Към тези,които имат магазини....

  • 2 561
  • 25
Работата е следната - давам едно помещение под наем.Досегашните наемател не ме търсеха за нишо,но сега едно момиче го взе и ми каза,че иска да направя измервания на влагност и др.на въздуха и ел.замервания на контактите.Аз нямам нищо против,но си мисля дали аз трябва да го правя като собственик на помещението или тя да си го направи на фирмата си.Моля,ако някой е наясно да се включи..... Praynig
Виж целия пост
# 1
Мисля, че собственикът е длъжен да прави ремонти за своя сметка на  собствеността си и то когато наемателят няма вина. Замервания за влажност  newsm78, да си ги прави наемателят. За ел.инсталацията не е лошо да си ги направиш ти, осигуравайки си протокол или нещо такова, документ с една дума, за да не те дърпа после наемателката, че са й изгорели компютри или уреди по твоя вина. За какво го наемат това помещение? Влага и ел.инсталация са избухлива смес  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Мдааа, готино е за нищо да не те търсят, само да ти кихат месечния наем.
На въпроса ти: ми ще го направиш, ако искаш да дадеш помещението.
Виж целия пост
# 3
Това си е задължение на наемателя,защото този вид документи са на името на фирмата,която извършва дейността.
Виж целия пост
# 4
Това си е задължение на наемателя,защото този вид документи са на името на фирмата,която извършва дейността.

Така е , наемателят си прави проектите и замерванията също.Ако помещението е било фризьорски салон и сега новите искат да го направят сладкарница всички проетки вик , ел  , хеи и подобни се вадят от него.
Виж целия пост
# 5
Баба ми отдава едно помещение под наем от години. До сега поне трима наемателя се сещам, които са се сменили, и всички до един са си вършили всичко, дори и ремонтите - защото всеки се занимава с различна дейност - без да го приспадат от наема.
Мисля, че е въпрос на договаряне м/у собственик и наемател.
Виж целия пост
# 6
Мдааа, готино е за нищо да не те търсят, само да ти кихат месечния наем.
На въпроса ти: ми ще го направиш, ако искаш да дадеш помещението.
Хем си некомпетента, хем си злобна.Ще си вземам наема,защото съм си купила магазина, купи си и ти, за да вземаш.Всяко нещо си има цена....

На всички останали благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 7
Аз имам 2 магазина на различни места с различна дейност.Ремонтите съм си ги правила аз,защото е въпрос на прищявка,а не на необходимост в случая.Всички документи,които се вадят на името на собственика си ги вади той,защото помещението е негово и остават за него.И си ги плаща той.Всички останали документи като разрешителни,лицензи и т.н. си ги вадя аз и си ги плащам аз  и те си тръгват с мен после.Незнам всъщност за какво ти иска тези замервания?
Виж целия пост
# 8
Ами това е свързано със службите по трудова медицина.
Виж целия пост
# 9
Мдааа, готино е за нищо да не те търсят, само да ти кихат месечния наем.
На въпроса ти: ми ще го направиш, ако искаш да дадеш помещението.
Хем си некомпетента, хем си злобна.Ще си вземам наема,защото съм си купила магазина, купи си и ти, за да вземаш.Всяко нещо си има цена....

На всички останали благодаря за отговорите!

WOW, постави ме на място направо, нали?  Joy 
Виж целия пост
# 10
Замерванията се правят  за сметка на фирмата ( наемателя) -  тя трябва да има договор с службите по трудова медицина. Поне ние като фирма наемател сме така - извикахме си съответните хроа да измерят, защото това е за нашата фирма, не за собственика на помещението.
Виж целия пост
# 11
Щом е за трудовата медицина е както казва Ембрион.
Фактура издаваха на името на фирмата.
Виж целия пост
# 12
Ремонтите, свързани с дейността на фирмата се заплащат от наемателя. Т.е. ВиК, Електро, ОиВ, и пр.
Смяна на дограма и подови настилки може да се договаря с наемодателя.
Замерване се изискват не само от службите за трудова медицина.
Правят се замервания и от Електро и ОиВ. Не е все едно дали ще бъде книжарница или магазин за храни, нали.
Виж целия пост
# 13
Ами аз  щях да ги извърша тези неща с измерванията,но после се зачудих,защото нали те трябва да са на името на фирмата на жената,дето е наела помещението.И ето,че и тук така ми отговаряте.Днес се свързах с една служба по трудова медицина и оттам ми казаха,че не трябва аз да ги правя.Попитах ги измерванията на контактите не влизат ли в Акт 16 и те ми отговориха,че влизали,да си намеря Акта.А бе май и те не са много наясно.... newsm78
Иначе магазина е за дрехи,не е хранителен.

Минзухар,ти продължавай да следиш скришно темата и да бленуваш за наемче...И без да го направя пак ми го искат магазина и се бият даже....за твое съжаление hahaha
Виж целия пост
# 14
Замерванията се правят  за сметка на фирмата ( наемателя) -  тя трябва да има договор с службите по трудова медицина. Поне ние като фирма наемател сме така - извикахме си съответните хроа да измерят, защото това е за нашата фирма, не за собственика на помещението.

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия