Извара и йогурти

  • 1 548
  • 20
Здравейте мамчета,


Искам да давам на бебка извара и йогурти.Има хубави дуети на Хипп и други марки.На някой етикети пише мляко, някъде пълномаслено, обезмаслена извара, а в тези на Хумана кисело мляко.Притеснява ме това, че аз не съм й давала друго мляко освен нейното.Дали е проблем и трябва ли да съм й давала до сега прясно или кисело мляко, за да дам от тези десерти? Благодаря 
Виж целия пост
# 1
Аз давам от млекцата на Хумана и няма проблем . Не съм давала досега кисело мляко, нито прясно. За прясното мляко мисля да дам чак след 1г.6м. Не бързам. Обикновено ако на бурканчето пише за 6+, аз изчаквам още 1 месец.
Виж целия пост
# 2
Някъде около 10-ти месец включих дуетите на Хипп, йогуртите на Хумана и пр. в менюто на моето дете. Кисело и прясно мляко дадох доста след годинката.
Спокойно вече можеш да ги даваш, ако се притесняваш започни с малко и увеличи количеството на йогурта/изварата постепенно.
Виж целия пост
# 3
Аз дадох плодов дует на Хип на 7 месеца (към края). Пиеме Аптамил и аз също се чудех дали няма проблем, че млякото ни е на различна марка, но в крайна сметка не сме имали проблеми. Преди да й дам йогурт, съм давала сирене. Ако ще даваш такъв продукт, започни по съвсем малко в началото, дори и да хвърлиш 2-3 бурканчета на вятъра. Peace
Виж целия пост
# 4
Давам и от йогуртите с извара на Хипп откакто навърши 7 месеца, дадох и направо 1/2 бурканче,не съм захранвала с тях по малко. Не сме имали никакви проблеми досега, Ема ги обожава и тях и дуетите на Хипп Peace
Виж целия пост
# 5
И аз направо дадох цяло бурканче без да захранвам от плодовите дуети на Хип с йогурт, но при навършени 7,5 месеца.
Виж целия пост
# 6
След 8-ми месец спокойно може да се дават от тези бурканчета, съобразени са, не се притеснявай  Peace
Виж целия пост
# 7
Бебетата много ги харесват тези дуети. Давай спокойно. Peace
Виж целия пост
# 8
Не е проблем да даваш такива дуети. Просто дай няколко лъжички и ако видиш че на детето му понася добре и му харесва продължи с предлагането на тази храна.
Виж целия пост
# 9
И аз съм давала от тях. Вкусни са и осигуряват разнообразие в менюто на детето.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Няма проблем нито с изварата, нито с млякото вътре - аз лично давам такива дуети откакто станахме на 7 месеца. А колкото до различните млека ва различните марки - аз съм си мислила същото. В крайна сметка всяка марка си слага собствено АМ вътре, но след 8 месеца не е проблем, иначе трябва да даваш все едни и същи млечни кашички или да купуваш безмлечни и да добавяш от твойто АМ. Аз давам млечни каши и на Хумана (много ни е любима, особено овесената с ванилия  Peace), и на Хип, и на Лактана, и на Ганчев.  Същото важи и за дуетите, въпреки, че от тях предимно на ОВКО съм му давала.
Виж целия пост
# 11
След 8 месец дадох от дуетите, страхотни са и синът ми ги обожава. Peace
Виж целия пост
# 12
Вчера за пръв път дадох на Овко извара с боровинки.Възторжено издрънка цялото бурканче.
Виж целия пост
# 13
От около 2 седмици (малко след навършването на 9 месеца) и аз започнах да му давам дуетите на Хип, йогурт на Семпер и Хумана.
Яде всичко с голям апетит  Peace
Не е имало нежелани реакции  Peace
Виж целия пост
# 14
Честно да ти кажа-не съм давала прясно мляко преди да въведа тези йогурти и изварата.Нямах проблеми и си ги приемаше спокойно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия