ЗАХРАНВАНЕ МЪКА ГОЛЯМА ПОМАГАЙТЕ

  • 664
  • 7
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ ПОМОГНЕТЕ МАЛКАТА Е НА 7МЕС И НЕЗНАМ КАК ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА Я ХРАНЯ В 10Ч И ДАВАМ НОВАТА ХРАНА И ДОХРАНВАМ С НЕЩО ВЪВЕДЕНО, МНОГО РЯДКО ДА ЯДЕ ОТ НЕГО СЛЕДОБЯД КЪМ 14Ч ДАВАМ КАША ИЛИ ПЮРЕ ЗЕЛЕНЧУКОВО ИЛИ ПЛОДОВО КАКВОТО СЪМ ВАВЕЛА И ТОВА Е КОГА ДА И ДАВАМ И ТРЕТИ ПЪТ И ПО КОЛКО ПЪТИ ТРЯБВА ДА ЯДЕ, ОТКОГА ДА ДАВАМ ЖЪЛТЪК И МЕСО. НА КЪРМЕНЕ НА ПОИСКВАНЕ СМЕ. И ЗАХРАНИХ НА 6М И 10ДЕНА
Виж целия пост
# 1
Аз лично още не съм захранила, но чета прекрасни съвети тук
Виж целия пост
# 2
И АЗ ГИ ЧЕТА ВЕЧЕ 2МЕСЕЦА И ПАК МИ Е МН ТРУДНО
Виж целия пост
# 3
   Можеш ли първо да споделиш с какво си започнала захранването и кога? Какво си въвела да тук? По някаква схема ли захранваш? Кърмиш ли и смяташ ли да заместиш хранене? Какво те притеснява в храненето на момиченцето ти, има ли апетит и интерес към храната?
   По принцип до към годинката се смята, че твърдата храна е по скоро за опитване, запознаване с нови храни, вкусове и консистенции. Млякото (кърма или АМ) са все още основната храна на детето. Ако детето получава кърма "на поискване" и твърда храна след кърмене, обикновено то само решава какви количества да приеме. Постепенно твърдата храна измества млечното хранене, но е препоръчително това да става бавно и постепенно и по възможност към навършването на първата годинка.
   За да се създаде правилно отношение към храненето, а и интерес към храната е хубаво детето да сяда заедно с вас на масата и тогава да му се предлага храна. То това е трудно осъществимо на всяко хранене, но колкото е възможно е хубаво тя да е част от ритуала на хранене на възрастните.
   Има различни схеми на захранване, нямам наблюдения върху всички, но мога да споделя за тази, която аз предпочетох. първо се започваше с едно хранене на ден. Не говоря още за заместено кърмене, а за предлагане на твърда храна. Аз давах оризова каша към 11 часа, не особено стриктно. После познатите продукти се изместваха след обяд към 5-6 часа, а новите се въвеждаха сутрин. Кърмех Алекс около половин час преди да предложа твърда храна. Когато въведох достатъчно плодове и зеленчуци, ориз, елда, въведох кашите с глутен, после месо няколко вида и по късно яйце.  Това между 6 и 11 месец. Млечни продукти дадох към 11 месец. Доста по късно започна да хапва по големи количества и да давам храна по три пъти на ден или повече. Обикновено на обяд предлагах зеленчуково (с или без месо) ядене, след като се наспи, плод и привечер давах каша с плод. Закуската се възприе много след годинката.
   Ако искаш можеш да погледнеш схемите за захранване в библиотеката. Има и теми за педагогическо захранване, може да ти хрумнат някои идеи от там.
 
Успех и пиши пак как върви захранването при вас  Peace
Виж целия пост
# 4
И на нас ни предстои захранване след 20-тина дни и що инфо изчетох... Rolling Eyes  сега ми е каша в главата Sad
Виж целия пост
# 5
Мирела, мога да ти кажа аз как правя: към 13.30 - 14.00 часа давам зеленчуково пюре, като ги редувам през ден - ако единия ден дам зеленчуково, слагам в него четвърт желтък, а на следващия ден давам пюренце с месо. Следващото твърдо хранене е с каша към 17.30 часа, в която слагам малко плодово пюре. Моето бебе е колкото твоето, на 7 мес. е и сутрин около 9.30 - 10.00 часа яде попара, но е захранено в петия месец, така че ти не бързай с попарата.
Успешно захранване, добър апетит на бебчето и се надявам да съм ти била полезна с нещо  Wink
Виж целия пост
# 6
започнах с оризова каша безмлечна след това елда,тиква,морков,картоф,банан,круша,ябълка,спанак,червено цвекло заради желязото от 6меси 10дена.На обяд едва  и давам новата храна и повече не иска а следобед понякога го докарва до 50гр. не я насилвам но има интерес към нашата храна но така и не започнахме пз. понякога вечер когато хапвам банан и давам малки парченца. не следвам схема гледам да се придържам към нея но тъй като е на долната гранича с хемоглобина 107 мога ли да въведа месото и още взех и бисквитки на хип но са с обезмаслено млеко мога ли да ги давам.Притесних се защото една приятелка нейното бебче е на 9мес и като каза колко яде се изплаших и сутрин и на обяд и следобед и вечер и бозае. а ние едва по 50гр.
Виж целия пост
# 7
Здравей, не сравнявай малката с други бебета, дори и на нейната възраст. Всяко бебе е индивидуално. Ние сме на 10 месеца и още не съм въвела попара. Яде пет пъти на ден. Мляко, пюре- местно, мляко, пюре от овесени ядки и сурови плодове, мляко. Вярно яде по 200 гр., но той си е ящен. Пробваш ли да сложиш малко кърма в пюретата. Успех и не бързай. Цял живот ще опитва нови неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия