Как приготвяте юфка?

  • 6 503
  • 13
Купих юфка да започна да давам на сина ми.Но съм в чуденка как точно се приготвя?
Виж целия пост
# 1
Сварявам съгласно указанието (напр. три минути) и добавям масло и сирене. Иначе за количеството – преценявам на око, но винаги излиза доста повече от една нормална порция. Затова я правя в събота или неделя,  да хапнем и ние.
Виж целия пост
# 2
Сварявам съгласно указанието (напр. три минути) и добавям масло и сирене. Иначе за количеството – преценявам на око, но винаги излиза доста повече от една нормална порция. Затова я правя в събота или неделя,  да хапнем и ние.

Понякога я правя и с АМ
Виж целия пост
# 3
Затова я правя в събота или неделя,  да хапнем и ние.
И аз така правя,че остава винаги Laughing
Виж целия пост
# 4
Внимавай,че може да е с яйца Peace
Иначе отзад си пише как. Аз лично слагам повечко вода отколкото е написано и после я изхвърлям. На детето още не съм давала, но така я правя за нас и предполагам, че е същото.
Виж целия пост
# 5
eй каква идея,аз не се бях сещала
Виж целия пост
# 6
Здрасти!Аз сварям малко юфка,след това  я отцеждам и добавям  прясно мляко,масло и сирене.Взимам от Била домашна юфка-така пише на опаковката.Надявам се,че съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 7
В нашата ДК често предлагат юфка за следобедна закуска и малката си я изяжда, иначе в къщи веднъж правих, но никой не я хареса и не я изядоха. В кухнята я правят с вода и после и слагат и мляко. Аз понякога дори и добавям още мляко, ако е много гъста. Peace
Виж целия пост
# 8
На малкия още не давам, но за нас понякога правя.
Количеството на готовата е приблизително двойно по-голямо от сухата т.е. ако ми трябват 2 порции в чинии си отмервам в една чиния количеството на порцията (ама обяснение му дръпнах  ooooh!)
Варя в повече вода и поне 10-ина минути - не съм засичала точно колко, но хубаво да омекне. И аз купувам домашна - поне на етикета така пише и листите са по-дебели.
Обикновенно водата си извира, но ако е била в повече изцеждам. Прибавям масло и сирене. Голямата има позволение на последните лъжици да си слага и по малко захар  Rolling Eyes
С мляко не я харесваме в къщи.
Виж целия пост
# 9
Аз първо леко я запичам на скаричката с горно варене и после я варя.
Виж целия пост
# 10
Във вряща вода с малко сол и олио слагам юфката, варя 10минути, слагам натрушено сирене и масло и още 1минута.  Peace
Виж целия пост
# 11
Кипвам подсолена вода, слагам домашната юфка , отцеждам
я добавям, сирене и масло. За малката я понамачквам,
да не са много едри листата.
Виж целия пост
# 12
Кипвам подсолена вода, слагам домашната юфка , отцеждам
я добавям, сирене и масло. За малката я понамачквам,
да не са много едри листата.
Точно така я правя и аз,но не се харесва особенно от малкия.Предпочита си овесените ядки Flutter
Виж целия пост
# 13
Сварям юфката, както всички макаронени изделия и след това добавям малко парченце масло и изкиснато сирене. Никога не съм добавяла АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия