Агресия, любов, прошка и къде се срещат...

  • 2 040
  • 18
Здравейте всички.

Ето, че и аз се вкарах в схемата и съм безкрайно объркана... Не знам дали целта ми е да споделя, да потърся съвет или просто да се опитам да си подредя мислите, но ще се радвам на всички мнения  Embarassed

С един мъж сме от 2 и половина години заедно. Голяма любов - и за него, и за мен... Лошото е, че от доста време беше по-скоро тормоз, отколкото любов - карахме се постоянно, разделяхме се, събирахме се, драми, плачове, страдания - и то предимно от моя страна. Не съм вярвала някога, че ще изтърпя толкова много заради когото и да било на този свят Confused Много унижения, много болка, много скандали. . Имали сме и прекрасни моменти - точно такива, за които си мислим, когато говорим за хубава връзка - със смях, целувки, обич. Казвам това, за да не мислите, че връзката ни е била само безкрайна кавга. Но когато се скарахме за нещо, то беше ужасно - всеки се разпалваше все повече и повече, стигали сме до скандал от глупави неща, толкова глупави, че просто не мога да повярвам аз ли съм била, когато са се случвали (например спор за това как се прави SWAT анализ е довеждал до 10- дневна раздяла #Crazy )

Както и да е, преодолявали сме го по един или друг начин, останахме заедно и дори заживяхме заедно. Един прекрасен ден обаче дойде поредният скандал - той взе пари от чантата ми, в беса си аз го блъснах и в отговор той ме удари. Взех си нещата и си тръгнах. На следващия ден той се беше изнесъл. Реших, че така е по-добре и така е трябвало да стане.

Няколко дни по-късно той започна да ме търси. Умоляваше ме да му простя, казваше, че съжалява, че иска да се промени, правеше ми подаръци, твърдеше, че иска да иска да живеем щастливо.

Истината е, че и сега е такъв - влюбен, мил, прекрасен, любящ, разбиращ... като Принца от приказките. Прави всичко, за да ми докаже, че иска да е с мен, че ме обича и е готов да се промени. Аз му вярвам безкрайно - наистина всичко, което казва той го и вярва, наистина сега е готов да ми даде всичко.

Но аз не вярвам. Искам много, много искам да повярвам, но разумът ми казва, че след месец, два, три, година, нещата ще се върнат по стария начин. Страх ме е, че може отново да ме удари, че може отново да си тръгне, отново да ми съсипе вярата и надеждата, накратко - отново да ме нарани.

Знам какви ще са повечето от мненията ви. Знам, че ако аз прочета този пост, бих се пенила в поне 2000 знака. Но когато си "във филма" никога не е толкова просто.

Все пак ще съм ви благодарна да чуя мнения - откровени, няма да се обидя от честността, независимо дали е груба
Виж целия пост
# 1
На колко сте години и двамата? Не се обиждай, но ми звучат като лека детинщина тези отношения между вас. Всеки пък на ти си куклите дай си ми парцалите. За мен проблема е и в двама ви и съвсем не е само той виновния, но пък ти звучиш нещастно, а принца от приказките обикновено ощастливява принцесата та хубаво е да се замислиш.
Виж целия пост
# 2

Но аз не вярвам. Искам много, много искам да повярвам, но разумът ми казва, че след месец, два, три, година, нещата ще се върнат по стария начин. Страх ме е, че може отново да ме удари, че може отново да си тръгне, отново да ми съсипе вярата и надеждата, накратко - отново да ме нарани.



Ти знаеш отговора, искаш само някой да потвърди мислите ти. Peace Трудно е, когато обичаш, да сложиш край на връзката, дори да виждаш несъвършенствата и безперспективността й! Много боли, ужасно трудно е, но трябва да го направиш.  Peace Успех ти желая!
Виж целия пост
# 3
Не се обиждай, но ми звучат като лека детинщина тези отношения между вас. Всеки пък на ти си куклите дай си ми парцалите. За мен проблема е и в двама ви и съвсем не е само той виновния, но пък ти звучиш нещастно, а принца от приказките обикновено ощастливява принцесата та хубаво е да се замислиш.

Никак не се обиждам даже. И аз си го мисля много отдавна. Ами той е на 30, аз - на 23, и инициативата за "куклите и парцалките" е била негова в 99 % от случаите. Не бих могла да кажа, че само той е виновен, това би било неотговорно.

Обаче ако той наистина е принца, пък аз не съм принцесата, какво правим  newsm78  Laughing
Виж целия пост
# 4
Обаче ако той наистина е принца, пък аз не съм принцесата, какво правим  newsm78  Laughing

Примиряваш се със свинаря, кочияша или шута по твой избор.
Виж целия пост
# 5
А ако той не е принца, а ти си принцесата? Тоя вариант мина ли ти през ума? Нещо инфантилен ми се струва твоя човек. Помисли доколко си заслужава да си хабиш нервите и очакванията за щастие с такъв човек.
Виж целия пост
# 6
Агресията (във вашия случай) е двустранна, върху това си струва да се замислиш  Peace.
Виж целия пост
# 7
Един прекрасен ден обаче дойде поредният скандал - той взе пари от чантата ми, в беса си аз го блъснах и в отговор той ме удари.
Shocked
Що за отношения са това?! И то в първите 2 год. от връзката ooooh!
Виж целия пост
# 8
Пак ще те удари.
Виж целия пост
# 9
Един прекрасен ден обаче дойде поредният скандал - той взе пари от чантата ми, в беса си аз го блъснах и в отговор той ме удари.
Shocked
Що за отношения са това?! И то в първите 2 год. от връзката ooooh!
И аз мисля, че 2 години е много малък период за системни скандали, шамарчета, бутания....
Ами след 10?
Виж целия пост
# 10
Един съвет от мен, поговорете си за деца. Ако все пак смятате да имате връзка и деца, как биха живели и оцелявали в такава семейна среда. Смятам, че въпроса на колко години сте не е много удачен, защото от лични наблюдения човек може да се държи по този начин и на 20, и на 30, и на 40 години, стига да имате търпение и нерви да се изтърпите #Crazy. Също от минал личен опит смея да твърдя, че знам колко трудно се водят разговори за болни теми и отношения, просто като лавина прерастват в сандали. Седнете и в спокоен разговор очертайте своето бъдеще. Ако изберете съвместен живот, не трябва да живееш с мисълта за обреченост. Знай, че винаги може да си тръгнеш и да потърсиш щастието си на друго място.
Желая ти много успех и премерена доза търпение Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Агресия/насилие;
Зависимост
Ревност

Нямат нищо общо с любовта.Не бива да се бъркат тези понятия. И трябва с 200 да се бяга от агресивни, зависими и ревниви хора (ако разбира се, последните могат да се нарекат хора изобщо). Това е принципно понятие и спестява много проблеми.
Виж целия пост
# 12
Един прекрасен ден обаче дойде поредният скандал - той взе пари от чантата ми, в беса си аз го блъснах и в отговор той ме удари.
Shocked
Що за отношения са това?! И то в първите 2 год. от връзката ooooh!

    Рени, имам чувството ,че не живееш в реалността понякога  smile3521  Кажи честно, наистина ли при теб всичко е или черно, или бяло?!Не говоря точно за конкретния случай, а по принцип , отдавна ми се иска да те питам   bouquet
Виж целия пост
# 13
Абе аз не знам Рени къде живее, но явно аз също живея там. Такива отношения са ненормални и според мен. Не смятам, че действителността е такава в повечето семейства, а ако греша то жалко наистина, защото това не е любов и не е нормално съжителстване между двама души.
Виж целия пост
# 14
Един прекрасен ден обаче дойде поредният скандал - той взе пари от чантата ми, в беса си аз го блъснах и в отговор той ме удари.
Shocked
Що за отношения са това?! И то в първите 2 год. от връзката ooooh!

    Рени, имам чувството ,че не живееш в реалността понякога  smile3521  Кажи честно, наистина ли при теб всичко е или черно, или бяло?!Не говоря точно за конкретния случай, а по принцип , отдавна ми се иска да те питам   bouquet
Много бих искала да съм в някаква друга реалност, но не би.
За конкретния случай- намирам за недопустимо мъж да рови в дамска чанта без позволение... да вземе пари от там... и за капак да удари собственичката им. В никой случай аз не бих допуснала да се отнасят така с мен. Но и аз не бих се ежила да блъскам мъж (моят или който и да било). Това не е поведение на зрели и отговорни хора.
Авторката също изглежда объркана:
Истината е, че и сега е такъв - влюбен, мил, прекрасен, любящ, разбиращ... като Принца от приказките. Прави всичко, за да ми докаже, че иска да е с мен, че ме обича и е готов да се промени. Аз му вярвам безкрайно - наистина всичко, което казва той го и вярва, наистина сега е готов да ми даде всичко.

Но аз не вярвам. Искам много, много искам да повярвам, но разумът ми казва, че след месец, два, три, година, нещата ще се върнат по стария начин. Страх ме е, че може отново да ме удари, че може отново да си тръгне, отново да ми съсипе вярата и надеждата, накратко - отново да ме нарани.
Мъжете на обещания са много щедри. Важни обаче са действията. Щом веднъж е ударил, пак ще го направи. Ако авторката е готова да живее в страх- нека го направи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия