Четете ли?

  • 4 063
  • 93
Чета тук, че много от вас четат книги, а аз не чета от много време. Всички останали обаче очевидно четат и то редовно. Замислих е, на мен ли нещо ми има, че не намирам време - наработа официално по 9 часа , откакто се заговори за криза 10-11. През уикенда почивам. Наработа чета много документация на английски, а каквото чета наработа и вкъщи са предимно книги за софтуер и финанси - отново на английски. След всичко това нямам никакво желание да чета никакви книги. Чета много неща в нета, гледам телевизия, глредам филми, но книги не чета. Как е при вас? И какво точно четете?
Виж целия пост
# 1
Не бях чела книги от близо три години, когато се върнах на работа след майчинството. Срамота!
Сега от месец вече съм болничен и чета книга след книга, не мога да се наситя и се мъча да си наваксам изгубените безкнижни години.
Виж целия пост
# 2
Обожавам да чета книги. Не мога да живея без книги. Имам малко време за това удоволствие, но се старая да намирам.
Иначе, на работа наистина не върви...
Виж целия пост
# 3
Оооо,м даааа, определено напоследък чета доста. От година и нещо насам почнах редовно да си купувам нови книжки, да следя , да чета. Има една много ценна темичка, за това кой каква книга последно си е купил и чете, заедно с отзиви.
Виж целия пост
# 4
Мразя да чета,още от ученичка мраза литературата.Предпочитам да седна тук пред форума и да си чета и да си пиша,но да взема книга-НИКОГА.Може да гледам в една точка от скука но да чета-НЕ  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Чета , да, но от интернет.
Виж целия пост
# 6
Книга от 2-3 години не съм чела. Но, чета списания и вестници. Чета в Интернет и гледам телевизия.

Опс излъгах чета в момента приказки 1001 нощи
Виж целия пост
# 7
Много обичам да чета.Напоследък нещо не ми остава време,обаче ще намеря.Скоро не съм си купувала нова книга-абе те едни цени сложили направо свят ми се завива и търся от познати от приятели.Моята библиотека я изчетох 3 пъти вече.Аз съм "за" четенето!
Виж целия пост
# 8
Чета доста и това е така от край време.Не мога да си представя живота си без книги,може би защото извличам невероятно удоволствие от четенето им.
Виж целия пост
# 9
Дали четеш книги или не определено не зависи от количеството свободно време.

Аз например си почивам като чета, така че винаги намирам време за книги. Просто така съм възпитана, тези неща си идват от семейството. Ако родителите ти не са похващали книга и всичко, което четат са списания и програмата за телевизията, едва ли и ти ще четеш.

Да се обяснява как четенето се замества с вестници и списания е смешно. Както има хора, които не стъпват на театър и опера, просто защото не могат да разберат този вид изкуство, така има и огромен брой хора, за които четенето на книги и то не в Интернет, е губене на време.

Жалко за тях.
Виж целия пост
# 10
Обожавам да чета. Не помня да е имало период през живота ми когато да не съм чела.  Вярно, че вече не остава чак толкова много време за четене, но си намирам начин. Много книги съм препрочитала по няколко пъти дори.
Виж целия пост
# 11
Обожавам книгите, не мога да не чета. Правя го всяка вечер, като легна, откакто се научих да чета.
Не обичам да чета книги онлайн, обаче, просто не ми прави кеф.
 
Виж целия пост
# 12
Съгласна съм с Лу, с изключение на това, че си идва от семейството. Любовта към четенето според мен идва от вътрешна необходимост, не се възпитава в класическия смисъл.
Виж целия пост
# 13
daffodil права си, наистина не идва само от семейството и само в някаква степен се възпитава.

Но пък четящата семейна среда помага за развиване на добър литературен вкус  Laughing

Виж целия пост
# 14
Съгласна съм с Лу, с изключение на това, че си идва от семейството. Любовта към четенето според мен идва от вътрешна необходимост, не се възпитава в класическия смисъл.

Така е, аз и брат ми сме пример за това. Той и една книга не е прочел през живота си, а сме възпитавани еднакво (родителите ни са филолози, с богата библиотека от художествена литература).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия