Да ви попитам за една бъдеща мама, която няма сили да стане от леглото!?

  • 2 681
  • 37
Здравейте,
Моя колежка, откакто е бременна - сега е в 9-10 г.с. е много зле, никакви сили, повръща сутрин и следобед, почти не може и да се храни, все и е лошо.

Беше преди 2 седмици в болница, вливаха и системи да не повръща, уж се позакрепи, но съвсем за малко.
Изписаха я, но продължава да не е добре.

Дали имате информация за точно такова състояние? Дали ще и попремине като минат първите 12 седмици?
Знам, че е малко безсмислено да питам такива неща, но се опитвам по някакъв начин да я успокоя.
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Може да мине след 12-та седмица, но може и да не. Най-добре е да е под непрекъснато наблюдение на лекаря си и ако той/тя прецени, може да постои в болница малко повечко. Когато лежах за задържане, в моята стая имаше момиче с точно такъв проблем. Беше на строга диета, която тя обаче тайно не спазваше.  Confused
Нека да споделя всички тези неща с наблюдаващия гинеколог и той да вземе решение какво да се прави. Стискам палци това гадно неразположение скоро да свърши!  Praynig
Виж целия пост
# 2
Минава , но ако се чувства зле не е лошо пак да посети болницата .Може да се обезводни от повръщането.Моя приятелка до четвъртия месец много повръщаше , почти денонощно и доста често влизаше в отделението по патологична бременност.Там беше на системи , защо то имаше анемия и беше обезводнена.За щастие всичко отмина и сега вече се подготвят за бебока.
Виж целия пост
# 3
Сестра ми беше така почти до петия месец. Но след това всичко си дойде на мястото. Незнам какво да я посъветвам, освен да поддържа връзка с гинеколога си без притеснение. Стискам палци да отмине по- скоро този период.
Виж целия пост
# 4
Майка ми през първите 4 месеца е била в болница точно защото е повръщала много, но след това е имала много лека бременност.
Дано бързо мине този период и след това всичко да бъде наред  Praynig.
Виж целия пост
# 5
И при мен имаше такъв период, в който буквално не можех да стана от леглото. Нямах абсолютно никакви сили, заспивах по няколко пъти на ден. Не повръщах много, но за сметка на това ми се гадеше от всичко-дори, когато пиех вода. Когато гледах реклами на хранителни продукти по телевизията, получавах позиви за повръщане. Не понасях миризмата на кафе/която иначе обожавам/, на омекотителя, въобще-ужас! При мен този период продължи месец и половина. След това имах много лека бременност, възвърнах си апетита, не спрях да се движа през цялото време. Дано и при твоята приятелка да бъде по същия начин,т.е. с времето да отмине!
Виж целия пост
# 6
И аз изкарах такъв период  Confused Въобще да третия месец не можех да стана от леглото , само повръщах и живеех от солети и сок от ябълка .
Вместо да качвам свалих килограми .
После се пооправиха нещата , но като цяло си ми беше трудно - виеше ми се свят , пак ми се гадеше / почти до последно / , до 9 м. бях качила 9 кг. само ...
Това не ми пречеше да работя до края  Peace имам чувството , че това че не се спирах ми помогна да се чувствам по - добре .
Виж целия пост
# 7
Аз   бях така почти през цялото време на бременността . До 4-5 месец само лежах,защото ми  беше адски отпаднало. Към 6 месец ми просветна малко и се почуватвах човек, но към седми всичко се върна с пълна сила.Лежах два пъти в болница ,където ме закрепваха за малко . Гаденето спря към 6 месец, но повръщането остана до раждане.Всичко се забравя и минава ,когато бебето дойде и го гушнеш .Вече не помня колко много ми беше лошо, но докато бях бременна си казвах,че няма сила ,която да ме накара да помисля за второ дете .
Виж целия пост
# 8
пак в болница.
Виж целия пост
# 9
Това ,което ми описваш важи в пълна степен за най-добрата ми приятелка.
Преди 10 години забременя и през цялото време всичко при нея беше повече от кошмар.
Стана кожа и кости,влиза два пъти в болницата...повръщаше постоянно.На системи ,какво ли не....много тежко.
При нея продължи така до 6-тия месец.
За огромно съжаление и сигурно без връзка с неразположенията си -тя загуби бебешочето си в края на 6-тия месец.
 Cry
Виж целия пост
# 10
Аз бях така до 7м.Колко системи ми преляха без резултат.Даже само свалях кг.И ми пролича чак като влязох в 7м.Но въпреки това родих съвсем здраво бебе което тежеше 3.300.
Виж целия пост
# 11
Сънчо, дано бързо се оправи твоята приятелка. Ако трябва пак да влезе в болница за системи, за да се подсили. Да минава този период и да се радва на бременността си.  Praynig
Виж целия пост
# 12
и аз бях така само до болница дето не стигах,но някаде към 4-ия месец всичко премина.Пожелавам и всичко да отмине бързо Praynig
Виж целия пост
# 13
охххх дано и мине скоро аз бях така до 7 месец повръщане по всяко време на деня ,а ако не хапнех ми ставаше още по-лошо . да пробва сутрин щом се събуди да има приготвени обикновенни бисквити до главата и веднага да хапне още преди да стане .Аз така правех . Резултата не беше впечатлляващ,но определено ми се драифаше по-малко  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз бях така през цялата бременност,гадеше ми се и поврьщах до края,виешеми се свят и ми беше много отпаднало.До организьм си е,дано при нея е период и отмине скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия