закьснение на говора

  • 1 151
  • 13
Имам син на 3г и 2м все oще говори бебешката .Всичко разбира,контактен е , може да брои до 5 ,познава цветовете.Свързва изречения от 4-5 думи . Но педиатърка ни настоява да го прегледа детски невролог,защото закъснява с чистия говор .Водихме го в София ,при док. Янков детски невролог здравен център ,,Детско .,,Ами Буе'' 27 до Пирогов . За доктора се оказа здраво дете но, за наше  успокоение доктора ни препоръча скенер с упойка .Разговаряхме с логопед от нашия град Попово-Търговешко тои сподели че детето ще се оправи с упражнение на езика , защото имал мързелив език споделете ваши мнения ,моля Вижте снимки на www.
Виж целия пост
# 1
Скенер с упойка?! Shocked Нали на детето нищо му няма, защо да се подлага на това?
Потърсете и друго мнение.
Виж целия пост
# 2
Мъжа ми е проговорил на 4 години, сега не може да му затвориш устата  Peace щом детето е здраво не виждам причина да го подлагате на подобна процедура.
Виж целия пост
# 3
Защо пък скенер - има ли някакви съмнения? Иначе скенер и ядреномагнитен резонанс често при малки деца се правят с упайка.
Виж целия пост
# 4
И според мен е добре да потърсите и друго мнение.Сестра ми говореше бебешки до към 4 г. възраст.
Виж целия пост
# 5
Ами,за доктора има проблем, щом закъснява с говора .Другата стъпка била скенер .Потърсихме мнението и на друг лекар, той съшто не е съгласен да му се прави скенер и за това му изписа сироп Ноотропил ,трябва да го пие 3ри месеца .Някои запознат ли е с този сироп .Днес имаме час при логопед .
Виж целия пост
# 6
teodorcho, виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378610.0
Виж целия пост
# 7
Скенер с упойка?! Shocked Нали на детето нищо му няма, защо да се подлага на това?
Потърсете и друго мнение.
при толкова малки деца скенер се провежда само с упойка. независимо от причината, за която е назначено изследването.
същото важи и за магнитен резонанс
Виж целия пост
# 8
Скенер с упойка?! Shocked Нали на детето нищо му няма, защо да се подлага на това?
Потърсете и друго мнение.
при толкова малки деца скенер се провежда само с упойка. независимо от причината, за която е назначено изследването.
същото важи и за магнитен резонанс
Не коментирам упойката, а това че ще се прави скенер.
Забавянето на говора, когато не е придружено с други проблеми не е толкова обезпокоително.
Виж целия пост
# 9
Нормално е да е с упойка.
Никое дете не може да издържи толко дълго без да се движи.
Друг е въпроса, че не е хубаво да се подлагат, но когато няма друг избор...
Виж целия пост
# 10
Защо не изчакате и не потърсите и друго мнение.
Виж целия пост
# 11
може би е удачно да го види и психолог това детенце, как мислите?
Виж целия пост
# 12
И ние имахме проблем с говора.Ходихме на невролог,но правихме само ЕЕГ.Пием Ноотропил и има резултати и то много добри,но посещаваме и логопед.Дъщеря ми ходи на подготвителна в училище и всичко се нормализира.Направете ако трябва консулт и с друг лекар,спокойно всичко ще се оправи.Във Варна най-добрия невролог е д-р Щилиянов.Успех!
Виж целия пост
# 13
Привет и от мен.Моята дъщеря проговори на 3 години като до това време само "мучеше".Като навърши 3 започна да говори направо изречения.Няма за какво да се притесняваш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия