захранване

  • 1 271
  • 16
Знам, че темата вече ви е втръснала, но ви моля да ми помогнете със съвети. Изчетох много неща тук, реших че ще захранвам с пюре от тиква след няколко дена, но като наближава ми възникнаха няколко въпроса:
Да топля ли пюрето на водна баня до някаква температура или може да е на стайна?
Четох, че е добре да слагам и АМ в пюрето, но не разбрах по колко? и задължително ли е като след това ще пие АМ?
Като му дам един път от пюрето 2-3 лъжици, го изхвърлям и на другия ден му давам от ново бурканче, нали?
Виж целия пост
# 1
На другия ден можеш да дадеш от същото бурканче и след това хвърляш. Топлиш само необходимото количество на водна баня, а не цялото бурканче.
Аз слагам кърма само на по-гъстите пюрета.
При положение, че захранваш сега - почти на 8 месеца, мисля че можеш да подходиш по-смело към захранването ако нямате алергии.
Аз захраних на 5 месеца и половина с морков.
Виж целия пост
# 2
Притопляш количеството което ще дадеш. Аз не слагах АМ в пюрето, а давах няколко лъжички и след това АМ. Ако дето е изяло половин бурканче от пюрето при отварянето му, можеш да оставиш останалата част в хладилника и да употребиш на следващият ден. В зависимост от марката която ще предпочетеш и вида на пюрето, на бурканчето има инструкции до колко дни може да се употреби.
Виж целия пост
# 3
Може да даваш пюрето и на стайна температура, няма проблем, това е въпрос на предпочитание от самото дете (моята дъщеря предпочита притоплени манджи Simple Smile). Аз лично затоплям всичко на микровълнова, не губя време за водна баня, но и това е въпрос на избор.
Относно АМ, аз слагах в пюрето до скоро, защото беба не ги харесваше иначе, сега вече ги хапва и в чист вид.
Както са ти казали другите момичета, повечето от готовите пюрета могат да се консумират и на другия ден, но повече не е желателно. За вас в началото ще са подходящи еднокомпонентните пюрета на "Семпер" например, които са в малки развасовки, точно за началния етап от захранването, просто да не изхвърляш излишно почти пълни бурканчета Peace
Виж целия пост
# 4
Аз също смятам, че не е необходимо да изхвърляш пюрето, можеш да го дадеш и на следващия ден - в началото можеш да купуваш от малките бурканчета пюренца, ако не предпочетеш да си ги правиш сама. В началото можеш да даваш пюренцето чисто и после да додаваш АМ или пък да слагаш и малко ам вътре. Някои мами пък слагат пюрето в млякото и го дават така да го пие с бебирон, но според мен идеята е да се научи детето да яде и с лъжичка. Аз слагах по малко Ам в пюренцата като предварително в 30 гр. топла водичка си разбърквам една мерителна лъжичка АМ и тогава добавям към отделеното количество пюре, моята кукла така ги ядеше. Като стигнахме на цяло бурканче пак слагах мляко вътре, но например в 40 мл. вода, слагах две лъжички АМ и добавях в пюрето. ПОнякога самото пюре от АМ се сгъстява много повече. ТАка съм правила и плодово - млечни шейкове т. е. плодово пюре с АМ, ставаха много вкусни, според бебка Wink. Успех  Hug
Виж целия пост
# 5
На етикета на бурканчето е описано колко време може да се съхранява в хладилник след отваряне.Отсипваш си необходимото количество пюре в друг съд и бурканчето съхраняваш в хладилника.Когато захранвах млякото давах след пюрето,не съм прибавяла мляко в него.Ами след като е било в хладилника го притоплях на водна баня.
Виж целия пост
# 6
В началото на захранването разделях малкото бурканче на 2 - за 2 дена. Затоплях го преди да храня. Тъй като детенце не беше свикнал с вкуса на новата храна се налагаше да го залъгвам като слагах директно в купичката с пюре 1 или 2 лъжици АМ.
Сега в началото на захранването задължително след като хапне малкото зеленчуково пюре ще трябва да му даваш и АМ - примерно ако сега изяжда на едно хранене 180 мл. вода + АМ, ако му дадеш 1/2 бурканче пюре = 60 грама пюре ще трябва да му направиш и 120мл вода + АМ и така докато заместите цяло ядене - бурканче от 190 грама.
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря за подробните обяснения  Hug
Днес на обед му дадох 3 лъжици пюре и ги изяде без да им се чуди много. Дано и занапред да е така. Бях си приготвила 30мл АМ да го добавя, ако не иска да яде, но явно му хареса и без мляко. После изпи и 150мл. АМ.
С две думи, спазих всичките ви указания и всичко мина добре. Grinning
Виж целия пост
# 8
Браво, много се радвам, щом си го яде без АМ продължавайте в същия дух, скоро да се похвалите и с цяло бупканче Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Аз ги топлих на водна баня и не съм слагала АМ.
Виж целия пост
# 10
Първо, браво че си решила с тиква. Аз почнах с картоф, но май тиквата е по-добрия вариант. Wink

Да топля ли пюрето на водна баня до някаква температура или може да е на стайна? -
В началото го топлех на водна баня докато стане приятно на допир. Купи си и лъжички, които си сменят цвета,когато се допрат до много топло. Стайна температура не е добре, поне аз не съм давала в началото. Вече давам неща със стайна температура, но каквото ям топло аз, същото топля и за беба.

Четох, че е добре да слагам и АМ в пюрето, но не разбрах по колко? и задължително ли е като след това ще пие АМ?
 В началото е добре да пие мляко, т.е. да няма заместено хранене. Аз съм слагала кърма/АМ в пюретата на око, не винаги и само в началото на захранването Simple Smile

Като му дам един път от пюрето 2-3 лъжици, го изхвърлям и на другия ден му давам от ново бурканче, нали?
 Не, отделяш колкото ще дадеш в друг съд, прибираш отвореното бурканче в хладилника и го съхраняваш според указанията.
Виж целия пост
# 11
Да топля ли пюрето на водна баня до някаква температура или може да е на стайна? - никога не съм топлила
Четох, че е добре да слагам и АМ в пюрето, но не разбрах по колко? - аз добавях по 1 лъжичка в началото
 и задължително ли е като след това ще пие АМ? - след като заместиш хранене не
Като му дам един път от пюрето 2-3 лъжици, го изхвърлям и на другия ден му давам от ново бурканче, нали? - не може от същото
Виж целия пост
# 12
Аз ги топлих на водна баня и не съм слагала АМ.
и аз,съхранявах 48ч.
Виж целия пост
# 13
Щом после го доьранваш с АМ,няма смисъл да слагаш в пюрето.
На бурканчето пише колко време можеш да го съхраняваш в хладилник.
И да топлиш само необходимото ти количество.
  bouquet
Виж целия пост
# 14
На мен са ми казвали, че пюрето може да се сложи във формичка за лед , да се вади всеки ден по 1 или 2 кубчета и така не се налага да се изхвърля нищо. Не съм го прилагала обаче, давах по 2 дни и хвърлях. На повечето пюрета пише, че могат да се съхраняват отворени 48 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия