не иска да яде манджи и супи

  • 10 230
  • 66
Здравейте
от няколко месеца насам менюто ни е супер ограничено,по отношение на манджите.Това което яде е супа с картофи и следи внимателно какво и давам.
иначе хапва,кебапчета,омлети,филийки с яйце и сирене или принцеси с кайма.
козунак,кисело мляко ,ей такива работи,но са по сухи.Например пражя картофки на фурна и ми ги отказва.Някой има ли подобен проблем,това преиод ли е ? Sad
Виж целия пост
# 1
Оф, при нас изобщо не е период. Надявам се накой съвет да помогне и на нас.
Виж целия пост
# 2
Ако питаш мен... доста неща яде, на право си късметлийка... дъщеря ми сандвичи и пица признава само в последно време...
Виж целия пост
# 3
Поне при нас беше период-средната не признаваше супи-сега супите са и любими.щом все пак яде други неща-положението не е толкова критично Peace
Виж целия пост
# 4
Пробвай с пасиране -крем супа.Аз правя така когато детето не иска да яде супа със зелентии например.А манджите може да ги правиш по-гъстички и сухи.
Виж целия пост
# 5
Да хапва си има апетит,но просто ме притеснява че менюто и е по еднообразно.Примерно един ден давам сутрин бисквити и кисело мляко ,на обед супа от картофи,вечерта кебапче и още нещо.На другият ден каша ,омлет , кисело мляко,кренвирш.вие какво давате друго,предложете нещо.
а също обичаме много суджук,макаронки хапва,мляко с корнфлейкс и овесени ядки.Плодове хапваме,но само ябъла,круша,банан
Виж целия пост
# 6
о пробвала съм пасирани,не иска даже да куса,всякак отвличам вниманието и я занимавам дока хапва,но не иска да опита различни работи.не са и проблем зелениите,даже някой път си взема докато режа
Виж целия пост
# 7
Ти си направо късметлийка.Мойта голяма дъщеря мина през какви ли не периоди,но искаше по 2 неща максимум.Минахме хляб и кренвирши-хляб и сирене и т.н.като друго не вкусва.До ден днешен плодове и зеленчуци не мога да я накарам да хапнеДо преди 1-2 седмици бяхме само на супа и хляб,но задължително пасирана,за да няма-КАКВО Е ТОВА? Сега пак сме на вълна сухоежбини,но разнообразяваме поне със сирене,кашкавал,салам и кисело мляко.Абе ужас.Така,че много сме такива като вас.Успех
Виж целия пост
# 8
И ние сме имали такъв етап -"хлебче и сиренце". Но като тръгна на детска градина нещата лека полека се поуспокоиха, сега не е толкова капризен и ми е по-лесно.
Виж целия пост
# 9
малко се поуспокоих че не сме единствени.Ами значи просто и давам да си хапва каквото иска и предлагам и нещо ново ако иска и това е .а дано постепенно разнообразим още менюто Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Моето момиче е вече на 8 години и ако ви кажа че яде само филии намазани с масло или лютеница няма да ми повярвате.
Виж целия пост
# 11
Крем-супата се обича от децата ми. Дори и големият, който не е много-много по чорбите и супите. Напр. много обичат да им сервирам крем-супата в чаша за вода или в чаша за мляко. Така им става като сокче и отива без да се усетят.......Картофена крем-супа със сметана има е любимата. Пробвай да сложиш и отгоре крутони - стават супер. Моите не оставят крутоните за супата, изяждат се топли-топли, наподобяват брускети и бейкс-ролс и това ги мотивира явно.
Виж целия пост
# 12
Мъжът ми е бил на 3 години, когато е отказал да яде готвени неща, предпочитал е сандвичи, мляко, салати, кренвирши, пържоли....И досега е така, не го влече хич готвеното.
Дъщеря ми има предпочитания само към два-три вида супи и няколко яхнии. Друго готвено не желае да вкуси.
Отдавна съм спряла да се ядосвам и да я карам да яде манджи. Хубавото при нея е, че набляга доста на плодовете и зеленчуците, киселото мляко, вареното пилешко месо...
Виж целия пост
# 13
И моят син е така. Не яде нищо готвено с изключение на лазаня и то ако е на кеф. Супи, манджи, мусаки... тц Tired аз приодично предлагам, може пък да прояде. В момента менюто ни се състои главно от сандвичи и плодове. Поне плодове яде Laughing (засега).
Виж целия пост
# 14
 ooooh! ooooh! ooooh! Само краставици и ябълки признава в момента.... Супата се яде с вилица, много внимателно бучи, та да не би случайно някоя подправко да изяде и да се отрови....Пет - шест валчета и средата на хляба, определен колбас, запечен сандвич, боб и евентуално тънка наденица..... напоследък това... и после пита за десерт - шоколад...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия