Откога се дава вода на кърмачето и коя е най-подходяща ?

  • 34 282
  • 32
Моля помогнете със съвет откога трябва да се дава вода на новороденото дете,добавя ли се нещо към нея/захар,напр./Коя е подходяща за тази възраст?
Виж целия пост
# 1
Извън Бг НЕ препоръчват даването на вода на новородени, само кърма  Hug Вода се добавя след като се започне захранването!
Тук - в Бг, повечето педиатри още препоръчват даването на подсладена вода на новородени заради жълтеница , а от `1м. нагоре- без захар!
Ти решаваш кой пример ще вземеш- български или световен  Wink
Виж целия пост
# 2
Честито бебче, да е здраво и силно!  Hug

Прочети тези статии като за начало:

Указания за предлагане на вода на кърмачетата

Кърмене и бебешка жълтеница

Кърмене и жълтеница
Виж целия пост
# 3
Аз не съм давала вода-вече сме на 4 месеца и половина. А и тя не искаше като и предлагах
Виж целия пост
# 4
Ние едва от месец-два може да се каже, че пием вода, а малката вече е на 1 г 8 м. Щом пие кърма, няма страшно. До 1 годинка й преварявах водата по съвет на педиатър/тя не че я пиеше/, а сега си купихме филтрираща кана и не варя. Не ползвам минерална вода, защото не е подходяща за деца. Тя и от възрастни би трябвало да се използва доста по-рядко, отколкото се практикува. Но ако смяташ да й даваш купена вода, се информирай за допустими стойности и чети етикетите за съдържание. Аз съм сравнявала например Горна баня и Банкя - първата е доста по-мека от втората.
Виж целия пост
# 5
Аз също не съм давала на дъщеря си вода до 6 месец,когато започнах да я захранвам.Преди това в болницата ме караха да и давам вода , но тя не пиеше,както и по-късно в къщи се опитах да и дам (и аз не знам защо),но при положение че я кърмя явно няма нужда от вода! Wink
Виж целия пост
# 6
Между другото и аз ще предлагам вода към 6 м. със захранването и живо ме интересува дали по това време трябва да се преварява, или може и бутилирана, филтрирана...
Виж целия пост
# 7
Аз също сега започнах да му предлагам  преварена вода, но по 20-30мл и то изключително рядко.
Виж целия пост
# 8
Параход , аз я преварявах първите 2 месеца,после и взимах от бутилираната и сега пие от чешмата. Имам приятелка,която кърмеше но и даваше вода(детето пиеше много вода и наддаваше много малко).Та тя му купуваше вода още от 6тия месец.
Виж целия пост
# 9
Аз не съм давала вода-вече сме на 4 месеца и половина. А и тя не искаше като и предлагах

И ние сме така - до 5 м. без вода, но започнахме захранване и покрай него й предлагам вода и тя вече си я пие, а не като преди само да се мръщи.
Виж целия пост
# 10
предложих вода след като запо4нах да захранвам-и преди това пробвах 4е лятото големи жеги,но тогава не я искаше.Запо4на да я пие по малко преварявах я допреди 2-3 седмици сега давам Девин розов етикет или торн спринг PeaceНяма смисъл на новородено вода според мен
Виж целия пост
# 11
Доки ми каза,че няма нужда от вода.
Тя бебка си набавяла всичко от кърмата.
Каза само след кърмене да и давам по една две глътки за да си изплакне устата за да не хване гъби.
Ама тя така се мръщи въобще неще да пие вода.
Само когато хълца успявам да я накарам да пие.
Виж целия пост
# 12
Това с гъбите според мен няма общо с водата!!!
На моята приятелка сина,който пиеше много вода имаше гъби много често,а дъщеря ми - не!!! newsm78
Не знам защо всички лекари карат майките да плакнат устите на бебенцата,може би има защо ,но от моя личен опит се убедих ,че водата не спасява от гъби.Може би е вид предразположение...
Виж целия пост
# 13
Когато бебенцето се кърми вярвам, че изобщо не е необходима вода. При нас беше така, и в най-горещите дни не съм й давала, защото виждах, че се чувства добре и получава достатъчно течности с кърмата. Тук във форума научих, че когато започне захранването е добре да се предлага и вода, за да бъде запазен баланса на солите в организма.
Виж целия пост
# 14
ами и моята щерка не пие вода. в началото се опитах да й дам глюкоза по съвет на педито, ама тя така се мръщеше, плюеше и ревеше, че спрях. и като казах на доки, че малката не иска вода, тя ми каза, че всичко си го набавя от кърмата. и спрях да се терзая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия