Време ли е да спирам с изцеждането?

  • 403
  • 5
Здравейте, кърмещи мами,
 аз като една сравнително неопитна кърмеща мама наистина се нуждая от съветите ви в този момент. Ще ви бъда много благодарна, ако изразите мнетието си и ми помогнете.
Кърма бебето от самото начало. Миналата седмица, когато беше на 15 дни ходихме с Оги на пробно кърмене. Определено бебчо е лакомник и за 10 мин кърмене изяде 100 гр. Повече от 10 мин не се храним, защото той отказва (случвало се е и да имам доста кърма и пак си спира към десетата минута), а яде доста интензивно и не заспива. Спирам по средата между двете цици да го оригна за малко. Да, всъщност, кърмя го и на двете гърди като винаги започвам с тази, която произвежда повече мляко - дясната.
Гърдите ми от няколко дни се пълнят през три часа, но не ги усещам болезнено напрегнати както беше в началото. Бебето се храни, пишка по много - при всяко преобуване памперсът е добре напоен. Ака по около 6 пъти на ден поне.
Предишните две нощи изцеждах по около 100 гр на нощ от двете гърди, защото се будех от болка от препълване. От снощи - усещам, че нещата са по-добре - гърдите ми не ме болят, бебето си се храни пак и от двете, като ги прави меки и спокойни. Естествено - започвам да се чудя дали млякото ми не намалява и дали е редно да спирам с цеденето?
Какво е Вашето мнение ?
След 20 дни кърмене възможно ли е всичко да се е нормализирало и да нямам нужда вече от цедене?
Ако спра с цеденето на този етап - няма ли да ми намалее кърмата (бебето се храни само с мляко не го дохранвам и водичка въобще не иска да пие, не се храни с биберон) ?
 )Чакам с нетърпение отговорите Ви и предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Въобще не етрябвало да започваш с цеденето - напълно излишно е.Гърдите ти омекват,защото се нагаждат към бебето и спират да произвеждат излишно количество мляко - това е нормално и не значи,че намалява.
Недей да цедиш,освен ако не те заболят много гърдите - тогава изцеждаш да ти поолекне(не докрай!) и така Grinning
Виж целия пост
# 2
Малко извън темата, но се чудя защо някой жени имат мляко в излишък още от раждането , а на други не им достига?
Виж целия пост
# 3
Малко извън темата, но се чудя защо някой жени имат мляко в излишък още от раждането , а на други не им достига?

Изключителна рядкост е на жената да не й достига млякото по физиологични причини.В повечето случаи недостигът се предизвиква от неправилно кърмене, което пък обикновено е следствие на неинформирност и лоши съветници.

По темата - мисля, че е хубаво да спираш с цеденето, освен ако не преливаш на моменти.Но друго искам да ти кажа - не давай винаги първо едната гърда, сменяй ги, защото така не стимулираш лактацията еднакво и все едната ще си има повече от другата.
Виж целия пост
# 4
Според мен щом бебчето суче ефективно е добре да спреш цеденето,за да не стимулираш излишно гърдите.Ако ти създава неудобство препълването(много е кофти Rolling Eyes) изцеждай колкото да облекчиш гърдата.Успех newsm10,ще се справиш,ще видиш че това е най- лесната и приятна част от майчинството!
Виж целия пост
# 5
Въобще не етрябвало да започваш с цеденето - напълно излишно е.Гърдите ти омекват,защото се нагаждат към бебето и спират да произвеждат излишно количество мляко - това е нормално и не значи,че намалява.
Недей да цедиш,освен ако не те заболят много гърдите - тогава изцеждаш да ти поолекне(не докрай!) и така Grinning
Страхотно ти го е написала Hedra....Няма смисъл да цедиш ако бебето суче добре....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия