Загоряло ядене

  • 15 150
  • 14
Толкова съм си ядосана, че ми иде да се набия! Току-що загорих една тенджера с постен гювеч, докато гледах филм за Айнщайн по History. Хубавото е, че за първи път разбрах какво значи E=m.c2, но манджата загоря! А и аспираторът, нали е мощен, нищичко не усетих. Прехвърлих незагорялата част в друга тенджера, но прегорелият аромат все още се усеща, макар и доста по-слабо. Ако някой знае лечение за проблема различно от изхвърляне в кофата, моля да помогне! Ядосвам се, тъй като сложих много продукти и направих голяма доза гювеч. smile3518
Виж целия пост
# 1
Цитат
В загорялото ястие сложете кора хляб или филийка лук (ако ястието позволява това). Прехвърлете го в друга тенджера, без да бъркате, и покрийте с мокра кърпа. Изперете кърпата няколко пъти, докато изчезне миризмата на изгоряло. Или свалете веднага тенджерата от огъня и я сложете под струя студена вода за 15 мин. След това прехвърлете ястието внимателно в друг съд.


това е цитат от една подобна тема във форума, иначе нищо не успях да открия
Виж целия пост
# 2
Аз директно хвърлям. Не съм намерила "лек" за загоряла манджа - все ми мирише  Tired.
Виж целия пост
# 3
Цитат
В загорялото ястие сложете кора хляб или филийка лук (ако ястието позволява това). Прехвърлете го в друга тенджера, без да бъркате, и покрийте с мокра кърпа. Изперете кърпата няколко пъти, докато изчезне миризмата на изгоряло. Или свалете веднага тенджерата от огъня и я сложете под струя студена вода за 15 мин. След това прехвърлете ястието внимателно в друг съд.


Мерси, ще опитам!
Виж целия пост
# 4
Миналия четвъртък варих едно мляко повече от 1 час. Е - още мирише! Искам да кажа, че лек срещу загоряла манджа няма.
Виж целия пост
# 5
Аз слагам много чер пипер и при съмнение обявявам, че не е "загоряло", а "екзотично"  Joy
Виж целия пост
# 6
Цитат
В загорялото ястие сложете кора хляб или филийка лук (ако ястието позволява това). Прехвърлете го в друга тенджера, без да бъркате, и покрийте с мокра кърпа. Изперете кърпата няколко пъти, докато изчезне миризмата на изгоряло. Или свалете веднага тенджерата от огъня и я сложете под струя студена вода за 15 мин. След това прехвърлете ястието внимателно в друг съд.


Това от личен опит ви казвам ,че действа !
Виж целия пост
# 7
Веднага сменяш тенджерата и слагаш подправки.
Виж целия пост
# 8
Имаше един стар виц, дето един мъж се оженил втори път, и непрекъснато натяквал на втората си жена колко добре можела да готви първата. Колкото и да се стараела, все не му се услаждало. Докато един ден отишла при съседката да й се оплаче. Приказвали, приказвали, и през това време манджата загоряла. И жената вече толкова отчаяна, че си казва, ми той така и така не ми харесва готвеното, ще му го сервирам! Седи тя до него, гледа смутено в пода, а той - опитва манджата, пляска с ръце и казва с възторг: "ей, булка, найз-после го докара на вкус! "
 Joy
Виж целия пост
# 9
Аз директно хвърлям. Не съм намерила "лек" за загоряла манджа - все ми мирише  Tired.

Аз също, притеснявам се да не е канцерогенно.
Виж целия пост
# 10
Предимно хвърлям на боклука. Винаги си ми мирише на загоряло и просто отказваме да го ядем. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Зависи от степента на прегорялото. Ако е малко- в друга тенджера, букет от подправки и това е. Иначе- в кофата.
Виж целия пост
# 12
Отиде в кофата! И на мен ми беше хрумнало, че може да е канцерогенно. Чувала съм го от някъде!  Благодаря за вица Куки, развесели ме доста! Иначе мъжа ми каза, че по-важно било това, че съм разбрала теорията на относителността, дори и да съм загорила манджата!  Laughing
Виж целия пост
# 13
Загори ли  хвърлям го, защото си надъхва винаги и не се яде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Е, канцерогенно би било, ако ядеш на ден по 2-3 пъти загоряло ядене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия