Въпрос за предстоящо захранване

  • 732
  • 13
Здравейте,
предстои ни захранване /след десетина дена започваме шести месец/ и започнах да се оглеждам за пюренца.Забелязах, че различните фирми правят различни комбинации.Въпросът ми е , проблем ли е ако сменям фирмата през няколко дена?Може би трябва да кажа, че давам вече сок от ябълка и морков-прясно изцедени.
Виж целия пост
# 1
Здравей  Simple Smile
Не е проблем да сменяш фирмите, практически е много трудно да караш само на една фирма пюрета, като се има предвид какво се предлага на пазара.
по скоро трябва внимателно да четеш етикетите, защото често пюретата съдържат допълнителни неща, които не би искала да дадеш. Много пюрета имат добавено сол, захар, масло, сухо мляко, оризово нишесте, лимонена киселина и т.н.
А и първоначално се препоръчва да започнеш с еднокомпонентно пюре. Такива няма особено много на пазара. Но пък много майки, а и бебета предпочитат домашно приготвената манджа пред готовите пюрета. Там вече ти решаваш какво да сложиш  Peace
Виж целия пост
# 2
не е проблем, ако сменяш фирмата, въпросът е детето да ги харесва. Първоначално, еднокомпонентните можеш да си правиш сама - примерно само тиква, моркови или картофи. В последствие двукомпонетните също може да си правиш - моркови с картофи, тиква с картофи, картофи с броколи и т.н. Можеш да опиташ  Peace
Виж целия пост
# 3
Да се включа и аз с подобен въпрос. Става дума за приготвянето на пюретата - след като направя на пюре зеленчукът трябва ли да добавя капка зехтин или олио, и ако не от кога се добавят в пюретата и на всички ли? ( Малкият ще навърши 5м. и ще започвам с пюретата, но изникват едни такива въпроси) newsm78
Виж целия пост
# 4
мерси за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 5
на мен педиатърката ми каза да слагам 1к. л. краве масло в пюренцата
Виж целия пост
# 6
Вече си захранила.

Следваща стъпка:
- еднокомпонентно пюре (от готовите има чисти моркови, чиста тиква и чист картоф)
- двукомпонентно пюре (морков+картоф, морков+тиква, морков+ориз, морков+ябълка)

Морковът и ябълката са въведени от гледна точка на алергичната поносимост, особено щом не са били термично обработени.
При захранване с пюре от тези продукти се дава лъжичка по лъжичка, за да свикне стомахчето постепенно с твърдата храна, не за да се тества алергия.

Пюретата се избират според съставките, за начало да са:
- без сол
- без захар
- без обикновено мляко, сметана, масло и пр.
- без подправки

Фирмата няма значение, редуват се според състава.
'Хип' имат няколко изчистени като състав пюрета.
Домашните трябва да са от сигурни продукти – например морковите и картофите са нитратни зеленчуци.
Виж целия пост
# 7
след като направя на пюре зеленчукът трябва ли да добавя капка зехтин или олио

Зехтин и домашно приготвяни пюрета
Краве масло в домашните пюрета
Виж целия пост
# 8
Мерси   bouquet Косе Босе   Hug
Виж целия пост
# 9
По въпроса с приготвянето и аз искам да питам нещо - педиатърката ми забрани категорично да правя пюрета до 8-ми навършен месец на детето. Не ми обясни защо. Има ли причина да не ги правя аз или тя не е много в час? Питам защото купените пюрета ми се струват големи буламачи (все едно не готвят за бебета а за прасета  Rolling Eyes) Имам домашни картофи и поне картофеното мога аз да го правя.... newsm78
Виж целия пост
# 10
Предполагам, че забраната е била заради нитратите в зеленчуците на пазара. Но ако имаш домашни продукти, това е чудесен вариант. Така или иначе на пазара май няма само картофено пюре. Срещала съм картоф с карфиол, с морков и подобни, но само картоф не.
Виж целия пост
# 11
Значи не е проблем да и правя аз пюретата в началото? Знам си да не и обръщам много внимание на педатърката....
Виж целия пост
# 12
margarita1 според мен можеш спокойно да приготвяш домашни пюрета. В готовите, особено по-евтините има съставки като сол, захар, модифицирано нишесте и други съмнителни за здравето. Разбира се важно е да внимаваш от къде купуваш плодове и зеленчуци. Те трябва да са български и от производител, който може да ти даде съвестна информация за тях.
 
Виж целия пост
# 13
Аз правех храната на Алекс, той така и не хареса купешките пюрета, поне не и зеленчуковите. Първите храни бяха от домашни зеленчуци, но после нямах избор. Давах и от пазара.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия