Смятате ли, че парите променят човек и ако да в каква посока?

  • 2 385
  • 55
Здравейте, случи ми се наскоро или по-точно скоро осъзнах, че една моя приятелка доста се промени след като техните и купиха апартамент в София, тя не е работила и ден и всичко получава наготово. Естествено има мнение по всеки въпрос и разбира всичко. Отбягва ме, лъжи, че ще се обади, а не го прави. Обеща, че ще дойде на рождения ми ден, имам юбилей и не го направи, съобщи ми в деня на рождения ми ден, че няма да дойде. Аз си мисля, че парите я промениха. Беше адски скромно, тихо и дори комплексирано момиче от 1 до 12 клас, а сега ако я видите. Е, какво мислите, дали парите са я променили?
Виж целия пост
# 1
Ако напишеш под кой ник се подвизава тук, ще ти кажа дали се е променила.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Дали парите са я променили, не зная, защото не познавам момичето, но по темата- определено парите влияят и в двете посоки.
Човек става по-свободен в решенията си, по-сигурен, повече рискува.
Но пък придобива самочувствие без покритие, заради самите пари; спира да цени малкото, което има; започва да гледа отвисоко на другите хора.
Не че е задължително при всеки човек да настъпят тези промени, но поне по моите наблюдения е така.
Виж целия пост
# 3
Дали парите са я променили, не зная, защото не познавам момичето, но по темата- определено парите влияят и в двете посоки.
Човек става по-свободен в решенията си, по-сигурен, повече рискува.
Но пък придобива самочувствие без покритие, заради самите пари; спира да цени малкото, което има; започва да гледа отвисоко на другите хора.
Не че е задължително при всеки човек да настъпят тези промени, но поне по моите наблюдения е така.

Съгласна съм с теб, но и според мен има значение дали парите, заради които го имаш това самочувствие сам си ги изкарваш или някой ти ги дава. В първия случай е нормално да имаш самочувствие, но във втория мисля, че не е.
Виж целия пост
# 4
Дали парите са я променили, не зная, защото не познавам момичето, но по темата- определено парите влияят и в двете посоки.

Аз само бих сменила и-то с или. Или в едната, или в другата посока, подсилвайки я, щото хората по принцип и изначално са си "двупосочни"  Laughing
Виж целия пост
# 5
Така е , за съжаление -  парите "развалят " ,но зависи от човека конкретно...Ако се главозамае ,че е постигнала много ,имайки пари- проблема си е неин. newsm78 Не всичко, което хвърчи, се яде  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Зависи от човека,ако не е възпитан да цени парите,да цени труда и усилията,с които се вадят,ако му липсват морални и етични ценности,твърде вероятно е да не му се отразят благоприятно на поведението...но ако нещата стоят по различен начин в ценностната му система не бих казала,че ще има някаква разлика в отношението му към околните на база финансови възможности,а и на такива хора съм забелязала,че последното нещо,на което им се гради самочувствието са парите... Peace
Виж целия пост
# 7
Парите променят човека външно. От клошар към добре облечен клошар.
Ако си боклук, парите ти дават добра възможност да го демонстрираш в обществото.
Виж целия пост
# 8
Зависи от човека.
За приятелката ти не мога да знам.
Виж целия пост
# 9
Дали парите са я променили, не зная, защото не познавам момичето, но по темата- определено парите влияят и в двете посоки.
Човек става по-свободен в решенията си, по-сигурен, повече рискува.
Но пък придобива самочувствие без покритие, заради самите пари; спира да цени малкото, което има; започва да гледа отвисоко на другите хора.
Не че е задължително при всеки човек да настъпят тези промени, но поне по моите наблюдения е така.

Съгласна съм с теб, но и според мен има значение дали парите, заради които го имаш това самочувствие сам си ги изкарваш или някой ти ги дава. В първия случай е нормално да имаш самочувствие, но във втория мисля, че не е.

Да, много си права. Най- не мога да понасям да се перчи (със самите пари) някой, който харчи чужди средства, за които няма и пръст в изкарването им или ги е изкарал със св...ки.
Виж целия пост
# 10
За приятелката ти незнам,но ДА,парите променят човека.
Виж целия пост
# 11
Зависи от човека.
За приятелката ти не мога да знам.

съгласна съм bowuu
Виж целия пост
# 12
а е напълно възможно приятелката ти, без никаква връзка с парите, да си е променила отношението към теб
Виж целия пост
# 13
а е напълно възможно приятелката ти, без никаква връзка с парите, да си е променила отношението към теб

Аха. И това, че са и купили апартамент, значи ли , че разполага с много пари Crazy....?


Виж целия пост
# 14
Е, сигурно вече не си `и на нивото, нещо  звезделее ли?
Разбира се, че  променят човека - дават му самочувствие,
възможности, а пък колко нови "приятели" носят...
Всъщност, ако веднъж си оценил истинските, стойностните
неща в живота, едва ли парите биха те променили...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия