Превенар, Пневмо 23 или Бронховаксом?

  • 6 999
  • 8
Здравейте!
Синът ми е с чести ангини, кашлица, хрема... Преди около месец изолирахме Стрептококи Пнеумониа от гърлото, които премахнахме с АБ. Разбрах, че щом веднъж е имал такива коки, може пак да си ги "лепне", затова ми се ще да го ваксинирам. Отидох при педиатърката с питане коя ваксина ще ми препоръча: Превенар или Пневмо.... Тя обаче съвсем ме обърка, като каза да не натоварвам детето излишно, това били нови и непознати ваксини, някаква жена дори се влошила, излишни пари, и т.н.
Препоръча да давам Бронховаксом, който действал също като ваксина /?!?/ и бил много по-ефикасен в нашия случай. Написа ни рецептата и ни отпрати.
Моля помогнете ми да реша какво да правя, като се абстрахирате от цените на изброените средства.

Благодаря предварително!  Hug
Виж целия пост
# 1
Пневмонии прави ли.
За чести ангини тези ваксини няма да ти свършат работа.Един добър УНГ по- скоро ти трябва.А иначе тези бактерии можеш да си ги отглеждаш без да се разболяваш.
Виж целия пост
# 2
Здравей!
При нас беше така - първо бихме ваксина Пневмо 23 септември месец а от октомври започнах да му давам Бронховаксон,който е пак вид ваксина само че под формата на хапчета и се пие 3мес.Но мои приятелки дават на децата си само бронховаксона и са много доволни.При нас нещата не са много успешни,но синът ми е с алергична астма и няма как да не се разболява,но поне не сме стигали до пневмоний или др.сериозни неща!
Виж целия пост
# 3
dolly, браво на педиатърката ви!
Много е права, послушай я и няма да сбъркаш.  Peace

И на сина ми изолираха миналата година стрептококи и стафилококи в носо-гърления секрет. Оттогава е по-здрав от когато и да е било.  Mr. Green Не е пил АБ. И не бих му дала за това. Тогава се консултирах със 3 -4 лекари и само джипито настояваше за АБ. Всички останали казаха, че щом няма симптоми, значи е здраво носителство и няма нужда от АБ.
Тази година на дъщеря ми изолираха пневмококи в носа. Като разбра доктора - УНГ, че 5 г. вече детето не е пило АБ, се отказа сам от първоначалната си идея да й изпише АБ, не че щях да й го дам.  Wink
Виж целия пост
# 4


 Синът ми септември го ваксинираха с Пневмо 23.Тази ваксина ми предложи педиатърката, обясни защо я препоръчва, имам й пълно доверие и се съгласих.
Виж целия пост
# 5
Превенар.

Нова за България и изостаналите ни с 30 години педиатри, но задължителна в имунизационните календари на всички цивилизовани държави!
Виж целия пост
# 6
Пневмонии прави ли.
За чести ангини тези ваксини няма да ти свършат работа.Един добър УНГ по- скоро ти трябва.А иначе тези бактерии можеш да си ги отглеждаш без да се разболяваш.

Не, не е правил пневмонии, но бронхити - да. УНГ-то казва да махаме сливиците, а аз мисля да изчакам....
Да, може и да не се разболееш от коки-те, но може и да прераснат в нещо по-сериозно /четох разни неща из нета.../

Уф, пък току-що прочетох в подфорума за хомеопатията, че Бронховаксома развалял имунитета, и съвсем съм шаш.  Thinking
Виж целия пост
# 7
Аз също съм в чуденка,понеже дъщеря ми декември изкара бронхит и пневмония,гнойна ангина преди това точно,докторката ни препоръча след това да пием Бронховаксом, аз я питах за другите ваксини,но тя каза,че не ги препоръчва  за сега,не беше чувала за Превенар....а имаме стрептокок пневмоние в носа само....което води пр дъщеря ми до постоянни задни ринити,увеличена трета сливица-при всеки вирус,сливицата се възпалява отново много зле и започват задни сополи и отхрачваща кашлица,която ако не третирам правилно(тя обаче не е от дробовете,а от секрети от носа) минава надолу и и направи бронхита предният път.Февруари пак стана нещо такова,получи се кашлицата,но аз съумях да я спра-и аз не знам как,два месеца не беше ходила на ясла,закрепихме я,пуснах я преди две седмици и веднага лепна вирус и от тогава е със силна задна хрема и от два дена и с отхрачваща кашлица...  ooooh! Лекувам я в момента с хомеопатия-хомеопатката ни отказа даването на Бронховаксом-питах я изрично,че алопатката ни,на която имам доверие ни изписа,но тя го отказа.... Rolling Eyes Тъй като съм решила за сега да лекувам сливицата и да махам стрептококите с хомеопатия ,не посмях да го давам Бронховаксома...
Виж целия пост
# 8

 Синът ми септември го ваксинираха с Пневмо 23.Тази ваксина ми предложи педиатърката, обясни защо я препоръчва, имам й пълно доверие и се съгласих.
и нашата педиатърка я препоръча, но жената откровено заяви че няма опит с превенара и остави да си правим преценката ние самите Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия