Как се ползва яйцеварка?

  • 13 762
  • 7
Моля да ми разясните ,понеже упътването ми е на немски.
Има чашка с три скали-предполагам - степента на варене ,и копче,което се включва в две посоки.
не знам каква е разликата на включване.И на двете работи.
Виж целия пост
# 1
Трите скали са за рохки, средно сварени и твърдо сварени яйца. Всяка чертичка от скалата отговаря на броя яйца. В тази чашка се сипва водата, която после се излива на дъното и копчето се натиска. Когато водата се изпари, яйцеварката издава звук да бъде  изключена.
Например ако искаш 2 твърди яйца, слагаш вода до втората чертичка на най-високата скала. Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря,ами копчето за пускане- каква е разликата между двете степени?
Накъде да го пусна- наляво или надясно?
На едното май има картинка,че парата излиза навън ,а на другото-не.
(ако правилно съм разбрала)
Виж целия пост
# 3
Нямам идея  newsm78

На всички, които до сега съм виждала и на нашата, копчето е само за включване и изключване.
Виж целия пост
# 4
Само да допълня, че предварително трябва да се направят малки дупчици на яйцата, защото иначе "експлодират" (затова и яйцата от яйцеварка не могат да се боядисват  Rolling Eyes ).  Peace На моето съдче за вода отдолу има игличка за целта. За двете копчета и аз не знам.
Виж целия пост
# 5
Забравих за това, понеже никога не ги дупча.  Blush Но не съм имала проблем до сега. Пукали са се, но не мисля, че повече от нормални варени яйца. И съм боядисвала яйца, варени с яйцеварката.  Peace
Виж целия пост
# 6
Може и аз да опитам тогава.  Peace На коя "програма" ги "вариш"? Аз винаги на твърдо-сварени.
Виж целия пост
# 7
Зависи за какво ще ги ползвам. Аз обичам рохки, но рядко си позволявам.  Peace Предимно варя на средни и твърди.
Опитай само с едно-две яйца първоначално, за да не стане някакъв проблем. Чудех се дали моята машинка не е по-маломощна и за това да не се пукат, но се сетих, че и баба ми имаше и тя не дупчеше.  Peace

Т.е. мисля си, че няма проблем.. но опитай все пак внимателно  bouquet

После сподели Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия