"Възпитаване" на бебо още докато е в утробата на мама

  • 2 698
  • 39
Здравейте, мами!
То "възпитаване" е силно казано, но възможно ли е да развием някакви качества в човечетата, още докато са ни в коремите? Не очаквам, ако науча напр. английски език, бебето да се роди със знания по езика, но например да е развило афинитет към езиците.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
възможно ли е да развием някакви качества в човечетата, още докато са ни в коремите?

Не  Simple Smile Всяко дете си идва с характера, темперамента, гена, способностите...
Виж целия пост
# 2
Успешно ме възпитава.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че не може.


Не  Simple Smile Всяко дете си идва с характера, темперамента, гена, способностите...


 Peace
Виж целия пост
# 4
Не знам дали може да се "възпитава" единствено мисля,че някъде съм чела,че ако слушаш класическа тиха музика,бебето може да е по спокойно като се роди(да не реве много),но идея си нямам дали е така в действителност Thinking
Лека бременност ти желая Hug това е най важно сега Hug
Виж целия пост
# 5
Не вярвам в това Naughty. Единственото, за което можеш да се потрудиш докато си бременна, е твоето спокойствие. При мен проработи и в момента имам едно изключително спокойно бебе. И не спирам да си го хваля. Макар че мъжът ми все ме упреква, че ще извикам дявола. Но и това, което сме "изкярили" до момента - вече 5 месеца и половина, е много като спокойно гледане на бебе. Не съм разбрала какво е да плаче и да се чудя какво да го правя, да нервничи, да капризничи, да не спи нощем, да не яде и всичко, каквото там се сетиш. Така че и да издивее оттук нататък, поне мога да кажа, че си почивах /и все още си почивам/ достатъчно през всичките тези месеци.
Виж целия пост
# 6
Единственото, за което можеш да се потрудиш докато си бременна, е твоето спокойствие.
И аз така мисля, спокойствието е много важно Peace Бебета усещат когато майка им е тъжна и нервна
Виж целия пост
# 7
Нарича се пренатално възпитание

Пренаталното възпитание или как формираме детето си

Има много и в Архива, но търсачката не работи в момента.
Виж целия пост
# 8
Абсурдно ми се вижда да можем да въздействаме на бебетата, докато са още в утробите ни. То, и след като са родени и поотраснали, е доста трудно да ги обуздаваме, та какво остава за момент от развитието им, когато още не са станали на човеци!
Виж целия пост
# 9
Моето още си обича, песничката, на която си тануваше докато ми беше в корема.
Виж целия пост
# 10
Голям смях ми е това пренатално възпитание. Цели системи си купуват в чужбина, че и някои тук Laughing
Виж целия пост
# 11
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p28.html

тук може да видиш неща,които те интересуват!!!
аз ходих на изпити,докато бях бременна и главният асистент ми бе кзал,че това ще се отрази положително върху детето! и наистина,бебчо прави неща,които не съответстват на възрастта му! Wink Winkтова малко опира и до гените!!!
Виж целия пост
# 12
Не знам дали може да се възпитава бебето пренатално.
Твърдят, че може. Дори тук във форума съм чела как чрез разговори с бебето, майката го е накарала да се обърне главично за да не се наложи секцио.
Единственото, което забелязвам при моето неродено бебе е, обича Мюзик айдъл, защото винаги като го гледам определено танцува из корема ми.  Wink
А иначе и аз като Блонди смятам че, всяко дете се ражда със своите способности и характер.
Виж целия пост
# 13

аз ходих на изпити,докато бях бременна и главният асистент ми бе кзал,че това ще се отрази положително върху детето!

Аз преписах на изпит докато бях бременна с дъщеря ми. Сигурно затова сега все ми хитрее и се опитва да послъгва  Thinking
Виж целия пост
# 14
Мисля че чак за възпитание е малко пресилено да се говори, но според мен бебетата още в утробата усещат чувствата, емоциите и настроенията на майката. Създават си някаква представа за заобикалящия ги свят. Затова за мен е много важно по време на бременността да се опитам да бъда позитивна, спокойна и ведро настроена. Отбягвам срещи с неприятни хора, ограничавам гледането на новини и кофти филми. Опитвам се да отделям по малко време всеки ден и мислено да й говоря. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия