Искам да се разделя но ми е гузно!

  • 3 665
  • 26
 Пиша във форума много и много хора ме познават.
 Затова пиша под прикритие!


С приятеля ми сме от две години заедно.В началото всичко беше супер.Допуснах го в живота си за да забравя мъката по голямата си любов,с която се разделих.Някак неусетно стана.В стремежа си да избягам от болката по раздялата вече бях допуснала той да ми влезе в живота като утеха.Оценявам го като грешка към днешна дата но не съжалявам за нищо.

В началото обяснявах,че не искам връзка,че нямам какво да му дам,ревях нон стоп за бившия но нищо не помагаше.С времето започнах да се влюбвам в него,да виждам колко е мил,отговорен,красив,колкото много ме глези,колко много е влюбен в мен.Нанесе се вкъщи още на първата седмица тъй като живех сама , в нов дом и ми беше адски криво.Та така до ден днешен.

Първата година всичко беше цветя и рози.Много респект,много уважение,много пеперуди в стомаха.Толкова много бях наранила бившия си с раздялата по моя инициатива,че си казах тогава,че никога повече няма да се разделя....С родителите му се познаваме от самото начало на връзката,баща му ни помага да оправим моя апартамент, ходим в тях редовно,много мили и готини хора,много ме уважават,дават всичко за мен и за нас....Вече сякаш толкова са свикнали с мисълта,че сме едно цяло,че тръпки ме побиват ако се разделим как ще го приемат....

Напоследък осъзнавам,че това не е човека за мен,май....Причини много.Но защо ли да ги казвам,след като осъзнавам,че НЕ СЪМ ЩАСТЛИВА...а,какво по-голямо доказателство от това,че краят е дошъл?......

Не знам как да постъпя.Какво да направя.Гадно ми е,много ми е гадно,че трябва да нараня още един човек....,който допуснах в живота си.Той почти не подозира за моите терзания.Не очаквам да му сервирам подобно нещо.А техните още по малко....Много ми е гузно.Не знам как да му го кажа,какво да кажа,така,че да не го нараня някак си, как ще се погледне на тази раздяла от техните....изобщо много държа на тях и не искам да им причинявам такава болка....

Наясно съм,че ако не го направя сега, то ние рано или късно ще се разделим.....Но...сърцето не ми дава да причиня това....


Помагайте!!!!!
Виж целия пост
# 1
Причини много.Но защо ли да ги казвам,след като осъзнавам,че НЕ СЪМ ЩАСТЛИВА...а,какво по-голямо доказателство от това,че краят е дошъл?......


Ами много са важни причините да ти кажа пък аз.
Понеже не съм щастлива може да в функция на много неща, човек не е перманентно щастлив и не може да прекратява връзката си всеки път като му докривее (Да, Паси, ти ми повлия да мисля така  Mr. Green).
Виж целия пост
# 2
С какво да помагаме?
Нали знаеш, че решението е твое. Освен да ти кажа, че трябва да бъде обмислено - с друго не мога да помогна. От една страна "не си щастлива", от друга "ще нараниш чувствата" на околните - това ми прилича на сърби ме, боли ме, драго ми е.
Виж целия пост
# 3
щом не си щастлива и я няма любовта,тогава продължавай напред сама.
не можеш цял живот да се преструваш и да вървиш срещу себе си,за да му е добре на някой друг.
Виж целия пост
# 4
Ох миличка, и мен ме терзаят подобни мисли в момента! Мисля си, че човек трябва да е малко егоист в живота и да помисли за себе си! Ако не се чувстваш щастлива с този човек и наистина си мислиш, че няма шанс някога да бъдеш с него, действай! Може другият да е много нещастен, но няма да е за цял живот! Недей да го мислиш,ще се оправи без теб, ще си намери друга! Само моментът ,когато му го кажеш, ще е гаден, но животът е такъв,гаден, а ти имаш правото да си щастлива!
Виж целия пост
# 5
 Трудно се живее без любов. От форума научих, че много хора го умеят макар за мен да продължава да бъде непонятно.
 Мисля, че вече си се решила на раздялата и е просто въпрос на време да направиш тази крачка. Човекът до теб така или иначе ще бъде наранения, поне му спести още от надеждите за безоблачно бъдеще с теб като се разделите по човешки овреме.
Виж целия пост
# 6
 newsm78
Хора без проблеми, сами си ги създават!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 7
Трудно се живее без любов.

Ако не го обича - да. Ама аз така и не прочетох такова нещо (може и да съм изтървала де  Crazy)
Виж целия пост
# 8
 Аз го долових между редовете и. Тя сама си признава, че той се е появил в живота и като спасителен камък. Животът е жесток понякога. Едни идползват вкопчвайки се като удавник за сламка в някого докато изплувт, други потъват за да спасят тях.

Не мисля че го обича по настоящем. Просто и е съвестно да го остави, понеже и е помогнал в адски труден момент от живота и.
Лично мнение е това разбира се.
Виж целия пост
# 9
Аз доколкото разбирам решението да се разделите вече си го взела. Просто сега се чудиш как най- безболезнено да стане това. Аз бих седнала и бих поговорила съвсем честно и открито за това какво чувствам или по-скоро не чувствам вече. Звучи жестоко и със сигурност ще е болезнено, но предпочитам да го  кажа ( или да ми го кажат) отколкото да изчаквам ответната страна да се усети какво всъщност се случва.Не е грях да спреш да обичаш някого и да не искаш повече да си с него, но е грях да лъжеш както себе си така и човека до теб, че чувствата все още са на лице. Много е гадно да се живее в заблуда. Аз не бих издържала дълго да потдържам илюзията, че обичам някого само за да не го нараня.
Виж целия пост
# 10
Каквото и да предприемеш, направи си сериозни изводи от случилото се, за да има по-малко потърпевши следващия път. В това, което прочетох, виждам грешка след грешка. Sorry.

Копирам от изказването ти:
1. "Допуснах го в живота си за да забравя мъката по голямата си любов", " Бях наранила бившия си с раздялата по моя инициатива"
2. "Нанесе се вкъщи още на първата седмица"
3. "Баща му ни помага да оправим моя апартамент"

Нама да анализирам точките, защото има 2 варианта : 1.След като ги прочетеш, ще ме разбереш веднага. 2. Дори и да напиша нещо допълнително - няма да ме разбереш.
Виж целия пост
# 11
Защо така някои хора все търсят причина за собственото си нещастие в човека до тях?
И аз не прочетох в темата дали го обича, но напоследък е доста модно, като мине първоначалния трепет и хоп, рутината се мисли за нещастие.
Не мога да дам съвет по темата, защото изобщо не знам кое кара авторката да е нещастна. То човек понякога сам не знае какво иска и кое го кара да се чувства щастлив. А и не може нонстоп да сме на гребена на вълната. Хубаво е да сме честни пред себе си, да осъзнаем на какво сме способни по отношение на постигане на щастието си, а не да очакваме този който ни обича да ни сбъдва желанията.
Любовта е особена връзка между двама, далеч надхвърляща аз ти давам това, ти ми дай онова.
Виж целия пост
# 12

Ами много са важни причините да ти кажа пък аз.
Понеже не съм щастлива може да в функция на много неща, човек не е перманентно щастлив и не може да прекратява връзката си всеки път като му докривее (Да, Паси, ти ми повлия да мисля така  Mr. Green).
[/quote]

...........Подкрепям абсолютно  !
Виж целия пост
# 13
Напоследък осъзнавам,че това не е човека за мен,май....Причини много.Но защо ли да ги казвам,след като осъзнавам,че НЕ СЪМ ЩАСТЛИВА...а,какво по-голямо доказателство от това,че краят е дошъл?......
Ако си наясно със себе си,принципно е по-добре да си егоист-така даваш на другите някакви "координати"на кой къде му е мястото.Щом не си пътят му,остави го да си го търси,както и ти твоят...Но да не стане като с предишния-хем си го оставила,хем тежко си го изживяла newsm50
Виж целия пост
# 14
Има в думите ти едно'' май '',помисли си сериозно дали наистина ,той не е твоят човек !Нали знаеш ,че всяко нещо или състояние си има своите приливи и отливи. И дали сега момента не е такъв? Но ако си абсолютно сигурна ,че това наистина е края ,действай !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия