Нормална ли е разкрачената походка?

  • 3 156
  • 11
Здравейте мами,
дъщеря ми проходи на 1 г. и 2 м., сега е 1 г.4 м., ходи стабилно, в смисъл, че не се е случвало да пада,  но походката й е разкрачена, даже дядовците й се смеят, че била "моряшка" Simple Smile, а с лявото краче стъпва леко навътре. Тези две неща започнаха да ме притесняват и като я наблюдавам само това ми се набива на очи. Май вече започвам да психясвам.
Интересува ме как е било при вашите деца, нормално ли е с такава походка де са децата в началото след прохождането?
Виж целия пост
# 1
Според мен е нормално... доколкото знам. Не съм много запозната, ама си мисля, че памперса им пречи все пак да си съберат крачката.
И моя ходи като пате...
Пробвай да я съблечеш/без памперса/ и я пусни да походи ... и виж така как е.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че разкривяване на походката в момента е нормално.Моята дъщеря пък събираше коленцата, ходихме на ортопед и той ни каза, че това е нормално.До към 3-4г възраст ходят и по този начин, проблем ще има, ако и след тази възраст детето продължи да стъпва така.
Виж целия пост
# 3
Така запазват равновесие, когато все още не са много стабилни.
Виж целия пост
# 4
При някои деца това е нормално, защото още са несигурни. Все пак скоро е проходило детето.
Ако много се притесняваш се консултирай със специалист.

Големият ни син ходеше на пръсти  като се забърза, доста дълго време /до 3 г /.
Всичко се оправи после.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай, нормално е в началото да са по-тромави и да кривят крачетата. Моят разбойник проходи преди месец и все още ходи като пате и с разперени ръце за по-добро равновесие. Много е смешен милия.  Grinning А за кривенето на крачетата и аз съм забелязвала да влачи едното краче, особено като е обут с пантофи. На бос крак не съм го виждала да прави така. Затова и не мисля че е нещо сериозно.
Виж целия пост
# 6
Според мен детето не е сигурно в походката си и пази равновесие. Може и памперса да е, но той е по-малко вероятен като причина.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че е нормално - едно че така им е по-стабилно, две че вероятно детето е все още с памперс, което също предразполага към ходене като пате....въпреки, че моето дете и с памперс си ходи съвсем нормално...просто така им е по-лесно да пазят равновесие.
Виж целия пост
# 8
Да Peaceнормално е!!Така се чувства по сигурно,защото пази по-добре равновесие.Когато започне да върви по уверено  ,ще си  промени "моряшката "походка. Peace
Виж целия пост
# 9
Напълно нормална.
Както са ти казали така детето пази равновесие.
Виж целия пост
# 10
нормална
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми е на същата възраст и ходи по точно описания от теб начин. Не че съм се притеснила, но все пак я записах на ортопед, за да съм напълно спокойна  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия