Ароматен "чипотле" дип (Chipotle Dip)

  • 5 740
  • 2


Не мога да ви опиша каква вкусотия е това Crazy
Казва се "чипотле" (Chipotle) защото се прави с едни люти чушлета, които са пушени и сушени, ето ги:


Аз ще предположа, че в България няма такива чушки които да са сушени и пушени. Единствено ще трябва да се докара пушеният аромат.

Ето и продуктите:
Равно количество майонеза и заквасена сметана (по около 200-250гр.)
Лек кашкавал (моцарела например), не трябва да има силен аромат настърган около една шепа
Едно парче топено пушено сирене
Ако имате малко твърдо пушено сирене, настържете го и го прибавете към соса, трябва да се докопаме до всеки "пушен аромат"  Mr. Green
3-4 стръка зелен лук нарязан на не много ситни парченца
И една сушена люта чушка, накисната за да омекне и за предпочитане пасирана, може да сложите парченцата в майонезата и така да пасирате
Една малка лъжичка доматено пюре, сос или пък лютеница. Само не прекалявайте с количеството.
Малко чесън и лук на прах
Пресен копър

Това е  chef оставете да престои в хладилника няколко часа, още по-вкусна е на следващият ден. За гости е супер.
Идеална е поднесена с чипс, или нарязани пресни стебла целина, карфиол, броколи, моркови, на филийка...абе кой както му душа иска.
Да ви е сладко  bouquet
Виж целия пост
# 1
На снимката изглежда доста вкусно.
 А много ли е люто? newsm78 Че аз не съм му фен, но милото ще го оцени Peace
Виж целия пост
# 2
Мишле_ , лют е колкото е люта чушката. Може да се направи със сладка сушена чушка, не виждам проблем.
ако пък някой обича по-люто може да сложи 2-3 чушки.
Можеш да го направиш със сладката чушка и половината да го отделиш за себе си а в другата да прибавиш малко лют червен пипер.
Наистина е много вкусно. Аз вече половин купа изядох с едни солетки и трябва да си разкопчая панталона Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия