Татковци ще гледат раждането на детето си на РС

  • 2 885
  • 45
"Уникален за страната телемедицински център по акушерство и гинекология откриха днес във Втора АГ-болница ”Шейново” в София.
Системата, представена от изпълнителния директор д-р Иван Костов, съчетава в себе си специализиран софтуер и хардуер с високо чувствителни видеокамери и микрофони, които позволяват предаване на картина и звук в реално време от опрерационните до модерна зала за обучение, предаде БГНЕС.
Системата е IP базирана, което позволява връзка с всяка точка на света, където има интернет. Предстои подписване на споразумение между родилен дом "Шейново" и Медицинския университет в Плевен, според което специалисти в "Шейново" ще могат да наблюдават операции, извършвани в Плевен и обратното.
Системата позволява още бащите, които желаят, да наблюдават в реално време раждането на своите деца, независимо къде се намират.
Чрез нововъведението ще бъдат извършвани и медицински консултации с партньорските клиники на "Шейново" в Европа - "Шарите" в Берлин, както и университетските болници в Хайделберг и във Фрайбург в Германия.
По време на представянето на системата д-р Костов връчи парола за достъп до нея на столичния кмет Бойко Борисов, която му дава възможност да наблюдава работата в болницата от собствения си компютър.
Кметът сподели, че се страхува от спринцовки. Добре че са жените, каза той и продължи с откровенията си, че ако раждането е дейност, присъща за мъжете, то прирастът съвсем е щял да намалее, предаде News.bg."

http://dnes.dir.bg/2009/03/13/news4131071.html
Виж целия пост
# 1
Ако повечето татковци са като Бат`Бойко, гледането може да остане само за търсачи на силни усещания.  Grinning
Виж целия пост
# 2
Ако повечето татковци са като Бат`Бойко, гледането може да остане само за търсачи на силни усещания.  Grinning

  Joy Joy JoyСъгласна.Добре, че не съм мъж.
Виж целия пост
# 3
Ако повечето татковци са като Бат`Бойко, гледането може да остане само за търсачи на силни усещания.  Grinning

 Joy Joy hahaha точно казано Laughing
Виж целия пост
# 4
Майтапът настрана.
Просто малко преди да пиша, Бат`Бойко осветли с присъствието си и тази придобивка. Иначе идеята е добра и полезна. Не толкова за това дали таткото ще седи точно в този момент онлайн, за да гледа раждането и на неговото дете. За това има възможност, ако болницата позволява присъствието му. Дистанционният обмен на информация с колеги от други клиники и обучението на млади специалисти ми се вижда много по-съществено в случая.  Peace
Виж целия пост
# 5
браво  bouquet
за всяка болница - такъв телемедицински център
Виж целия пост
# 6
Браво, но как стои въпроса с единствената тоалетна/баня на прословутия първи етаж в същото "Шейново"? Нещо да се е променило?
Виж целия пост
# 7
А не е ли по-добре да може да присъства безпрепяствено на самото раждане???  newsm78
Половинчати мерки..... Whistling

Виж целия пост
# 8
а колко ще струва екстрата на тати?
Виж целия пост
# 9
Мъжът ми присъства на самото секцио. Беше до краката ми. Който иска си влиза в залата.
Виж целия пост
# 10
Аз пък не  виждам смисъл....ако има от някаква мед. гледна точка значение да наблюдават едни на други  операциите и ражданията  - ок.....въпреки, че лично  на мен няма да ми допадне.....

А бащата - или до мен или да си гледа работата, как ли пък няма да ме гледа онлайн да раждам....нещо много изкривено ми идва тази идея....
Виж целия пост
# 11

А бащата - или до мен или да си гледа работата, как ли пък няма да ме гледа онлайн да раждам....нещо много изкривено ми идва тази идея....
Съгласна. Ако присъства е някаква морална подкрепа и т.н, а така само да си се ужасява дистанционно, без да е до мен ми се вижда безмислено.
Виж целия пост
# 12
По-скоро тази новост в болницата предполагам,че ще има обучителна цел.Не вярвам много татковци да пожелаят да гледат секцио например.
Виж целия пост
# 13
Браво, но как стои въпроса с единствената тоалетна/баня на прословутия първи етаж в същото "Шейново"? Нещо да се е променило?
Ти пък, важното е да има плазми и разни други екстри, за какво да се ремонтира етажът с родилките   Crazy
Същата си е, имам пресен опит  Tired
Виж целия пост
# 14
Рони, разбира се, че си права.
Но все пак мизерните условия за родилките, отношението към теб като към предмет и т.н., да не продължавам, който е раждал там, ще разкаже - от една страна, добре, нещо се случва, болницата популяризира себе си /и Б.Б./, но за тези, които ще раждат - дали това стига?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия