Захранка на четиримесечно бебе

  • 4 463
  • 30
Здравейте!!
Моето бебче е вече на 4 месеца и 10 дена, кърмих го до 1 месец, но за съжаление кърмата ми спря и започнахме с фризолак, след като навърши 3 м започнах постепенно да му давам плодово сокче стигнахме до 40г. Моля за съвет: Мога ли да включа и нещо друго в менюто на бебчо?
Виж целия пост
# 1
Здравей,
захранването на бебето със сок е крайно погрешно и неправилно  Peace На твое място бих го спряла веднага!
Можеш да започнеш с оризова каша или със зеленчуково пюре  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Захранване преди 5 навършени месеца не се препоръчва Naughty. Като най-добре е да почнеш с оризова каша или зеленчуково пюре,както съветва и Блонди.. Влез в подфорум Захранване-има мноооого писано по въпроса.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за информацията Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И двете си деца захраних на тази възраст. Определено не искаха да ядат месни и зеленчукови пюрета, затова започнах с плодови. После включих и месни. Зеленчукови така и не проядоха. Накрая включих и разните каши, кисело мляко, попари /след като навършиха 6 мес./.
Виж целия пост
# 5
Първо бих те посъветвала да ограничиш даването на сок.
Аз захраних на 4 навършени месеца с плодово пюре.
Виж целия пост
# 6
Моят син го заханих на 4 месеца и 15 дни с пюре от картоф и морков. На 5 месеца вече имахме заместено хранене. За соковете ако му харесват, не виждам причина да спираш. Не ги препоръчват, защото дразнят стомахчето, но ако не ви пречи Peace
На 6 месеца вече ядеше абсолютно всички зеленчуци и минахме към попарата.
Виж целия пост
# 7
Захраних дъщеря ми на 4-и месеца със плодово пюре.Мой съвет спри сока и го остави за по нататък  Peace
Виж целия пост
# 8
Това заглавие ме хвърли в музиката, каква захранка, какво бебе, на риболов ли ще ходи, кво ли  newsm78

Иначе аз захраник на 5,5 месеца и започнах с оризова безмлечна каша.
Виж целия пост
# 9
не е желателно да се захранва ,макар че аз давах сок на 3 месеца и след това започнах с пл.пюре и след това направи релукс и спряхме всякакво захранване до 6 месец
Виж целия пост
# 10
с тая наша мания да даваме на децата различна от мляко храна Sad
лично аз съм против по-ранното захранване.не че нещо им става на децата,но мнението ми е че имат цял един живот пред себе си за да "ядът боклуци", и колкото по-късно започнат с "твърдата храна"-толкова по добре Laughing
Виж целия пост
# 11
с тая наша мания да даваме на децата различна от мляко храна Sad

 Хайде стига с този драматизъм.Има достатъчно информация за да разбере майката дали е правилно да се захрани на тази възръст,  или не!Въпросът й беше дали може да включи и нещо друго, стига сте поучавали като дърти свекърви!

  in4otka83 , можеш да включих и друго, да!Но по-добре се посъветвай с педиатъра си какво да е!
Виж целия пост
# 12
Захранване преди 5 навършени месеца не се препоръчва Naughty. Като най-добре е да почнеш с оризова каша или зеленчуково пюре,както съветва и Блонди.. Влез в подфорум Захранване-има мноооого писано по въпроса.
още по-малко със сок
Виж целия пост
# 13
По принцип най-нежна за стомахчето е оризовата безмлечна каша. Има различни - на Хип, на Милупа, Нестле и можеш да я правиш с млякото, което пиете - Фризолак. Но малко запича, така че ако бебчо не се изхожда често може би не е добре да я даваш, а ми да избереш разхлабващо или регулиращо пюре. Какъв сок даваш и защо го даваш? Ако е от ябълки, можеш да го спреш и вместо него да даваш пюре от ябълки - по-добре ще е за стомахчето според мен, пък и така ще си сигурна че няма да направи алергия, защото ябълката вече ще ти е въведена като храна.
Виж целия пост
# 14
И на двете си деца започнах да давам сокче още от 40ден.И аз не съм кърмила много по здравословни причини,така че и ние бяхме на Фризолак и Фризовом.А от 4месец започнахме да ядем плодово пюре-първо от ябълка и после от други плодове.От 5месец започнахме със зеленчуково пюре.Бебетата по добре приемат плодовото пюре за първо захранване.Но всеки решава как да захрани бебчето си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия