Една странна история.....

  • 2 275
  • 16
Здравейте мили дами!
Ще ви опиша една историйка,в която аз съм от главните герои,но някакси съм объркана и ме спохождат едни странни,променливи чувства,честно казано и аз сама не мога да се разбера.
След омъжването ми/преди 5год./със съпругът ми се настанихме да живеем при свекървата.Роди ни се син.Тя ми е помагала страшно много.Жената е прелестна,само хубави неща мога да говоря за нея.
Там живяхме до миналото лято.Наложи се да се преместим при мойте родители/по причини-здравословни,касаещи свекървата/.Тогава при свекърва ми се настани моята зълва с приятеля си.Възнамерявахме тази пролет да се върнем в старото жилище/при свекървата/.Та до днес-зълвата,с която много се уважаваме,е бременна.Т.е.предстои раждане,гледане и е удачно те да останат там,за да има кой да помага.Т.е. нашето връщане обратно оптада.Между другото имаме наше собствено жилища,на което предстои основен ремонт и евентуално нанасяне в някой момент.Та оттук тръгва моето странно усещане.....Вместо да мисля кога да започнем ремонт,да се интересувам от мебели и т.н ,аз някакси ми е тъжно и мъчно,че няма да можем да се върнем в нашето младоженско жилище,липсва ми този дом,липсва ми нейната компания....Чудя си дали животът ми някакси се е объркал от този съвместен начин на живот с родители и сега ме е страх да се откъсна,да живея сама със семейството си...Но пък си мисля нали цял живот това мечтаех да съм сама със съпругът ми и с детенце,в наше собствено жилище.Та в този ред на мисли ,споделете -има ли мами в мойто откачено състояние или просто аз съм някакъв странен,незнаещ какво точно желае екземпляр.Но е факт-онзи дом ми липсва...
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Щом е свързан с хубави спомени е нормално да ти липсва. Я не се кахъри за такива неща, ще ти дойде мерака за новото жилище, пък после и ще ти втръсне от ремонт и мебели...  bouquet
Виж целия пост
# 2
Просто си свикнала. Там са ти се случили много хубави неща - родило се е детенцето ти и просто си обвързана емоционално с това място. Така си го обеснявам аз. Когато влезеш в своя дом и си наредиш нещата може в началото да ти е малко странно, но с времето ще свикнеш и с него.
А и отношенията с хората също са те обвързали. Аз предпочитам да си живея сама, не обичам да ми се мотаят из краката, а вече толкова съм свикнала сама да си гледам детето, че просто не мога да си представя да живея с още хора около мен. Но може пък аз да съм някакъв екзампляр "единак". Иначе обичам да се събираме, помощ от баби не отказвам, когато се наложи, дори и в къщи да се гледат с малкия, но да живея постоянно с някой не мога.
Виж целия пост
# 3
Колкото и добре да живее човек, все някога се налага да порасне.
Вие сте минали по реда си, сега е време на зълва ти. Може би малко ревнуваш, но и това е разбираемо. Друго е по-важното - да се опиташ да си по-самостоятелна, за да можеш да възпиташ това ценно качество у сина си.
Погледни и от друга страна - самостоятелността ще донесе свежест в брака ти, може би ще откриете нова близост, основана на едно по-различно възприемане на дома и семейството.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 4
Не мисля че е до  порастване , нито  до ревност ... просто и  е било хубаво  на жената  в този  дом! Peace А на хубавото  се свиква много  бързо ! Все пак колкото и  хубаво  да е било там аз съм на мнение че семейството трябва да си  е отделно  домакинство - аз не бих живяла с майка  си колкото  и да се разбираме , нито  със свекърва ! Предпочитам само ние да сме си !
вземи  се в ръце и  почвай да  мислиш за ремонта на новия ви  дом- така ще се понесеш в нови  води  и ще се настроиш за новото  жилище!!  bouquet
Виж целия пост
# 5
,липсва ми нейната компания....

верно ли?
Ай стига, бре... осъзнай се  Laughing
Виж целия пост
# 6
Mалее,аз живея със свекито от 15г.и само си мечтая за наш собствен дом ,да сме си сами без никви компании.Верно жената явно е добра ама си е най-добре семейството да си е самостоятелно.Ще ти дойде мерака и ще видиш колко е хубаво.
Виж целия пост
# 7
Момичета,много ви благодаря!
Силата на думите и съветите ви е просто чудотворна!Благодаря ви,че ви има и че има такова място,където човек може да бъде разбран и да получи съвет!
Прави сте,място със невероятни спомени и перфекти отношения!И оттук се появява една непозната на света ревност/към свекървата/!Просто откачена работа..........От един друг подфорум биха ме взели за ......луда и откачена..
  bouquetБлагодаря ви.Осетих просветелние.
Колко му е нужно на човек-няколко благи приказки...
Виж целия пост
# 8
,липсва ми нейната компания....

верно ли?
Ай стига, бре... осъзнай се  Laughing
Как да не ти липсва жена,с която можеш да седнеш на ракийка и салата,само аз и тя,и да разговаряте с часове, на бога ми ,един куп теми....Да те кани на кафе и шопинг,да ти гледа детето,докато си на диско или дамско парти...Все истории от този род.Понякога отказвах,толкова много са жестовете от нейна страна..Свекърва или приятелка,понякога обърквам понятията за нея...Да спре,че май отивам към друг подфорум,но това е реалността.
Виж целия пост
# 9
Странен екземпляр си, да.
Виж целия пост
# 10
 Г_о_С_т_ - не съм виждала подобна идилия, честно. Simple Smile
Виж целия пост
# 11

Да спре,че май отивам към друг подфорум,но това е реалността.
От кога има подфорум "пързалки"? Пак изоставам нещо! Tired
Виж целия пост
# 12
за пръв път чувам млада омъжена жена с детенце да не иска да живее самостоятелно със семеството си в собствено жилище. Shockedколкото и добра да е свекърва ти и да се обичате,не разбирам..
тя и моята свекърва помага,ходим си на кафе и си бърборим,ама не бих желала да живея с нея..
според мен след като се нанесете във вашия си дом,много скоро ще усетиш сладостта на самостоятелния семеен живот.
пък свекърва ти няма да избяга-пак ще ти гледа децата,пак ще се виждате на салатка и ракийка. Peace
Виж целия пост
# 13
Може да съм странен екземпляр,може и да е нечувана до момента идилия,но момичета повярвайте, тове е живата истина..И едва ли от еднообразие ще седна да съчинявам врели-некипели...,колкото и странно да звучи.Просто е трудно да се разделиш с хубавото....Просто ми е празно...Просто търся съвет...
Благодаря

П.П.Много по-лесна е една такава раздяла,когато няма разбирателство,та се чудех дали съм късметлия или просто съм кърък...Май второто,щото ако я мразех,отдавна да са ме тресли ремонти и обзавеждания,и вече да съм забравила за нея.А сега ви занимавам с разни мои вътрешни терзания,сигурно много незначителни за някого.НО за мен си е проблем за момента...
Виж целия пост
# 14
Стига да мине достатъчно време с всичко се свиква. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия