Моля за съвет-запушен нос през бременноста

  • 1 365
  • 9
Бременна съм от октомври , а от ноември носа ми се запушва постоянно! Нямам хрема! Попитах в ЖК ,но ми казаха ,че се случвало да си слагам капки.Само че ,не мога да си слагам месеци наред капки за нос защото според мен е вредно, а на моменти едвам дишам. Моля ако накой може да ми помогне да сподели мнението си! Благодаря ! Желая здраве на всички!
Виж целия пост
# 1
Има един спрей "Стеримар" мисля, че се казваше, това е пречистена морска вода и е абсолютно безвредна. Пробвай дано си доволна, иначе капките повече от 2 седм. не е хубаво да се ползват, а и някои от тях вредят на плода. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Да Стеримар е добър,може да пробваш и с гел Низита,той е като Стеримар/за отпушване на носа/ но е с дъх на лимон.Пробвай да си правиш инхалации с лайка или морска сол.
Виж целия пост
# 3
Здравейте!

По време на бременността можете да ползвате само солена вода (Стеримар, Риномер, Тонимер, Диснемар, Тетрисал, Низита, ) или същото на гел (Низита и Тонимер).

От капките - само Еуфорбиум композитум спрей, но трябва да се има предвид, че е източник на йод и не е подходящ при пациенти с проблеми на щитовидната жлеза.

Всички други капки за нос, деконгестанти, са противопоказни по време на бремеността. Например, "безобидните" ксилометазолин могат да предизвикат мощна серия контракции и с това- спонтанен аборт!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 4
Аз бях така през цялата си бременност, моят лекар твърдеше, че е напълно нормално и ще отмине с раждането. То така и стана Wink. Понеже нощем ми беше трудно да дишам, спях на 2 възглавници и донякъде ме облекчаваше. Пробвай, може пък да ти помогне Peace.
Виж целия пост
# 5
Бременна съм от октомври , а от ноември носа ми се запушва постоянно! Нямам хрема! Попитах в ЖК ,но ми казаха ,че се случвало да си слагам капки.Само че ,не мога да си слагам месеци наред капки за нос защото според мен е вредно, а на моменти едвам дишам. Моля ако накой може да ми помогне да сподели мнението си! Благодаря ! Желая здраве на всички!
Напълно нормално явление,вследствие хормоналните промени в организма.Аз бях така през цялата бременност,освен това имах и алергия,която се влоши от бременността и се наложи през цялата бременност да пия Кларитин и да си пръскам Олинт в носа/само той помагаше/,т.к не можех изобщо да дишам през него,след като родих,буквално след 2 дена нямаше и помен нито от запушването ,нито от алергията,но не те съветвам да ползваш Олинт защото в някои случаи предизвиква контракции след продължително ползване,така че пробвай нещо по леко,но помни че ще си така до края и после ще мине,ще трябва да изтърпиш ooooh!
Виж целия пост
# 6
Аз бях така през цялата бременност. Като родих хремата изчезна. Тъй като не ми пречеше много, защото беше по-обилна само сутрин, не съм слагала нищо, но мисля, че Стеримара ще ти свърши работа - хем е безвреден, хем не е неприятен за слагане. Пробвай.  Peace
Виж целия пост
# 7
И при мен се запуши носът но бях в началото на деветия месец.Като родих и веднага се отпуши.Каквито и капки да слагаш няма да се отпушидокато не родиш.
Виж целия пост
# 8
Мен в 7ми месец само със стеримар ме лекуваха, но се влоших и ми позволиха виброцил.
Виж целия пост
# 9
И аз почти през цялата бременност бях така,но към 6-тия месец положението стана много зле.Отзад ми се стичаше секрет ,който ако преглътнех започвах да повръщам,за това освен,че спях полуседнала ,спях и с кърпа в устата ,за да не ми се налага да преглъщам.Въобще беше някакъв ад ,който на никого не пожелавам.През деня си правех промивки на носа само с вода ,защото от стеримара ми се запушваше повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия