Някой лекувал ли е стрептококи с хомеопатия?

  • 68 529
  • 28
Здравейте, мили мами! Искам да ви попитам и пиша с присвито сърце и надежда за повече успокоителни отговори и съвети от ваша страна.. синът ми беше или все още е със стрептококова инфекция, която прихвана от детската градина още преди около 2 или 3 седмици. Започнаха да му се белят целите ръчички и тъй като е роден с вродена цепка на устна и небце и има проблеми с ушите (отворена евстахиева тръба), започнаха да текат и ушичките. Точно когато започна това белене пиеше АБ Аугментин въпреки че никак не ми се искаше, защото до този момент винаги се доверяваме на хомеопатията. Но тогава много рязко се влоши и така се развиха нещата, че искаме, не искаме прибягнахме до АБ. Затова, когато започнаха да се белят ръчичките решихме, че е някаква реакция от антибиотика. Заведохме го при педиатърката и при ушната лекарка и втората веднага след като му е погледна ръчичките, заключи, че това са стрептококи. Тогава всъщност майка ми заведе малкия, защото аз работя. Та ушната, която лекува и с класическа хомеопатия е пуснала направление за изследване на кръв (мисля че едното носи названието Аесте). Майка ми така и не е разбрала за какво е това изследване освен че е знаела, че е за проверка за наличието на стрептококи. На следващия ден отидохме заедно за взимането на кръв, но трябваше да минем и през педиатърката. Тя тогава отсече, че е достатъчно да се вземе само гърлен секрет. Взе гърления секрет и изследванията потвърдиха наличието на стрептококи. Оказва се обаче, че първото направление от ушната е било за ревматоидните заболявания, които се появяват вследствие на стрептококите и са изключително опасни. Тя ни назначи само хомеопатично лечение, без АБ и аз бях много щастлива. След около седмица ръчичките на моя Светльо започнаха да се чистят и сега вече няма нищо, напълно здрави са. Когато ушната ги е погледнала е заключила доволно, че са се изчистили и няма никакъв проблем вече.. Това, което ме стресна обаче истински е, че майка ми тези дни е прочела в една от многото книги за хомеопатия, които има, че стрептококите дават страхотни поражения, ако не бъдат излекуват както трябва и задължително се взима и АБ освен хомеопатията! Забележете - това го пише в хомеопатична книга!! Имам приятелка, която завършва медицина в Германия и тя също ми сподели колко са опасни стрептококите когато не се лекуват с пеницилинов АБ. След време, години или месеци, се образуват отлагания по клапите на сърцето и детето започва да страда сериозно... да не говорим за ревматоидните заболявания и пораженията в бъбреците...  Sad ooooh! Не знам как да продължим оттук нататък. Днес майка ми ще вземе направление за нови изследвания след проведенето лечение само с хомеопатията, което все пак даде резултати и надявам се окончателни... ще изследваме и кръвта и ако се налага ще се вземе гърлен секрет отново. Ужасявам се обаче от мисълта дали наистина не сме сгрешили като не сме давали АБ и сме сбъркали... просто не мога да си обясня как може да се пише за него дори в книга по хомеопатия... Confused Shocked В адски много подробности изпаднах и моля да ме извините, но шока и притеснението са много голями при нас в този момент и се моля всичко да е наред, защото моя син така или иначе е преминал през толкова операции, че не ми се говори. Надявам се да можете да ми помогнете и да споделите личен опит, ако се е случвало и при вашите деца. На всичкото отгоре тази нощ с майка ми сме сънували лош сън с наш Светли. И двете... Sad
Виж целия пост
# 1
Ето една стара тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358317.0
В градината на дъщеря ми февруари беше пламнала скарлатина. Моето дете беше носител, но я лекувах с АБ. Не съм пробвала никакви алтернативи, защото знам, че нелекуваните стрептококи дават големи поражения.
Виж целия пост
# 2
ivben, благодаря много за линка към старата тема, не знаех, че е имало такава. за съжаление не ме успокои много обаче....  Confused

Всъщност аз не разбирам каква е връзката между скарлатината и стрептококовата инфекция... Моля всички да извинят незнанието ми по тези понятия въпреки че претендирам да се интересувам и чета доста. Разбирам, че скарлатината е един вид стрептококова инфекция, но тогава моя Светльо не е вдигал температура, не е имал обриви.... не ми се връзват нещата нещо. Може ли някой да ми разясни? Както казах единствено ръчичките му се белеха и ушенцата му течаха. Нищо повече. Беше си жизнен и бодър.  newsm78
Виж целия пост
# 3
Причинява се от β-хемолитичен стрептокок от група А – Streptococcus pyogenes.
Усложнения на скарлатината.

Ранните усложнения на скарлатината включват:
      1.Лимфаденити(възпаление на лимфните възли).
      2.Отити(възпаление на ушите),синуити(възпаление на околоносните кухини).
      3.Артрит (гнойно възпаление на става) и др.
   Късните усложнения които са резултат от развитие на алергия на организма спрямо инфекциозните причинители са:
      1.Ревматоид-негноен артрит протичащ с оток и болезненост на големите стави (коленни,глезенни,тазобедрени...).
      2.Остър гломерулонефрит-възпаление на бъбреците.
      3.Други-хепатит (възпаление на черният дроб),миокардит(възпаление на сърдечния мускул),серозен менинго-енцефалит (негнойно възпаление на главния мозък и неговите обвивки).


Моето дете нямаше клинична изява( не беше болна), но беше носител на бактерията, затова го лекувах по антибиограма с АБ.
Виж целия пост
# 4
ivben, това, което пишеш е много стряскащо и разтърсващо, но поне мога да имам реален поглед върху нещата с информацията, която даваш. Благодаря ти! Днес пуснахме кръвни изследвания, утайка на малкия, следобяд ще бъдат готови изследванията. Педиатърката не можела да вземе за втори път толкова наскоро след първия гърлен секрет и е казала на майка ми, че и с утайка също може да се види дали има останали стрептококи. Ще научим новините утре, след като педи-то види изследването. Стискайте палци, моля ви!  Hug
Виж целия пост
# 5
Синът ми преди две години кара скарлатина.
Тогава е и последният АБ, който е пил.
Бяхме отскоро при сегашната ни хомеопатичка, притеснявах се и предпочетох АБ - лечение: 10 дни Аугментин.

След това първият контролният носогърлен секрет излезе чист. Вторият със стафилококи. А третият със стафилококи и стрептококи. Детето никога до тогава не е било толкова здраво.  Mr. Green

Джипито настояваше за АБ отново, хомеопатичката каза, да не давам, даже ми каза, че няма всъщност кво да лекуваме, щот той няма никакви оплаквания и е здрав.
Почнах да търся инфо...Писах тука във форума, говорих и с трима -четирима други лекари -педиатри. Показвах изследванията. Според всички, освен според джипито, не беше нужно да пием АБ. Едни ми казаха, че може би е здраво носителство /30 -40 % от населението било така/ и че пак ще ги "прихване" като иде на ДГ, други - че са замърсени най- вероятно изследванията му...

Е, не дадох АБ пак, хомеоп. изписа нещо хом. все пак, заради моето настояване и притеснение...  Mr. Green

Не направихме отново носогърлен секрет.

След няколко месеца, детето имаше болки в крачетата, веднага педиатъра го свърза със стафилококите и стрептококите, пуснахме кръвни изследвания, за да докаже наличието им, но за всеобща изненада, те бяха добри.
 
Не знам дали е имал стафилококи и стрептококи или не, всъщност.  Wink

Дано ти помогне това да се успокоиш.  Peace
Виж целия пост
# 6
elvy_1983,

Погледни ето в тази тема за Германската Нова Медицина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376290.0
Тук споделят един напълно нов поглед върху инфекциите, болестите и тяхното лечение. И всичко, за което става въпрос е научно доказано   Naughty
Сигурна съм че ще могат да дадат отговор и на твоя въпрос за начина на лечение на стрептококи, както и за причината за тяхното появяване. Ще е добре обаче преди това да се запознаеш с принципите на ГНМ - мисля, че в темите някъде ги имаше, но ако не можеш да се ориентираш просто напиши в google - ще ти излезнат доста неща.
Виж целия пост
# 7
elvy_1983 дано изследванията ви са добри. Praynig Пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 8
Привет на всички! Вече имам изследванията, но педи-то днес ще ги разчете. Аз не разбирам нищо от това, което пише. На резултати само пише: 12 mm/h. Изследването е утайка. Днес ще видим за какво става въпрос. Силно се надявам всичко да е наред и да не стигаме до АБ, защото много вярвам и се уповавам на хомеопатията и не искам да тровя крехкия детски организъм още отсега. Въпреки че понякога наистина се налага и антибиотично лечение, колкото и да не ни се иска... Confused Това е засега от мен. Ще пиша по-късно пак.  Hug

galya_g , благодаря ти много за материалите, които си ми изпратила. Все още не съм ги прочела, защото нямам никакво свободно време, но някоя вечер ще седна и ще ги изчета. Ще ми е от полза тази информация, сигурна съм.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз за възрастта на дъщеря ми мога да говоря много по въпроса,защото вече изпитах АБ лечение. До сега не вярвах в хомеопатията и си лекувах детето само със стандартни лекарства.Тя ми изкара декември сега гнойна ангина,бронхит и пневмония-3 в 1,при което открихме стрептокок пневмоние в носа.Лекувах я с 3 АБ, не я отрових,а направо я претрових с тези АБ,като първи беше Аугментин,който е на пеницилинова основа,но се оказа,че не действа въобще...лошото е,че чак след вторият направихме антибиограма,която показа,кой ще действа,та вече я бях натровила доста добре...ТА детето мина след вторият АБ на абокат-на цефалоспоринов АБ...мина всичко,излекувахме я-нямаше вече бактерии....спрях я от ясла...февруари ми се разсополиви,разкашля,пуснах секрет-нови стрептококи...същите като преди-детето не ходеше на ясла,нямаше никакъв контакт с други деца...болни или здрави...ами айде пак-гадините...А същите гадове ги открихме на 10 месечна възраст,заедно със стафилокок ауреус в носа и пак,като тогава тя нямаше симптоми,третирах ги по антибиограма с капки за очи в носа...уж ги изчистихме....РАзбрах накрая,че отърване няма и колкото да си тъпча детето постоянно с АБ-ги чистя и след пускане в яслата-пак трябва да и давам АБ-това добър вариант ли е? Един затворен омагьосън кръг....Тя получи възпаление на сливицата от тях и от АБ и сега имаме друг проблем-постоянна възпалена сливица,постоянни задни секрети,запушващи носа и....Е,омръзна ми всичко-сега сме на хомеопатия...ще изчакам,ще видя резултата и ще докладвам...но за мен тези постоянни АБ лечения на постоянно пръкващи се бактерии в носа не са решение.
Виж целия пост
# 10
Elvy_1983 надявам се ,че вече сте добре ,и аз ще ви препорачам ГНМ  Hug

Огък момиче виж и ти темата

Виж целия пост
# 11
Точно когато започна това белене пиеше АБ Аугментин въпреки че никак не ми се искаше, защото до този момент винаги се доверяваме на хомеопатията. Но тогава много рязко се влоши и така се развиха нещата, че искаме, не искаме прибягнахме до АБ. ....
                         ................ Имам приятелка, която завършва медицина в Германия и тя също ми сподели колко са опасни стрептококите когато не се лекуват с пеницилинов АБ.

В паниката никой ли не вижда , че детето е пило вече пеницилинов АБ? Или греша?
И аз препоръчвам да четеш ГНМ.
Виж целия пост
# 12
Аз все пак не разбрах доказан ли е бетахемолитичен стрептокок? Ако да - задължително месец след боледуването, задължително лекуван с антибиотик по антибитикограмата от изследването, се прави AST (антистрептолизинов титър).  Стойността му тр. да е по-ниска от 200. Това е стрептокока, който причинява ревматизъм  впоследствие. Ако е бил някой от другите видове, пак тр. да се лекува, макар че според мен успеха е съмнителен. Влезнат ли гадните стрептококи (нашите са пневмоние), няма отърване. Само си тровим децата с АБ, а при следващия вирус и спад на имунната система изскачат пак. ooooh!
Виж целия пост
# 13
elvy_1983 ,как сте мила ,надявам се ,че вече сте добре  Praynig Hug
Виж целия пост
# 14
На приятелката ми детето имаше стрпток. пулмиe в носа. След хомеоп. им лечение, детето спря да  боледува  по няколко пъти в месеца, лалто преди това. Лечението беше със streptococcinum-нозод.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия