Спешен въпрос zа кюфтета

  • 1 614
  • 10
Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Кисело мляко и 1/2 ч.л. бакпулвер  Peace

Подправките+яйца...както си решиш  Grinning
Виж целия пост
# 2




Аз омесвам каймата с газирана вода,ако слагаш к.мляко  сложи и щипка сода.
Виж целия пост
# 3
3-4 яйца в сместа и стават перфектни.
Виж целия пост
# 4
За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Grinning.
Виж целия пост
# 5
За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Grinning.
Когато каймата е суха и се сложи кисело мляко+бакпулвер стават перфектни кюфтетата...
Аз например вече редовно си правя пилешки кюфтета от бяло пилешко месо,което е много сухо месо.Ако не сложа кисело мляко и бакпулвер стават подметки....А иначе са пухкави и сочни...
Виж целия пост
# 6
Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet

Да, точно правя и снимам тези меки и пухкави кюфтета. Рецептата - утре в Любимите  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Аз слагам 2-3 яйца и хляб накиснат в прясно мляко и кюфтетата стават меки и пухкави Peace
Виж целия пост
# 8
А какво количество кисело мляко горе долу zа 1/2 кг кайма примерно?
Виж целия пост
# 9
1 ИЗКУПЧЕНА С.Л.
Виж целия пост
# 10
Пропуснах да се отчета - направих ги с кисело мляко и сода и наистина станаха пухкави  Grinning  Благодаря zа идеите   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия