Сьомга в бутер тесто

  • 3 778
  • 12
Здравейте,

Реших да споделя с вас една много лесна, вкусна и бърза рецепта за сьомга, която за да съм честна не е моя, а на една приятелка (ако още пише или чете в този форум, никът й е ММ, за да й отдам признание).

Сьомга в бутер тесто

около 500 гр. прясна сьомга-филе (аз взимам от Пикадили и винаги съм доволна)
1 бутер тесто (правила съм с белла)
1-2 лимона

Режа сьомгата на две по дължина, тъй като е дебеличка риба и тлъстичка и я разстилам върху единия лист на бутер тестото, отгоре поливам обилно с лимонов сок (от лимона директно) или режа на кръгчета лимон и нареждам върху рибата (придава леко горчив вкус от кората обаче). Отгоре покривам с другия лист бутер тесто и ги залепям хубаво. Намазвам с прясно мляко или жълтък отгоре (аз предпочитам прясно мляко, тъй като така не се чудя какво да правя белтъка ). Пека в загрята на 200 градуса фурна, без вентилатор, около 35-45 минути (зависи от фурната ти). После сервираш със задушени или варени картофи или картофена салата.

Да ви е сладко и ще се радвам ако някой направи и сподели. За жалост дакато се сетя да снимам, вече я бяхме изяли Simple Smile  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
В къщи много често хапваме сьомга и се чудя вече как да я приготвям. рецептата звучи интересно, ама не става ли много тежка храна- сьомгата е мазна риба, бутер тестото и то??
Виж целия пост
# 2
Ами не става много тежка, затова именно разрязвам филето на сьомгата по дължина, за да стане тъничко. Е, да, наяждаш се от по-малко количество, но не е тежко.
Виж целия пост
# 3
Аз скоро правих с точени кори, също по рецепта на съфорумка , и много ми хареса, така че си представям горе-долу как би станала и в многолистно тесто  Peace
А тестото разточваш ли го или го оставяш да е плътно?
Виж целия пост
# 4
Аз комбинацията между тесто и риба не я харесвам. Не става ли много странно на вкус ,като баница с риба ?!
Виж целия пост
# 5
Аз комбинацията между тесто и риба не я харесвам. Не става ли много странно на вкус ,като баница с риба ?!

На мен не ми беше странно, но пък и харесвам понякога нетипични за другите хора ястия, така че не съм пример...

Сьомгата има по-особен вкус, не е като останалите риби, и и "отива". Аз също не си представям всяка риба в тесто  Peace
Виж целия пост
# 6
Тогава ще опитам, щом на нея казваш и отива. Аз обичам сьомга ,но винаги съм я хапвала само на скара.
Виж целия пост
# 7
Пробвай с малко филенце, пък прецени дали ти е по вкуса  Peace Аз, както казах, не съм добър пример  Blush
Виж целия пост
# 8
Добре ,ще пробвам с филе ! Благодаря ти ! Hug
Виж целия пост
# 9
Аз правя същата рецепта, но слагам и по едн авръзка копър и магданоз върху сьомгата. Става страхотно  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз скоро правих с точени кори, също по рецепта на съфорумка , и много ми хареса, така че си представям горе-долу как би станала и в многолистно тесто  Peace
А тестото разточваш ли го или го оставяш да е плътно?

Не, не го разточвам тестото, оставям си го плътно.

Добре ,ще пробвам с филе ! Благодаря ти ! Hug

Моят първи опит беше с малко филе и ползвах само едната кора от бутер тестото, за проба, та да не развалям сьомгата (въпреки, че вече я бях пробвала във въпросната приятелка).

Аз правя същата рецепта, но слагам и по едн авръзка копър и магданоз върху сьомгата. Става страхотно  Simple Smile

Ммм, мога да си представя, ще пробвам и аз, само дето трябва да направя две дози, защото моят мъж не обича такива зелении Sad
Виж целия пост
# 11
Аз правя същата рецепта, но слагам и по едн авръзка копър и магданоз върху сьомгата. Става страхотно  Simple Smile

И аз се зачудих дали ще е удачно и някакви подправки да се добавят. Копър мисля, че е добър вариант. Сега остава да намеря хубава сьомга. newsm78
Виж целия пост
# 12
Хубава прясна сьомга има винаги в Пикадили  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия