Нужда от подкрепа

  • 828
  • 4
Здравейте, мами, не знам дали е уместо на пиша тук, но вече не знам какво да правя.
Живея в кв. Левски В, в непосредствена близост до къщата ми строят детска градина, срещу нас има детска площадка. До тук супер:) Особено с този недостиг на детски градни, НО точно до детксата градина общината е дала за ползване сграда за ползване от наркозависими, т.е. бивши и настоящи наркомани ще живеят до детската градина. Ще се появят и наркодилари, страх ме е, че децата ни може да тръгнат по лош път....
Идваха от БНТ, ББТ и Нощен труд. Говорихме и с кметицата на район Подуене, която каза "Щом съм решила, ще дам къщата".
Ако имате идеи какво може да направим, моля помогнете. Събрали сме 300 подписа.
Аз нямам нищо против наркозависимите деца да се лекуват похвално е, но не и в непосредствена близост до деца, които нямат право на избор, малки деца.
Къщата, която ще ги настанят, е в ужасно състояние, няма канализация(то в целия квартал няма), порутена е, но наркозависимите щели да я ремонтират. Как ще се лекуват?! "Бивши наркомани" ще ги учат на лична хигиена, да чистят и мият чинии. Няма да има лекарски лица, а само 3 момичета "бивши наркомани", които са на по 20 години, кажете ми как точно ще се справят когато другите изпаднат в абстиненция?! С какво ще се издържат?! Ще продават картички по улиците... И повтаряха, че Бог им е посочил тази къща. Аз мисля, че може и секта да е...
Репортажите ще се излъчват утре по ББТ в 12ч30 и в понеделник по Канал 1 от 18без 10, ако не се лъжа.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Не разбирам много от тези неща, но на прима виста се сещам за 2 неща. Едното е да си направите консултация с адвокат, който да ви каже дали има законово основание да оспорите взетото решение. Другото е да търсите максимална медийна изява - пробвайте "Господари на ефира", БТВ, защото според мен най-гледаните и силни телевизии са БНТ, БТВ и Нова ТВ.
Е разбира се, има го и варианта с лична среща с Бойко Борисов, но не знам доколко е осъществим /поне докато нямате стабилна медийна изява, че да може и той да "намаже" от нея/.
Виж целия пост
# 2

Имам брат на 30 год. ,който до преди една година беше наркозависим.Настанихме го с много усилия от наша страна в една комуна близо до Герман ("далеч от хорските очи" както казват там!).След като премина абстиненцията,която при всеки е различна ( едни страдат от безсъние, други болки в цялото тяло),той се справи със зависимостта си и беше способен да помага по-нанатък на новодошлите момчета.
Та.....мисълта ми е следната...Наистина не е удачно, че се предлагат на наркозависимите момчета къща, коята се намира в непоседствена близост до детска градина, но недейте да се конфронтирате с тези хора само защото са наркозависими.Те така или иначе са заклеймени от обществото, лепнати са им всякакви етикети и т.н.Трудотерапията беше тази, която помогна на брат ми да се справи с неговия проблем ( той заедно с другите момчета също живееше в стара къща с двор, обор и градина и благодарение на грижите по тях ежедневието им беше запълнено, те си помагаха взаимно и имаше дисциплина).Точно такива 20 год. момчета, които бяха минали по "трънливия път" успяха да вдъхнат кураж и сила на 30-40 год. мъже като моя брат.

Нека се намери компромисно решение, което да не ощетява интересите на никоя от двете страни.Едните искат помощ да се справят с проблема си, другите- спокойствие за децата си!
Виж целия пост
# 3
Аз в никакъв случай не искам да лепвам етикети или да изключвам от обществото тези хора, които по една или друга причина са посегнали към наркотиците. Най-вероятно не от добро. За това смятам, че далече от всички неща, които отново могат да ги изкушат мн по-добре ще се лекуват - сред природата и с възможност да работят, а не да раздават картички по улиците, да живеят до детска градина и т.н. Не е това мястото, само това е проблема, а не изначално идеята!
Виж целия пост
# 4
Аз случайно попаднах на един от репортажите и доколкото разбрах, в тази къща няма да има хора които НЕ са преминали вече абсистенциата. Там ще идват вече деца, които са минали лечение и по този начин ще ги социализират отново, а няма да гилекуват в тази къща.
Не съм запозната с тези неща, но едва ли някой ще повери наркомани преди лечение, без да има медицинско лице в къщата.
И последно до колкото разбрах тези хора на които е предоставена къщата са НПО, което се занимава с наркозависими.
Така че ако това което казаха от НПОто е вярно, защо НЕ. А където има училище и деца винаги ще има и наркодилари, не е хубаво да се заблуждаваме, че една такава къща ще ги доведе. Наркодиларите сами сиобикалят около училищата.

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия