Колко сухар???

  • 4 882
  • 28
Искам да ви попитам слагате ли и по колко филийки сухар в храната на детето си защото аз му слагам по 3 в попарата и по 2 в супата и яденето но незнам дали му стига защото е на 1 годинка и няма как да ми каже
Виж целия пост
# 1
Сухар в храната не слагам. Само ако правя попара.
Незнам може би само ако трябва да се сгъсти някоя по - рядка храна,
но аз си ги приготвям сама и не ми се налага.
Виж целия пост
# 2
Това зависи от възрастта на детето.За годинка определено му стига.Аз в попарата на дъщеря ми слагам също по 3 сухара,
а в супа (ако слагам сухар)-2.Тя е на 1год. и 8 мес. Стига и понякога даже и идва в повече.
Виж целия пост
# 3
Сухар слагах в супата понякога,1 или 2.В попарата като беше към годинка слагах около 2-3 сухара.
Виж целия пост
# 4
Попарата правя с 2 сухара и половина ,а иначе в манджата и в супата  не слагам сухар.
Виж целия пост
# 5
Малкият е на 11 месеца и попарата я правя с 2 сухара, в супата също.
Виж целия пост
# 6


 В храната не слагам сухар, няма смисъл.Пюретата са достатъчно хранителни и без хляб.В попарата слагам по два сухара и му стигат.
Виж целия пост
# 7
В попарата слагам 4 сухара. В пюретата не добавям сухар, ако е супа - тогава слагам 1-2 най-много.
Виж целия пост
# 8
Сухар в храната не, там слагам хляб.
Иначе в попарата 3бр.
Виж целия пост
# 9
На годинка към 3,4 сухара за попара,слагах.
Виж целия пост
# 10
аз слагам и в попарата и в храната по 2 сухара
Виж целия пост
# 11
Сухар в храната не, там слагам хляб.
Иначе в попарата 3бр.

  Peace      И ние сме на хляб от годинката насам... /попарата до ден днешен - сухар/. Сега, когато са вече по-големи, сами си "дробят" в супата хляб и правят "лодки"... Може би така се забавляват, защото им е по-лесно да се хранят сами без мнооого да се окапват... Голями хлебари са, милите, даже и мусаката ядат с хляб, слабички са, но са здрави /пу-пу/

ПП: сухарът в попарата е 3 броя, уточнявам, че гледам някои бебчета хубаво си "сухарчат"  Laughing
Виж целия пост
# 12
След годинката започнах да слагам 4 сухара в попарата.В супата слагам по 1-2,зависи колко е гъста.
Виж целия пост
# 13
Като се замисля, че тези гръцки сухари, които масово ползваме, едва ли са  най-подходящата храна за бебета и малки деца, се стремя  да огранича употребата им до миниум.
 Ако храната от ДК не е достатъчно гъста, добавям малко каша, напр. „7 зърна” на Милупа.
Попара приготвям с три сухара, предлагам максимум  2-3 пъти седмично. Редувам с каша, юфка, йогурт с овесени ядки и т.н.
Виж целия пост
# 14
 В попарата 2, в ястията-1, понякога не слагам, зависи от това какво ще яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия