Заличаване на белези с ултразвук...

  • 7 294
  • 18
Някъде (май тук, във форума беше) бях чела,
че когато лекарството за белези се вкарва
в кожата с помощта на ултразвук,
то се резорбира много по- лесно и белезите
едва ли не изчезвали като с вълшебна пръчица...

Някой може ли да ми даде повече инфо? Praynig
Виж целия пост
# 1
Не знам кой знае колко, но в магазините за техника се продават козметични уреди с ултразвук за домашно ползване. Обяснението беше, че с тях се вкарват по-добре в кожата козметичните кремове, т.е. мажеш и после обработваш. Би трябвало да важи и за кремовете против белези. Това, което гледах беше на Vivamax.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти.
Това до някъде много ме интересуваше,
дали не става въпрос за някой супер специален уред... Hug

...и все пак ще ми се сподели и някой, който се е подлагал на това...
Виж целия пост
# 3
Аз съм се подлагала на тази процедура. Беше преди 6-7 години и не помня много. Котарака ме беше одрал по лицето. 5-6 дни поред ходих, малко след като падна коричката от одраното (т.е. много пресен белег).
Ефект.... белега все още си личи. Определено не е изчезнал, но не е и нещо фрапиращо. По-скоро човек трябва да се загледа за да види фината линия. Не знам само с мазане или изобщо без лекарства колко по-различно щеше да е.
Виж целия пост
# 4
Когато водих малката на физиотерапевт, "обработваха" Laughing едно момченце /мажеха мястото с крем за белези, марката е според вида на белега и го облъчваха с някакъв апарат/, но белега му беше от падане или нещо такова, Rolling Eyes т.е. помагало /според терапевта/ при пресни и повърхностни белези, пр. за след-оперативни цикатрикси няма да помогне, в най-добрия случай може да ги из-светли до някаква степен, но не и да ги заличи на 100% Confused.
Виж целия пост
# 5
А с какво лекарство се третира?
Колко процедури си напрови? Къде?

Що "облъчваха"? За ултразвук ли става върпос? Thinking
А иначе белега е от операция.
...20 см е...по целия корем на дъщеря ми...от горе, до долу... Confused
В горната си част е и доста изпъкнал... Confused
Ужас. Не иска и на море да ходи... Confused
Виж целия пост
# 6
Мен ме "обработваха" с Контратубекс. Не помня колко пъти ходих, май около 5-6, в медицинска академия.
Виж целия пост
# 7
Мен ме "обработваха" с Контратубекс. Не помня колко пъти ходих, май около 5-6, в медицинска академия.
През колко време? Имаше ли резултат?
Моля те, дай повече инфо Praynig
Виж целия пост
# 8
На нас ни обясниха, че от личната трябва да вземем направления за физиотерапевт и той ще ни консултира може ли да се направи нещо по въпроса за заличаването на съответния белег, колко сеанса с необходими /но мисля, че по касата не могат да са повече от 20/, кой от препаратите за белези би помогнал - Контратубекс, Медикасол, Дерматикс ....имаше и др. Писала съм "облъчване", понеже самия апарат не съм го виждала точно на какъв принцип действа /все пак пациентите са отделени поне с перде един от друг и само от бегли дочути разговори си правех извода какво става там Wink/, но мисля че е ултразвук, т.е. не е радиационно облъчване. Малката е също със след-оперативни белези и категорични ни заявиха, че е нищо не може да се направи. Да станела по-голяма и да я заведем на пластичен хирург Cry Но тя е отваряна по 2-3 пъти на едно и също място, така че и големината на самите белези, а и дълбочината /срастванията/ при нея са доста големи, така че може това да е причината при нея да не стане. Cry Такива апарати най-вероятно има във всеки физиотерапевтичен кабинет, така че едва ли има значение къде точно да се отиде, но и лесно предварително може да се провери, съответно.
Виж целия пост
# 9
Лупи, благодаря ти  Hug
Ще се консултирам с педиатърката.
Ще я попитам също и дали става с обикновен ултразвук
за козметични процедури, че моята щерка не иска да го показва на никой.
Май ще се принудя да купя за в къщи ...само такъв уред няма у нас ooooh!
...иначе се маже с Дерматикс... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Мен ме "обработваха" с Контратубекс. Не помня колко пъти ходих, май около 5-6, в медицинска академия.
През колко време? Имаше ли резултат?
Моля те, дай повече инфо Praynig

Ходех всеки ден, но наистина не помня точната бройка на посещенията. Резултата.... както писах по-горе е спорен, поне според мен. Все още си личи драскотината.
Дано с напредването на техниката и медицината мате по-голям успех!   bouquet
Виж целия пост
# 11
Побут! Whistling

Кво доживях ooooh!
Да питам чичо Гугъл нещо и да се натъкна на собствената си тема ooooh!

...сега, половин година, след пускането й,
мене пак ме тормозят тези въпроси.

Някой знае ли къде към днешна дата от къде
да си купя ултразвук за домашно ползване
и колко струва? Благодаря Hug
Виж целия пост
# 12
В "Красива мама" преди месец някъде се разискваше темата за лазерна/май/ епилация в домашни условия. Някой беше дал линк към страница на фирмата, която ги продава по интернет. Та там, ако не се лъжа, предлагаха и ултразвук за домашно ползване за борба с бръчките. Ще се опитам да потърся, но не съм сигурна, че ще успея.
Виж целия пост
# 13
Ще съм ти благодарна, ако изровиш темата Praynig Hug
Виж целия пост
# 14
Намерих го, но съм се заблудила. Не е ултразвук, а някакви лазерни системи за подмладяване. Съжалявам.

http://homeepilation.com/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия