отпуската на татковците,които нямат брак

  • 1 518
  • 22
извинявам се предварително,ако има подобна тема,но неможах да намеря точно това,което ме интересува.Значи скоро ще имаме бебе,но нямаме брак,та въпросът ми е,дали някой зане как стоят нещата с отпуската на таткото.Четях някаде че от родилното трябвало да ми дадат някакъв документ,да ама от там щяли да ме изпишат с мойто име на детето и чак после се променяло в общината,тъй като вече сме извадили,нотариално заверени докумети за припознаване и сме ги оставили в общината така ни казаха да направим
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам, искат документ, че живеете заедно - адресна регистрация.
Виж целия пост
# 2
За отпуската не знам, но детето се изписва с името на таткото като представите декларация за припознаване нотариално заверена. На втория ден ми донесоха декларация  да напиша имената на детето собствено бащино фамилия и те си ги пращат в общината за изготвянето на АКТ за раждане срока е 14 дни.
Виж целия пост
# 3
незнам как стоят нещата,ама на нас така ни казаха че ще ме изпишат с мойто име и после се променяло.
Виж целия пост
# 4
Много омотано ми изглежда. И ние нямаме брак ама детето си го изписаха с името на бащата и не съм имала проблем.
Виж целия пост
# 5
незнам как стоят нещата,ама на нас така ни казаха че ще ме изпишат с мойто име и после се променяло.
Не е така. Ако представиш при записването на детето нотариално заверена декларация , където са записани имената на детето (струва някакви левчета между другото) детето се записва с тях. Не се връзвай на това с по-късното променяне на имената, защото е ходене по мъките и е съвсем излишно, след като можете да го избегнете. На нас ни искаха и двете лични карти при записването, но не знам дали във всяка болница е така.
Виж целия пост
# 6
Не би трябвало да има проблем, детето след като е припознато от таткото има същите права, като деца родени в семейство с брак. Не ми е трябвала нотариално заверена декларация, попълних стандартна в болницата с нея и личните карти таткото отиде в Общината, след 2 часа Акта за раждане беше готов. Всичко това се случи в понеделник, т.к детето се роди в събота. Всяка болница има различни изисквания.
Виж целия пост
# 7
Ние с таткото нямаме брак.Миналата година родих ,дадох му една декларация ,която ми дадоха от окръжна болница и с нея той нотариално припозна детето.Същата декларация я дадох в болницата и след 20 дни отидох да си взема акта за раждане от общ.Младост.
Виж целия пост
# 8
Много омотано ми изглежда. И ние нямаме брак ама детето си го изписаха с името на бащата и не съм имала проблем.

И при нас така Peace
Виж целия пост
# 9
И ние нямаме брак,дори и по адресни регистрации сме в различни градове.На вторият ден след като родих таткото дойде в родилното,където подписа декларацията за припознаване(по принцип се прави при изписването,но беше края на месеца и затова го извикаха на вторият ден)
Не са ни искали нито нотариална заверка,нито нищо.Детето го изписаха с имената на таткото и с моя адрес.
Виж целия пост
# 10
точно преди една година се роди племенникът ми - майка му и баща му нямат брак. още при записването на детето, бащата го припозна и така си беше изписан - с неговите имена. не е имало нужда от промяна. а до колкото съм запозната, бащата може да ползва 15-дневния отпуск въпреки, че няма брак с майката.
аз пък се чудя, ако за бащата не се отнасят разпоредбите на Кодекса на труда (моят съпруг е офицер), може ли да се възползва от този отпуск newsm78
Виж целия пост
# 11
не може да запишат детето на теб,пък да го променят.Акт за раждане не се променя
Виж целия пост
# 12
И ние нямаме брак,дори и по адресни регистрации сме в различни градове.На вторият ден след като родих таткото дойде в родилното,където подписа декларацията за припознаване(по принцип се прави при изписването,но беше края на месеца и затова го извикаха на вторият ден)
Не са ни искали нито нотариална заверка,нито нищо.Детето го изписаха с имената на таткото и с моя адрес.

И при нас така. Такава е практиката в Шейново(Сф), не знам ти къде си раждала. Не би трябвало да им проблем с отпуската, детето е негово. Отпуската е за раждане на дете, а не за сватба+дете.
Виж целия пост
# 13
Никой не отговори на момичето за отпуската на таткото  Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
незнам как стоят нещата,ама на нас така ни казаха че ще ме изпишат с мойто име и после се променяло.
Не, после много трудно се променя.
Не мисля, че за отпуската ще има проблем, при положение, че признае детето.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия