Защо повечето мъже отначало не искат или отлагат бебето?

  • 3 559
  • 25
Здравейте!
Преди да забременея, приятелят ми все казваше, че щом се роди бебето общото взето с бащата се "приключва", т.е. не е толкова важен. Аз бях доста озадачена, тъй като съм от семейство, в което бебето само повече сближава родителите (така съм възпитавана). Тогава му казах, че не е прав и оставих на времето да го убеди в това. Скоро не съм го питала какво мисли, но тъй като доста мъже имат опасения/страхове относно появата на бебе, реших да направя една анкета! Предварително се извинявам ако се дублира с някоя друга.
Моля, чувствайте се свободни да коментирате ако считате, че има неточно формулирани отговори или просто ако искате да добавите няколко думи  Hug!
Виж целия пост
# 1
Гласувах. Моето мнение е, че мъжете с подобна позиция, особено ако вече не са супер млади, просто не искат да поемат тази отговорност.

Има и една друга причина, която липсва в анкетата. Просто мъжете, разбирайки, че приятелката им е бременна, не са като нас да мислят само за бебето. Те си задават въпроса искат ли да останат за постоянно с тази жена... Тоест причината може да е и чисто нежеление за дете с тази конкретна жена примерно.
Виж целия пост
# 2
Различните мъже-по различни причини.
Освен това не всички мъже се страхуват от появата на бебе, за някои тя е желана.
Виж целия пост
# 3
Естествено, но нали тук става дума само за тези, които се ослушват по въпроса с бебето Wink
Виж целия пост
# 4
Има и една друга причина, която липсва в анкетата. Просто мъжете, разбирайки, че приятелката им е бременна, не са като нас да мислят само за бебето. Те си задават въпроса искат ли да останат за постоянно с тази жена... Тоест причината може да е и чисто нежеление за дете с тази конкретна жена примерно.

Благодаря за включването! Ще "обогатя" анкетата!

Освен това не всички мъже се страхуват от появата на бебе, за някои тя е желана.

Абсолютно!  Peace
Виж целия пост
# 5
Естествено, но нали тук става дума само за тези, които се ослушват по въпроса с бебето Wink
Мхм...
Тогава залагам основно на нежеланието да се поема отговорност и нарастващите задължения покрай едно бебе или на това, че не са намерили подходящата с която желаят да сдадати отглеждат дете.
А може и просто да не му е дошло времето, т.е. други неща да са им приоритетни в дадения момнет.
Абе, много могат да са причините...
Трудно е да се обобщи. Thinking
Виж целия пост
# 6
Не искат да поемат отговорност,разбира се!  Peace
Страхуват се,и са несигурни да направят подобна карачка в живота си.Което е ужасно  ooooh!
Виж целия пост
# 7
За мен появата на дете е много важна крачка в живота и е голяма отговорност.
Може би някои мъже се страхуват от тази отговорност.
Виж целия пост
# 8
на някои, идеята за малко вресливо, пикливо и вечно искащо внимание същество с което трябва да се "занимават" вместо да си вършат "работата", лишавай ки ги от ред благини на иначе спокойния живот е неприемлива.
за други е точно обратното ....
свят широк причини всякакви.
Виж целия пост
# 9
Трябва пак да обогатиш анкетата:
Има и такива, които просто не искат да си развалят "комфорта"..
Особено, ако няма да им е за първи път..
Виж целия пост
# 10
на някои, идеята за малко вресливо, пикливо и вечно искащо внимание същество с което трябва да се "занимават" вместо да си вършат "работата", лишавай ки ги от ред благини на иначе спокойния живот е неприемлива.
за други е точно обратното ....
свят широк причини всякакви.
подкрепям! Peace
също така мисля,че някои мъже се ослушват,когато не се чувстват още финансово стабилни и не знаят как ще се справят с отглеждането на едно малко дете,което определено изисква средства.
Виж целия пост
# 11
Трябва пак да обогатиш анкетата:
Има и такива, които просто не искат да си развалят "комфорта"..
Особено, ако няма да им е за първи път..

Мислех да включа подобен отговор, но ми се стори твърде брутален! Не че няма такива мъже, де ... 
Добавям и твоето предложение!

също така мисля,че някои мъже се ослушват,когато не се чувстват още финансово стабилни и не знаят как ще се справят с отглеждането на едно малко дете,което определено изисква средства.

Имаш право, това може да бъде причина, но тук става дума по-скоро за психологическа нагласа и причини (при приемливи финансови условия)!
Виж целия пост
# 12
Аз пък повечето , които познавам искат, а като се роди и бият отбой. Намират си "работа"  извън дома  все повече и ако няма баби под ръка, майката лудва направо.
Виж целия пост
# 13
 Защото си представят някаква полукукличка, която само папка и спинка. Аз предлагах преди да направим бебе да си "походим" малко, че после става доста трудно, но моят-"Що бе, ще си го водим с нас!" smile3537
Виж целия пост
# 14
някои искат да не си развалят "комфорта",други пък смятат ,че наистина не му е дошло времето ,но има и такива,които си имат желание за дете и когато дойде, тогава.има такива,които дават зор и после бият отбой и съответно на майката й идват в повече грижите,защото неразчита на бащината помощ,което е супер гадно,защото това дете не си го създал сам!познавам такива мъже,които са си искали деца и си ги гледат.но познавам такива,за които това е тежест!
при нас специално това никога не е било проблем.т.е.мъжът ми винаги е искал деца и винаги  е казвал,колкото по-рано ,толкова по-добре.
детето си дойде на време и таткото си е перфектен.никага не е смятал,че това е само моя грижа или пък да се услушва и да прехвърля всичко на мен.с желание си се грижи за малката до ден днешен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия