kak да накарам бебето да сучи от гърда

  • 916
  • 13


      Бебчо се роди преди 20 дни,но от тогава се храни от шише. Пробвам да сучи,но  се дърпа и плаче, явно вече е свикнал  и се налага да се изцеждам Whistling Как да почнем да се кърмим? Предварително се извинявам , ако вече има такава тема. (рових се,но нищо не открих) Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравей! До сега въобще ли не е сукало? Детето след като "усети вкуса" на гърдата ли се дърпа или още "щом помирише"? Миеш ли гърдите със сапун или друг препарат? Сутиена ти мирише ли на силен омекотител или прах за пране?
 Може пък на бебето просто да му харесва миризмата на биберон повече, тогава може да свършат работа едни силиконови зърна. Ако засуква и след това се отказва, може млякото ти да тръгва много бавно или да тече много силно. Може позата да не му е удобна.
 Докато се включат консултантките със съвет, опитвай всеки път преди хранене да поставяш бебето на гърда, като не го изчакваш да огладнее(например половин час преди хранене), опитвай различни пози и не се отчайвай, само защото и този път не се е получило, а просто изчакай малко и опитай пак. Не мий гърдите преди кърмене, а като се къпеш не ги минавай със сапун. Ако използваш омекотител или силно ароматизиран прах, изпери сутиена без препарат. Като гушкаш бебето, дръж лицето му допряно до врата ти или голото ти деколте, за да свиква с миризмата и добира ти.
Виж целия пост
# 2
, тогава може да свършат работа едни силиконови зърна.

При мен проблема е абсолютно същия (дори и възръзтта на бебето), но точно силиконовите зърна не помагат.
Виж целия пост
# 3
skrech ти е дала добри съвети. Опитай също така да имаш повече контакт кожа в кожа с бебето, много помага на кърменето. Опитай да му давваш гърда когато е гладно, по средата на хранене, след хранене... Опитай да не бъдеш много настойчивакогато предлагаш гърдата-просто се гушкайте голи с бебето в спалнята и остави гърдата да му бъде на разположение, ако пожелае. Опитай за няколко дни да даваш млякото по алтернативен начин, без биберон-бебето има нужда да суче, ако получава биберон то си задоволява нуждата от сукане на биберона. Ако обаче не получава биберон бебето не може да си задоволи нуждата от сукане и тогава вероятно ще засуче по-скоро от гърда. Можеш да го храниш с лъжичка, пипетка, чашка, сламка, или ако не се спрравяш с нито един от методите-потърси биберон, който максимално наподобява формата на гърдата - такива има на Нук, Пиджън-с широка основа, после става мнооого тънък и после следва частта, която наподобява зърното. Дупката трябва да е възможно най-малка, за да полага бебето повече усилия като суче от биберона. Опитай преди да предложиш гърдата да изцедиш 1-2 капки кърма и тогава да допреш зърното до устата на бебето-нека усети какво изпуска Simple Smile
Опитай се също така да бъдеш по-спокойна, не се изнервяй при храненията-бебето усеща настроенията ти, а колкото си по-спокойна и отпусната, толкова по-голяма вероятност има кърменето да потръгне.
Желая ти успех, пиши пак кое от предложенията ти допада, кое си опитала и има ли някакъв ефект. Всичко става по-леко, когато има с кого да споделяш, а на теб в момента никак не ти е лесно!
Виж целия пост
# 4
skrech ти е дала добри съвети. Опитай също така да имаш повече контакт кожа в кожа с бебето, много помага на кърменето. Опитай да му давваш гърда когато е гладно, по средата на хранене, след хранене... Опитай да не бъдеш много настойчивакогато предлагаш гърдата-просто се гушкайте голи с бебето в спалнята и остави гърдата да му бъде на разположение, ако пожелае. Опитай за няколко дни да даваш млякото по алтернативен начин, без биберон-бебето има нужда да суче, ако получава биберон то си задоволява нуждата от сукане на биберона. Ако обаче не получава биберон бебето не може да си задоволи нуждата от сукане и тогава вероятно ще засуче по-скоро от гърда. Можеш да го храниш с лъжичка, пипетка, чашка, сламка, или ако не се спрравяш с нито един от методите-потърси биберон, който максимално наподобява формата на гърдата - такива има на Нук, Пиджън-с широка основа, после става мнооого тънък и после следва частта, която наподобява зърното. Дупката трябва да е възможно най-малка, за да полага бебето повече усилия като суче от биберона. Опитай преди да
предложиш гърдата да изцедиш 1-2 капки кърма и тогава да допреш зърното до устата на бебето-нека усети какво изпуска Simple Smile
Опитай се също така да бъдеш по-спокойна, не се изнервяй при храненията-бебето усеща настроенията ти, а колкото си по-спокойна и отпусната, толкова по-голяма вероятност има кърменето да потръгне.
Желая ти успех, пиши пак кое от предложенията ти допада, кое си опитала и има ли някакъв ефект. Всичко става по-леко, когато има с кого да споделяш, а на теб в момента никак не ти е лесно!



Пробвах и реве ужасно. Първият път като го пробвах дали ще сучи беше гладен и само се гърчеше от рев,докато не му дадох биберона. А пробвах и другия вариант,но нищо-като не е гладен -никакъв интерес-ужас.
  Взех от шишетата на Авент,които наподобяват форма на гърда  с една много малка дупчица,но явно бебчо си е свикнал от биберон вече и ще трябва да се изцеждам.
Виж целия пост
# 5
Демек плаче още преди да е захапал гърдата, така ли? Недей да се отчайваш само защото си пробвала няколко пъти. Трябва да си търпелива и спокойна, до колкото ти е възможно. Номера с допирането на бебето в кожата ти не дава резултати от един ден  Simple Smile . Просто го прави постоянно, когато ти е възможно. Не си безнадежден случай. Има едномесечни и двумесечни бебета, който са засуквали и са преминавали на кърмене от гърда. Необходимо е постоянство, ако не е физиологичен проблем(но аз не се сещам за такъв  Thinking )
Виж целия пост
# 6
Шишетата на Авент не са от подходящите-частта, която е под зърното е много широка. Погледни за сравнение Нук-съвсем тъничка е дългата част.
Не се отказвай веднага-нищо не пречи между храненията да гушкаш малкия юнак на голо и да предлагаш гъдата, или просто да го доближаваш. Така може да намериш момент, когато малкия да е лееко гладен, но не много, така че да не се изнервя от гърдата а да е склонен да опитва нови неща. Ако имаш сили-опитай за няколко дни да даваш изцедената кърма с лъжичка, пипетка, сламка (потапяш сламката в млякотозапушваш с пръст и вдигаш, пъхаш в устата на бебето и пускаш).
Друга добра възможност е да потърсиш лична среща с някой от консултантите по кърмене към МД или ЛЛЛ лидер.
Виж целия пост
# 7

   Като усетя,че е гладен предлагам  , но още повече се изнервя и се почва един рев та комшиите ни чуят. В сряда сме на консултация и ще питам за някакъв вариант, защото това с изцеждането е  #Crazy
  Благодаря ви за бързите отговори  bouquet
Виж целия пост
# 8
Помоли педиатъра да погледне и за къса юздичка.
Наистина трябва да се въоръжиш с търпение, да си спокойна, пробвай да го поставяш на гърдата в затъмнена стая, пробвай в сънено състояние. Съветите на момичетата са много добри, но няма как да проработят за един-два дни. Иска се постоянство и търпение.
Пиши как се развиват нещата.
Виж целия пост
# 9
И ние на тази възраст имахме същия проблем. След като отхвърлихме възможните причини с педиатъра стигнахме до извода, че е от шишето с вода. На нашия човек му хрумнало дали не може и млякота от там да тече   Mr. Green.
Спрях водата и прескочихме едно хранене. Болеше ме, но свърши страхотна работа. Засука като за световно та до сега. Даже ме докара в първите месеци до хиперлактация.
Ако нищо друго не помага и това можеш да пробваш.
Виж целия пост
# 10
И при мен е като при авторката (само дето както вече писах аз съм със силиконови зърна по принуда), като го сложа на гардата и започва да реве, чак се дави от зърното....гладен, не много гладен , пробвах всякакви варианти.
Виж целия пост
# 11
Злобно ми е, добре ще е да не даваш вода, чай и биберон-залъгалка. С тях още повече ще се обърка бебето.
Виж целия пост
# 12
аз се зблъсках със същия проблем но слава богу преодоляхме го.Пчрвия месец бяхме на исцедане от което намаля кърмата тогава п съвет на една мама спрях водата,всякакви течности ърмата е достатъчна дори и при 40градуса т,кърмене на поискване през 2часа горе долу следи памперсите трябва да има 5-6 пълни с пиш, кожата на бебето,и дали е весело ,жизнено,ного е трудно но трябва упорство и спокойствие.Никакви сил зърна те отбиват има мн статии за пои на кърмене при проблем със зърната виш ги,никоя биберона не е като маичината гърда и никое ам не е като кърмата.В началото е мн заангажиращо само това се прави кърмиш и пак,и пак ,но така е при кърменето.надявам се да съм полезна а може и да се свържеш с някой от нашите консултанти по кърмене
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0
Виж целия пост
# 13
Минахме успешно през това .В първите дни след раждането ми забраниха да кърмя заради лекарствата и детето сучеше от едни болнични шишета дето направо си течеше а то само гълта .Като ми позволиха да я кърмя тя отказа да се мъчи да дърпа .....искаше само да тече.
За да я улесня слагах горещ компрес на гърдата 5 мин преди кърмене.....да тече по-лесно.Също стисках гърдата така че да я улесня максимално.Изчаквах я колкото иска да суче ....в началото почти час.
Понеже малките бебета се уморяват лесно а и постоянно имах съмнения дали е поела достатъчно винаги след кърмене предлагах изцедена кърма в шише НО стерилизирано в студената течност на чико ,която въпреки всичкото плакнене пак мирише гадно.Полека лека малката свикна че хубавото мляко е от мама ,а шишето мирише лошо и накрая сама се отказа от шишето.
До колкото знам ако бебето не съче от мама ,а се налага цедене и даване в шише за дълго почти винаги се стига до спиране на кърмата.Не го допускайте!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия