Как си спряхте кърмата?

  • 7 155
  • 21
Мили майки, отбих бебо, и искам да си спра кърмата, но незнам как? В момента цедя около 70 ml за 24 часа от двете гърди. Докторката ми каза да спра да се цедя и кърмата щяла сама да ми спре, или да пия някакви хапчета бромо... непомня точно. Тези хапчета се пиели по схема, но тя незнаела точно как!!!
Виж целия пост
# 1
За бромокриптин ти е говорела, но в никакъв случай не ги пий! Страничните ефекти са премного! Аз си я спрях с Парлодел- дозата за деня не си я спомням добре, но на листовката на лекарството е описано всичко. Курса на лечение е 14 дни, а цената беше около 12 лева. Успех!
Виж целия пост
# 2
За бромокриптин ти е говорела, но в никакъв случай не ги пий! Страничните ефекти са премного! Аз си я спрях с Парлодел- дозата за деня не си я спомням добре, но на листовката на лекарството е описано всичко. Курса на лечение е 14 дни, а цената беше около 12 лева. Успех!

Подкрепям изцяло казаното по-горе!
Виж целия пост
# 3
Количеството на кърмата ти е малко и може и да се спре без лекарства. Аз изцеждах по малко, за да не получа мастит, но не до край. Постепенно започнах всеки ден да намалям количеството на изциденото, а съответно и кърмата започна да намаля. Така за около седмица си спря сама без лекарства.
Виж целия пост
# 4
И аз не съм пила хапчета и процедирах като gmsvetla, нооо...преди около две седмици имах болки в гърдите (заради което спешно си записах час при мамолог) и един ден преди прегледа-тениската ми се намокри и за моя огрооомна изненада успях да изцедя от гърдите си кърма... Shocked Бях приключила с кърменето точно 10 месеца преди това.

На следващия ден мамоложката ми каза, че това всъщност често се случва-точно на тези, които спират кърмата си по този начин и че било добре да се пият хапчета за това.(Тъй като организмът бил пригоден за кърмене докъм 3-та година)

Така че, може би е по-добре да пробваш с хапчетата, които ти препоръчват.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Количеството на кърмата ти е малко и може и да се спре без лекарства. Аз изцеждах по малко, за да не получа мастит, но не до край. Постепенно започнах всеки ден да намалям количеството на изциденото, а съответно и кърмата започна да намаля. Така за около седмица си спря сама без лекарства.

При мен картинката беше същата, но аз се изцеждах когато усетих напрежение в гърдите. Освен това носих доста тясен сутиен, така ми поръча джипито.
Виж целия пост
# 6
На мен пък 2 седмици след раждането ми спря кърмата, колкото и да стисках нищо не излизаше, бебето също не успяваше да изяде нищо. Просто спрях да предлагам гърда, не съм усещала никакво напрежение, нито ми се е появявала кърма повече  Thinking
Виж целия пост
# 7
На мен ми я спряха с бромокриптин /никой не ме е питал Close /, ходех като отнесена, виеше ми се свят, залитах и т.н. та ...каквото и да избереш, гледай да е друго. Дано всичко мине безпроблемно.Успех.
Виж целия пост
# 8
На мен пък 2 седмици след раждането ми спря кърмата, колкото и да стисках нищо не излизаше, бебето също не успяваше да изяде нищо. Просто спрях да предлагам гърда, не съм усещала никакво напрежение, нито ми се е появявала кърма повече  Thinking
Същата история- нищо не съм взимала за спирането й
Виж целия пост
# 9
с Достинекс 3 хапчета по 26 лв. всяко


Парлодел=бромокриптин
Виж целия пост
# 10
И аз съм пила Бромокриптин след отбиването на първото дете. Нямам спомен за страничи реакции. Сега още кърмя, но като имам предвид изобилието на кърма при мен сигурно пак ще съм на лекарства.
А това, че личната ти лекарка не знае схемата за прием на Бромокриптин , меко казано ме озадачи.
Виж целия пост
# 11
На мен ми я спряха с бромокриптин /никой не ме е питал Close /, ходех като отнесена, виеше ми се свят, залитах и т.н. та ...каквото и да избереш, гледай да е друго. Дано всичко мине безпроблемно.Успех.

И аз го пих и се чувствах ужасно...само да знаех тогава за другите алтернативи newsm78
Но е хубаво да вземеш някакви мерки,въпреки че нямаш кърма,за да избегнеш по нататъшни проблеми ooooh!
Виж целия пост
# 12
Преди да тръгнем на море, трябваше да оставя Лора на майка ми и естествено да не я кърмя повече Wink.
Тогава нямаше 11 месеца още.
Постепенно става тая работа.
Започнах да я кърмя само сутрин. Така 1 седмица.
Кърмата намаля драстично от само себе си.
После започнах да предлагам само по 1 мин. и додавах АМ със шишето.
И така я отбих.
В началото след като я отбих не усещах никакво напрежение в гърдите, но напипвах нещо като пластина. Ходих и на гинеколог-питах за това.
Но нямаше никакъв проблем. От само себе си се резорбира тази пластина и ниакква кърма няма повече в мен.
Виж целия пост
# 13
с Достинекс 3 хапчета по 26 лв. всяко


Парлодел=бромокриптин

Подкрепям  Peace
На мен ми се наложи да пия 4 хапченце , но цената им беше под 20 лв. бройката.Мисля че за 2 бр. дадох 38 лв.   newsm78
Виж целия пост
# 14
Достинекс-без странични ефекти са поне
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия