Моля за съвет-газове!

  • 1 973
  • 11
Здравейте, мамчета,

Извинявам се предварително, ако темата ми не е за тук.Моята бебка е на девет месеца.Имаше силни и продължителни колики, които отшумяха към средата на шестия месец.Захраних на 5 месеца и съм въвела-зеленчуци, плодове, каша, отскоро храни съдържащи млечен протеин, глутен.От около 10-ина дни започна нощем около 2.30-3.00 ч да се буди с плач.Първо мислехме, че са зъбки /имаме едно, а може и болките да се смесват/, но две-три вечери подред плаче неистово, както при колики и коремчето й постоянно къркори.Направо съм  #Crazy.Давах й два-три дни едно мляко на Хипп "Лека нощ", но от вчера го спрях и същия ден не давах плодове-вечерта спа спокойно.Мислих, че нещата ще се оправят като огранича тези храни.Да, но не-снощи отново ситуацията се повтори.След периода на коликите ми се е случвало инциденто да пръцка /болензени газове/, но после нещата се оправях и вече знам кои комбинации й действат така и ги избягвам.Да отбележа, че от две дни давам пробиотик.Някой имал ли е подобен проблем на тази възраст? Моля, споделете какво мислите.Благодаря предварително на всички включили се.
Виж целия пост
# 1
Моят син е така.Давах Квамател,но не забелязах подобрение.Редувам Ентеросан с Биогая(препоръка от гастроентеролог)-пробиотиците помагат...малко.Внимавам с храните,съдържащи целулоза и плодове(той не ги яде,всъщност).Ти самата си забелязала,че детето е спокойно,когато не си му дала плодове,млякото едва ли има отношение към дискомфорта.
Просто трябва да внимаваш какво му даваш и това,което не му понася,да го изключиш от менюто временно.
Виж целия пост
# 2
Моя син в момента е така, но аз набедих месото за проблемите Rolling Eyes. Пуснах и темичка дори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379462.0

Давам му в момента биогая и е само на зеленчукова диета. За момента, т.е. след 5-6 дни вече спи по-спокойно. Между другото тази сутрин видях, че е пробило поредното зъбче, но не знам колко общо имат газовете с ъс зъбчето  newsm78

Явно стомахчетата им са още чувствителни към някои храни и трябва повече да внимаваме и да ги отлагаме във времето. Лошото е, че докато налучкаме какво точно предизвиква тези проблеми малките се мъчат, а ние се тревожим  Tired
Виж целия пост
# 3
Абсолютно си права InaD за тревогите.Аз се бях включила в темичката ти, но не съм сигурна дали месото има отношение.А, както и плодовете то е изключително важно в момента.
clover_d, вие с какво се храните в момента /имам предвид по-обща храна или пюренца, каши?/.
Мамчета, аз също внимавам с храните.Толкова много изчетох и продължавам да чета за храненето, но явно...Храним се само с готови продукти-пюрета, каши.То почти във всяко пюре има храни, съдържащи целулоза.Направо незнам и като гледам твоето момченце е на една годинка и още имате проблеми Rolling Eyes Аз също давам Ентеросан, но не забелязвам голямо подобрение.
Виж целия пост
# 4

clover_d, вие с какво се храните в момента /имам предвид по-обща храна или пюренца, каши?/.
Мамчета, аз също внимавам с храните.Толкова много изчетох и продължавам да чета за храненето, но явно...Храним се само с готови продукти-пюрета, каши.То почти във всяко пюре има храни, съдържащи целулоза.Направо незнам и като гледам твоето момченце е на една годинка и още имате проблеми Rolling Eyes Аз също давам Ентеросан, но не забелязвам голямо подобрение.
Вземам храна от ДК,той е голям  Sunglasses .Обаче много от нещата не му ги давам-боб,леща,зеле,грах,всички люспи(от домати,пипер,...) се обират и така се дава(вкл.пасиране);почти винаги отказва риба,днес имаше зелен боб- Sick !Десертите също много рядко ги одобрява,но той по принцип не обича да яде,не че всичко това му създава стомашни проблеми.Купешки пюрета категорично отказва  Crossing Arms.След обяд яде най-често каша(гледам и тя да е с пробиотици) или ,напоследък, кисело мляко.Млякото е Нутрилон 3,пак с пробиотици...
Ако продължава да се мъчи детето,може да го заведеш на гастроентеролог и да те посъветва точно какво да правите,ако трябва-изследвания.
Понякога се нарушава бактериалната флора на червата,вследствие на бакт.инфекция и симптомите могат да са подобни.При нас и този момент го имаше.
Надявам се,че просто с времето ще се оправят нещата  Peace
Виж целия пост
# 5
Привет, clover_d,

Тъй като и ние сме от този район да те попитам при д-р Георгиева /детски гастроентеролог/ ли ходихте? Аз като беше по-малка бебка я водих при нея, ама да ти кажа честно не останах очарована.Изписа ми саниращо един Гентамицин /бебе беше само на 4 месеца, а я водих заради коликите, защото се притеснявах дали настина е такова/.Аз така и не го дадох, също правихме изследване на акото и Слава Богу всичко беше ОК.Дали сега пак трябва да правим изследвания и аз незнам newsm78.А и при нея толкова трудно е с часовете.Би ли споделила /ако желаеш/ при вас какво се случи с тази инфекция? Благодаря ти
Виж целия пост
# 6
ADRI,при Георгиева сме ходили,когато Давид беше на 3 месеца.Преди няколко месеца му правиха изследвания в Терапията,там работи и Георгиева,но нашият лекуващ лекар беше друг.Резултатите от всички изследвания бяха добри.
Преди месец го водих на СКЕНАРтерапия и от направената там диагностика стана ясно,че има дисбактериоза на тънките черва,вследствие на бактерия от инфекция на горните дихат.пътища.Направихме 12 процедури,според терапевта ще се оправи  Rolling Eyes
При всички случаи моят човек си има чувствителен стомах и ще се съобразявам с това.Смятам да не го мъча повече с изследвания,дано да го израстнат по-скоро дечицата Praynig
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
Моят син е на 10 месеца и имам същия проблем  Sad! Само че, аз не мога да определя кои храни го провокират. От една и съща храна веднъж е добре, друг път плаче и пръцка цяла вечер. На вашите дечица връща ли им се храна и имат ли киселини? Той не може да ми каже, че има киселини, но по начина по които преглъща имам такива съмнения. Започвам да се съмнявам, че сме израснали рефлукса  Sad! И се буди около 2-3 часа след заспиването, а вечер е на АМ, което е едно и също от втория му месец. Следобедната му закуска също е лека. Не знам какво да си мисля вече  Sad!
Виж целия пост
# 8
Здравейте,
...На вашите дечица връща ли им се храна и имат ли киселини? Той не може да ми каже, че има киселини, но по начина по които преглъща имам такива съмнения. Започвам да се съмнявам, че сме израснали рефлукса  Sad! ...
Мдаааа,връща му се ,даже понякога направо си повръща.И аз си мислех в един момент,че всичко е зад гърба ни  Whistling,но... Naughty !
За киселините ни изписаха Квамател,може при вас да има ефект,но първо се консултирай с когото трябва  Peace
Виж целия пост
# 9
Blevit Digest .... страшно много ни помага при колики и газове
Виж целия пост
# 10
Интересува ме темата.
Виж целия пост
# 11
сина ми имаше проблеми със силни колики още на 7 ден след раждането , реагира и на ваксините със слуз в акото колики и много суха кожа /атопична / .До 10 месечна възраст не можах да го захраня с нищо различно от кърма получаваше силни колики , е й така плачеше по цели нощи и акаше слуз като минехме отново само на кърма и се оправяше . Първата храна която пое без проблем на 10 месеца и половина беше пилешко месо , след това хляб и плодове /без ципите / , нишистените храни не му понасяха до годинка почти , определиха го като ензимна недостатъчност , Израснахме го вече сме на 1 година и 5 месеца , към година и три вече бяхме ок с всички храни без краве продукти , оказа се че сме алергични към тях рабрахме го със сигурност на година и 1 месец когато ядохме телешко повече и се обринахме , акахме слуз и кожата ни стана суха оттново , ако три дни давам краве мляко и кожата се влошава , сега лекуваме тази алергия с хомеопатия и се кърмим .Освободени сме за една година от ваксини , по съвет и с бележка от Георгиева гастроентеролога , иначе лечениетио и за нашия случай беше много хард и не го приложих , искашре да вземем метронидазол , след това освен пробиотици искаше да вземаме постоянно два вида ензими и зиртек и фенистил .Пробиотиците оправят донякъде нещата за да се чувства по комфортно детето , на ако има храни които не ви понасят просто изчакайте във времето да му съзрее стомаха и да ги е готов да ги приема бе зпроблем , аз захранвам извън всякакви схеми по интуиция и на принципа проба грешка , защото при нас всичко предназначено за бебета ни докарваше здрави колики
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия