Премахване на добавката от адаптирано мляко - има ли някой успял?

  • 1 535
  • 24
Здравейте, мами!

Има ли някоя, която да е успяла да се пребори с добавка от адаптирано мляко и да е минала само на кърма?

Ние до скоро бяхме на добавка с адаптирано, която обаче така нарастна на количество и честота с времето, че сега сме на адаптирано - основно и кърма за добавка  Cry
Виж целия пост
# 1
Разбира се че има миличка! Laughing
Майки-осиновителки, които никога не са раждали, успяват да кърмят бебета. Има връщане, иска се малко упоритост и търпение, както и увереност разбира се. Прочети в библиотеката темите как да си увеличиш кърмата. Аз бих те посъветвала да кърмиш през един час, да кърмиш нощем, особено между 3 и 8 часа сутринта, тогава нивото на пролактина в организма е най-високо а точно той е отговорен за производството на мляко. Пий бирена мая таблетки и повече течности (най-добре вода). Спираш всякакви добавки, сокчета, води и т.н., нищо друго освен кърмене. Спинкайте заедно, гушкайте се кожа до кожа, въобще прекарвай голяма част от времето си с бебчо. До няколко дни ще се нормализират нещата, гарантирам ти! Или ако ти се струва прекалено рязко, намали добавката на половина поне и всеки път давай все по-малко. В началото ще е трудно и бебчето ще се сърди защото е свикнало да получава мляко по по-лесния начин, но ще свикне. За негово добро е все пак! Wink
Виж целия пост
# 2
Ох, не смея още да кажа... май ще се справим без добавка. Коластрата ме тръгна на 4 ден ,а кърмата на 6-ти, тогава махнах всякакво доп. мляко.Преди 4 дни влезе в криза на растеж и давах няколко пъти добавка.Днес сме без Peace не смея още да се радвам!
Виж целия пост
# 3
Най-важното е да даваш да суче възможно най-често. Даже постоянно да ти е на гърдата. Първо сукането, а след това, ако много плаче - добавката. Ако не иска въобще да суче и  като се увери, че млякото е малко -  плаче -  държиш го колкото може повече на гърдата, успокояваш го, пак го слагаш. Така колкото пъти издържиш. А после почваш с помпата за кърма, цедиш, дори нищо да не пуска. Нощното хранене - вече са ти казали.
Иначе на въпроса - има такива мами. Но по-добре не си губи времето да разгръщаш предните страници, а се грабвайте с бебока. Успех. После кърменето става песен, само да минете през по-трудния етап.
Виж целия пост
# 4
Не виждам нужда да се дава добавка. Това само води до намаляване на кърмата и отбиване. Както сама казваш става така, че кърмата се превръща в добавка, докато напълно изчезне. Производството на кърма в женския организъм работи на принципа колкото повече търсене - толкова повече предлагане. Така, че колкото по-често кърмиш, толкова повече кърма ще имаш
Виж целия пост
# 5
Да, аз премахнах добавката и вече от 8 седмици сме само на кърма! Виктор не наддава, както преди, но е в нормите на изключително кърмено бебе - 600 -700 гр. на месец. Общо взето се изисква доста "свободно време", добра помпа, много течности и ВОЛЯ за да не се откажеш. Въпреки всичко въпроса дали му достига млякото винаги ще стои след като не се храни с шише.

Е това е от мен, ако нещо по конкретно те интересува пиши!

Емили
Виж целия пост
# 6
Въпреки всичко въпроса дали му достига млякото винаги ще стои след като не се храни с шише.
Не винаги! Wink Само първите 2-3 месеца, после ще си сигурна че ако не му стига на детето то ще си "каже". Laughing
Виж целия пост
# 7
Твърдо ще атакувам кърменето с всички сили още един път и ако пак нищо не стане ще се броя в ония 3%, които наистина имат проблем с лактацията Sad. От друга страна нали някой все трябва пък да е и в тази група, че 100% си е направо страшна цифра  Simple Smile (малко смях през зълзи, ама).

Емили, колко време ти отне да преминете само на кърма? Как махна добавката - постепенно или отведнъж? Даваше ли вода?
Виж целия пост
# 8
Пиши на лични на Ала,ако искаш - ето тук  една статия по въпроса и отдолу е нейния мейл,ако някой има въпроси:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199
Ще се справиш - и пиши как върви Grinning
Виж целия пост
# 9
Емили, колко време ти отне да преминете само на кърма? Как махна добавката - постепенно или отведнъж? Даваше ли вода?
Аз съм кърмещ татко, ако може така да се нарече. И накратко на въпросите.
Когато бяхме на 2 месеца (сега сме на 4) бяхме достигнали до 400 мл добавка дневно!!! За 10 дни постепенно намалихме добавката до 0 (нула). Иначе принципа е - никакви графици, никакви добавки, вкл. вода, задължително нощно. Избий си от главата, че бебето не му достига или че е гладно.
... и така вече 2 месеца. Вода не даваме. Почти. В най-големите жеги само и то много малко - 40-50 мл, но това е нищо, една малка ракия:)).
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37999.0;all

този е от отчетните теми, Али описва как почти е махнала добавката, а аз вярвам, че до няколко дни ще успее съвсем
Виж целия пост
# 11
Спри добавката и кърми бебешока много често. Аз по едно време по цял ден и цяла нощ само кърмех. Мислех, че няма да има край, но така успях да се преборя с добавката и кърмя успешно до сега.
Виж целия пост
# 12
Мами и татко, благодаря на всички за инфото! Почнахме ударно кърмене и намалих добавката, само дано да ударжа на гладното недоволство на бебка  smile3518
Ей, това кърменето, като всички хубави работи бавно и трудно става  Sad
Виж целия пост
# 13
Премахнах добавката за около 7 дена. Постоянно след всяко кърмене се зедях с помпа Авент/ другите не стават за нищо/, кърмех средно по 12-14 пъти на денонощие. Случвало се е да кърмя през 30-40 минути. Изцеденото мляко събирах за вечерното кърмене, когато преди давах най-много добавка.
Виж целия пост
# 14
Продължавай в същия дух и не се предавай. Трудно е, но ще си струва! Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия