Домашни маски и козметика ,според типа коса !!!

  • 4 038
  • 13
Идеята за тази тема е всеки според типа коса мазна, нормална ,суха,смесена/мазни корени ,сухи крайща/, да разкаже от коя марка шампоани,балсами и домашни маски е доволен !
Като маската и марката нека да бъдат изписвани със съответния цвят според типа коса !


Аз например съм със суха коса и много съм доволна от следната маска.
 Взимат се 150 г кисело мляко, намазва се с него косата и се  завива главата с топла хавлиена кърпа.
След 20 мин косата се изплаква.
Виж целия пост
# 1
Зеленият шампоан на Chauma  и втриване на гъста каша от хума след измиване ми действат най-добре.
Виж целия пост
# 2
Зеленият шампоан на Chauma  и втриване на гъста каша от хума след измиване ми действат най-добре.


за каква коса е това ? Аз използвам червеният за боядисана коса но съм с мазни корени и
той не ми помага .
Виж целия пост
# 3
За мазна коса е зеленият шампоан - със 7 билки
Виж целия пост
# 4
Аз определено  съм със суха коса #Cussing out Шампоан, балсам и маска ползвам на GLISS, сменям от време на време серията и съм мн доволна Hug
 В дом. условия си правя маска от зехтин, хума и хининова вода но, рядко.
Виж целия пост
# 5
Суха и изрусена коса  - зехтин /студено пресован/, жълтък,1 с.л. оцет.Стоя около 40 мин. завита с найлон и хавлиена кърпа на топличко , ако имам време и повече.Правя го на 10-тина дни.След това мия с шампоан - Керанов за боядисана коса.
Виж целия пост
# 6
За мазна коса е зеленият шампоан - със 7 билки

Благодаря
ще го пробвам  bouquet
Виж целия пост
# 7
Картофи и мед срещу косопад.
Ако ви капе косата, трябва да си направите маска с пресен сок от картофи.
Обелете 1 голям картоф, настържете го на рендето и изстискайте сока. Смесете 2 супени лъжици от този сок с 2 супени лъжици сок от алое и 20 г мед. Втрийте получената смес в корените на косата чрез леко масажиране с пръстите. После си сложете полиетиленовата шапка за баня, завийте главата с хавлиена кърпа.
След 2 часа измийте косата с топла вода и подходящ шампоан.
Правете тази маска 2 пъти седмично, докато настъпи подобрение в състоянието на косата и тя спре да капе.


Тази маска ми помогна след косопад от раждането ! Иначе като козметика съм страшно доволна от Лореал !
Виж целия пост
# 8
 smile3523
Виж целия пост
# 9
Колкото и да ви е странно ,аз ползвам къната като боя и като маска ! Във времето когато се боядисвах с къна имах страхотна коса ,никога не ми е цъфтяла. В момента в който започнах да ползвам безамонячни бои и проблемите дойдоха. Така, че къната може да се ползва като -боя и като маска, в нея може да се добавят масла ,дори и тривитаминол. Къната може да се разбърква със възвряло червено вино и да се добави лъжица мас,зехтин, или някакво друго растително масло.
Черната къна обаче няма махане ,а червената винаги оставя червени отблясъци. Т.е. ,ако някой обича честите промени и смяната на цветовете къната не е за него !
Виж целия пост
# 10
Си ♥ си ♥, а ползвала ли си безцветна къна или тази, т.нар. "за руса коса"? Аз пробвах преди две години за руса коса/с цел подхранване/, но се получи ужасен риж цвят Sad Дали е правило или е било случайност?
Виж целия пост
# 11
Vessi_to, а какво количество зехтин слагаш? Моята също е изрусена и суха и /ако това си ти на снимката/ съвсем малко по-дълга.
Виж целия пост
# 12
Vessi_to, а какво количество зехтин слагаш? Моята също е изрусена и суха и /ако това си ти на снимката/ съвсем малко по-дълга.
За моята коса слагам около 2-3 супени лъжици  Grinning
П.п. - Аз съм на снимката Simple Smile
Виж целия пост
# 13
 vessit , ползвала съм преди години безцветна, но моята коса е цвят кестен и не мога да ти кажа. Но ,със сигурност знам ,че щом къната оставя червен отблясък е истинска. Това е характерно за къната. Между другото аз страшно харесвам светла коса с медно-червен блясък. Ако знаеш колко хора са ти завидяли !И аз включително!   Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия