Искам съвет как да си намеря детегледачка!

  • 11 899
  • 18
Искам съвет как да си намеря детегледачка!Към агенция ли да се обърна или към някоя жена?
Виж целия пост
# 1
Аз бих препоръчала агенция. Чрез нея може да ти се предложи по-голям избор. Можеш да обясниш какъв тип жена търсиш, за какъв режим и т.н. и съответно агенцията да ти предложи детегледачки според твоите изисквания. Аз поне така постъпих и съм много доволна.
Виж целия пост
# 2
Ще ти кажа как постъпих аз. Казах на личната лекарка на децата -  тя е и моя лична лекарка - че си търся жена за целодневно гледане на бебето - тогава беше на 1 годинка точно. Ако има предвид някоя своя пенсионирана колежка или позната, да ми се обади. Тя веднага ми препоръча жена - бившата педиатърка на квартала, вече пенсионерка, тя тъкмо се освобождаваше, беше гледала едно детенце, което тръгваше на детска градина. Така се намерихме от раз и вече 2 години и половина гледа малката, много съм доволна  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз специално питах по познати. Питах и личния си доктор, а той пък казал на други... И така. Но това не е гаранция, защото първата жена която намерих още от самото начало не ми хареса - нямах и доверие да си оставя 8 месечната си дъщеря. Щяла да ми чисти, готви ....на час вземала по еди колко си пари, пък ако сме се забавили - двойно + таксито. А аз исках да се грижи само за детето изобщо не ставаше дума за парите, не търсих чистачка или готвачка. Но пък втората жена - нашата НИНИ (дъщеря ми я кръсти така) беше невероятна. Само като дойде в къщи и знаех че тя е. Гледа дъщеря ми 2 и половина години (до градината) и си стана третата ни баба. Когато пътуваме някъде, дори и сега (след 2 години ) при нея оставаме детето и кучето. Чуваме се всеки месец- защото била най-голямата приятелка на дъщеря ми и тя се сеща от време на време, че не си е говорила с НИНИ  отдавна. А НИНИ живее чак в Сандански. Та искам да кажа, че е въпрос на късмет и на твоя преценка, както усетиш човека.
 Убедена съм че нашата НИНИ научи детето на повече неща, от мен, защото ги знаеше - беше детска учителка, директорка на дом за деца, който бяха закрили. Невероятен човек, наша приятелка сега. Когато искаш да оставиш детето си на някой, този човек трябва и ти да го уважаваш, да му имаш доверие, това не е помощен персонал, а педагог. Ние дори и удвоихме заплатата, без тя да е поискала това. Никога не ми каза, че нещо не правя както трябва и се опитваше по нашите правила да гледа детето, храна, сън.
И ако някой каже нещо против гледачките, че не можели да заместят бабите, зависи и от бабите и от гледачките. Бабите са си баби, но само от време на време, за да поглезят децата. Но не и да оспорват авторитета на майката, което често се случва в БГ.
Виж целия пост
# 4
Аз си намерих детегледачка чрез нашия форум.Пуснах обява,че търся,опоменах района и ми писаха доста жени.Избрах си една от квартала,много съм доволна.Пусни тема в този подфорум.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=7.0
Виж целия пост
# 5
Аз пък си харесах една млада баба от блока ни. Съседка. Тя веднага прие с готовност. Много съм доволна и спокойна.
Виж целия пост
# 6
Аз "оглеждам" жените в квартала, които работят като детегледачки. Гледам да завърша някой и друг социален контакт, на опашката за ДК, например. Има някои, които се грижат за по-големи деца и ако са ми направили добро впечатление, един ден мога да разговарям с тях конкретно. А всъщност една жена от тези сама ми съобщи наскоро, че е свободна, тъй като майката на детето била съкратена. Много неприятна ситуация (за майката най-вече).

За нищо на света, обаче, не бих използвала форума, за да си търся детегледачка!
Виж целия пост
# 7
Е,не знаеш колко много  изпускаш.Аз освен детегледачка,която се оказа наистина страхотна жена,чрез форума си намерих и чистачка .И двете са жени от нашия форум.
Виж целия пост
# 8
Аз също намерих детегледачка от форума.
И не съжалявам.
Пробвах с агенция, предложените ми 5 жени не отговаряха на моите критерии, но въпреки това платих 360 лв.
Всеки си преценява сам. Peace
Виж целия пост
# 9
аз съм толкова страхлива че ако не е познат човек не мога да си оставя детето
Виж целия пост
# 10
аз съм толкова страхлива че ако не е познат човек не мога да си оставя детето


Ох, аз съм със същите опасения. А не мога да започна работа поне до есента, когато дъщеря ми ще е 3 години,защото има алергия и при всеки вирус е със спастики в белия дроб, налага се хоспитализиране и инхалации. Бях търсила жена, но не успях да намеря и си останах в къщи да си я гледам.
Виж целия пост
# 11
аз съм толкова страхлива че ако не е познат човек не мога да си оставя детето


Уф и аз така  Confused за това се наложи тати да си остане в къщи да го гледа, а мама да ходи на работа  Rolling Eyes
Завиждам /добронамерено/ на тези дето са си намерили свестни детегледачки.
Виж целия пост
# 12
и аз им завиждам за куража
като знам колко са лицемерни хората и как се прикриват дори след 5 интервюта  или  пък да стоя с нея месец пак няма да съм спокойна , дори с агенцията няма как да даде гаранция
а най- лошото е от детето да разбереш че си избрала неподходящия човек , защото детето най си показва
моя приятелка която гледаше мартин понякога вечер и не е идвала от 3месеца, синът ми още не я е забравил и най редовно си ме пита кога ще дойде , а като я види радоста му е огромна
но и с познати не е гаранция , синът ми като беше бебе под годинката наех една баба съседка буквално за 1,2 часа колкото да си свършвам навън някоя работа , и на 6тия , 7път като влезе мойто не я искаше (а той никога и до сега не е отбягвал или притенявал от непознати .т.е знам си детето че реве ли значи там или той , тя не е хубаво)
и точно се чудих какво да правя когато бабата ми каза''какво е това нещо , аз като млада нямаше такова нещо децата си седяхя , ядяха и спяха по кошарите , а твойто научено  да пълзи навсякъде и да му се обръща внимание'' така и не я разбрах тази баба какъв и е акъла , защото още работи в семейната ни фирма като чистачка , а аз в къщи и давах  много повече от дневния и хонорар , а все пак детето в повечето случаи си го приспивах и тогава излизах.
Виж целия пост
# 13
аз съм толкова страхлива че ако не е познат човек не мога да си оставя детето

дааа това е верно И за мен
по добър е варИанта за пенсИонерка Имахме прИятелИ
коИто Им гледаше И беше много грИжовна към тях
успех
Виж целия пост
# 14
Аз пробвах по  мого начини - агенции, позната, интернет. Накрая един познат ме посъветва да разлепя обяви на всички ясли, ДГ, ОДЗ, детски клубове и детски кухни в региона. Така ми се обадиха най-много жени  засега си ибрах една страхотна дама...аз лично говорих с около 20 и съм с доста предубеждения към такива с опит като детегледачки - повечето, особено тези, сменили -7 деца, са изключително меркантилни и комерсиални и хииииииич и не им пука за новото дете - държат се иначе много фамилиарно и фалшиво загрижено...абе ти сама ще усетиш! Сложи обява и по магазините...някои ми казаха, че така нямам гаранция за жената...а КАК точно имам гаранция...аз поне така  си намрих! Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия