история от живота на една мама от Варна

  • 6 881
  • 17
zdraveite mili maiki.iskam da spodelq tova koeto prejivqh poslednata 1,8 meseca.na 40 god.Bog me dari sas sin.tolkova bqhme 6astlivi sled neyspe6noto invitro.porasvaneto my be saprovodeno s mnogo problemi,no gi preodolqvahme zaedno sas saprygat mi.toi e mnogo palav,mnogo ymen no ot tri godini zapo4na da se napi6va samo ve4er.Obikolihme vsi4ki vazmojni lekari - ni6o.Spira za opredelen period i posle pak.sredata na 2007 majat mi zamina da raboti v 4yjbina.ostanahme dvamata s Alek(zabravih da spomena 4e nie si nqmame nikakvi rodnini jivi).gledahme se i se obi4ahme mnogo.Dokato na 30.07. ne mi obadiha za da mi kajat 4e saprygat mi e v bolnica s insylt v Italiq.Dori ne znaeh kakvo to4no ozna4ava tova.ne bqh na sebe si.Lekarite tam mi saob6iha 4e e v bydna koma i nqma da go pysnat ,ako ne otida s lekar.Nqma da spomenavam kakvo mi mina prez glavata,no nai nakraq Spe6na med.pomo6 re6i 4e moje da mi POMOGNE s lineika,dvama 6ofiori,lekar i med.sestra - no symata be 5000evro.6efkata mi dade tezi pari -otidoh,namerih si go-s afaziq(lipsa na govor,paralizirana dqsna polovina )i si go pribrah.A deteto ostavih na edna blizka.postapihme v Terapiqta Varna i se zapo4naha makite,nekompetentnostta,eksperimentite.Ima6e edna Edinstvena lekarka Daniela Ganeva,koqto absoliotno bezkorisno ni pomaga6e i prodaljava i do dnes.Nakratko-bqhme v Tokyda i napravihme 4 operacii,posetihme 60 pati barokamera,1.7 meseca idva fizioterapevt za rehabilitacii,5 m.idvaha logopedi,izprovbahme dosta novi skapi i nepoznati lekarstva v BG.Kato kraen efekt-toi prohodi,makar i s bastyn i mnogo bavno.I sprqhme dotam .Nai tejko izjivqvame s Alek verbalniq kontakt-osobenno deteto.Tazi godina toi  6e bade parvolak,mama vleze v menopayza ,a v4era na poredniq pregled pri d-rHrelev(sadov hiryrg)(s koito v momenta probvame porednoto novo amerikansko lekarstvo,koeto e v klini4no izpitanie) me posavetva da namerq d-r Hays za da sloji nova diagnoza.Osven vsi4kite problemi i sredstva,koito imam,rabotodatelq pri koito majat mi zamina Riga-ne samo,4e ne mi izpra6at zaplatata koqto toi e zarabotil,no ne mi varnaha i bagaja s li4nite ve6i.Okaza se sled konsyltaciq s advokat 4e az tyk nqmam nikakvi dokymenti,s koito da zaveda delo.Blagodarq predvaritelno,ako nqkoi pro4ete moqta izpoved i mi pi6i.Samotata e ne6o mnogo stra6no.
Виж целия пост
# 1
zdraveite mili maiki.iskam da spodelq tova koeto prejivqh poslednata 1,8 meseca.na 40 god.Bog me dari sas sin.tolkova bqhme 6astlivi sled neyspe6noto invitro.porasvaneto my be saprovodeno s mnogo problemi,no gi preodolqvahme zaedno sas saprygat mi.toi e mnogo palav,mnogo ymen no ot tri godini zapo4na da se napi6va samo ve4er.Obikolihme vsi4ki vazmojni lekari - ni6o.Spira za opredelen period i posle pak.sredata na 2007 majat mi zamina da raboti v 4yjbina.ostanahme dvamata s Alek(zabravih da spomena 4e nie si nqmame nikakvi rodnini jivi).gledahme se i se obi4ahme mnogo.Dokato na 30.07. ne mi obadiha za da mi kajat 4e saprygat mi e v bolnica s insylt v Italiq.Dori ne znaeh kakvo to4no ozna4ava tova.ne bqh na sebe si.Lekarite tam mi saob6iha 4e e v bydna koma i nqma da go pysnat ,ako ne otida s lekar.Nqma da spomenavam kakvo mi mina prez glavata,no nai nakraq Spe6na med.pomo6 re6i 4e moje da mi POMOGNE s lineika,dvama 6ofiori,lekar i med.sestra - no symata be 5000evro.6efkata mi dade tezi pari -otidoh,namerih si go-s afaziq(lipsa na govor,paralizirana dqsna polovina )i si go pribrah.A deteto ostavih na edna blizka.postapihme v Terapiqta Varna i se zapo4naha makite,nekompetentnostta,eksperimentite.Ima6e edna Edinstvena lekarka Daniela Ganeva,koqto absoliotno bezkorisno ni pomaga6e i prodaljava i do dnes.Nakratko-bqhme v Tokyda i napravihme 4 operacii,posetihme 60 pati barokamera,1.7 meseca idva fizioterapevt za rehabilitacii,5 m.idvaha logopedi,izprovbahme dosta novi skapi i nepoznati lekarstva v BG.Kato kraen efekt-toi prohodi,makar i s bastyn i mnogo bavno.I sprqhme dotam .Nai tejko izjivqvame s Alek verbalniq kontakt-osobenno deteto.Tazi godina toi  6e bade parvolak,mama vleze v menopayza ,a v4era na poredniq pregled pri d-rHrelev(sadov hiryrg)(s koito v momenta probvame porednoto novo amerikansko lekarstvo,koeto e v klini4no izpitanie) me posavetva da namerq d-r Hays za da sloji nova diagnoza.Osven vsi4kite problemi i sredstva,koito imam,rabotodatelq pri koito majat mi zamina Riga-ne samo,4e ne mi izpra6at zaplatata koqto toi e zarabotil,no ne mi varnaha i bagaja s li4nite ve6i.Okaza se sled konsyltaciq s advokat 4e az tyk nqmam nikakvi dokymenti,s koito da zaveda delo.Blagodarq predvaritelno,ako nqkoi pro4ete moqta izpoved i mi pi6i.Samotata e ne6o mnogo stra6no.
здравейте мили майки.искам да споделя това което преживях последната 1,8 месеца.на 40 год.Бог ме дари със син.толкова бяхме щастливи след неуспешното инвитро.порасването му бе съпроводено с много проблеми,но ги преодолявахме заедно със съпругът ми.той е много палав,много умен но от три години започна да се напишва само вечер.Обиколихме всички възможни лекари - нищо.Спира за определен период и после пак.средата на 2007 мажат ми замина да работи в чужбина.останахме двамата с Алек(забравих да спомена че ние си нямаме никакви роднини живи).гледахме се и се обичахме много.Докато на 30.07. не ми обадиха за да ми кажат че съпругът ми е в болница с инсулт в Италия.Дори не знаех какво точно означава това.не бях на себе си.Лекарите там ми съобщиха че е в будна кома и няма да го пуснат ,ако не отида с лекар.Няма да споменавам какво ми мина през главата,но най накрая Спешна мед.помощ реши че може да ми ПОМОГНЕ с линейка,двама шофьори,лекар и мед.сестра - но самата бе 5000евро.шефката ми даде тези пари -отидох,намерих си го-с афазия(липса на говор,парализирана дясна половина )и си го прибрах.А детето оставих на една близка.постъпихме в Терапията Варна и се започнаха мъките,некомпетентността,експериментите.Имаше една Единствена лекарка Даниела Ганева,която абсолютно безкорисно ни помагаше и продължава и до днес.Накратко-бяхме в Токуда и направихме 4 операции,посетихме 60 пъти барокамера,1.7 месеца идва физиотерапевт за рехабилитации,5 м.идваха логопеди,изпровбахме доста нови скъпи и непознати лекарства в БГ.Като краен ефект-той проходи,макар и с бастун и много бавно.И спряхме дотам .Най тежко изживяваме с Алек вербалния контакт-особенно детето.Тази година той  ше бъде първолак,мама влезе в менопауза ,а вчера на поредния преглед при д-рХрелев(съдов хирърг)(с които в момента пробваме поредното ново американско лекарство,което е в клинично изпитание) ме посъветва да намеря д-р Хаус за да сложи нова диагноза.Освен всичките проблеми и средства,които имам,работодателя при които мъжът ми замина Рига-не само,че не ми изпращат заплатата която той е заработил,но не ми върнаха и багажа с личните вещи.Оказа се след консултация с адвокат че аз тук нямам никакви документи,с които да заведа дело.Благодаря предварително,ако някои прочете моята изповед и ми пише.Самотата е нещо много страшно.


Когато прочета или ми разкажат нещо тъжно никога не съм знаела как да реагирам и какво да кажа, така е и сега.
Мога само да те прегърна виртуално Hug Hug  И съпругът ти да се въстанови максимално до колкото е възможно.
Виж целия пост
# 2
Мила  много  съжалявам  за  това  което  сте  преживяли  с детето.Дано  всичко  се  оправи  и  се  намери  личение  за  съпругати.Ще  се  моля за  вас. Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 3
Боже, наистина потресаваща история! Добре е, че си прописала накрая, защото всаки има нужда да общува, да каже какво го тормози

Кажи сега за детето. То започна да се напишква преди това събитие, но и сега продължава, така ли? Пусни, ако искаш, една отделна тема за това, озаглави я така, че има доста мами тук с опит, но трябва да им фокусираш вниманието.

Иначе, първолаци ще сте! Браво! Детето общува ли с баща си, защо казваш, че му е трудно да понесе общуването...то все пак е малко, но с времето ще разбере...

Ще се моля за вас и аз Praynig
Виж целия пост
# 4
незнам какво да напиша
Виж целия пост
# 5
и аз не знам какво да напиша! просто бъди сигурна, че имаш подкрепата ни, ако мога с нещо да помогна... дано всичко да се подреди
Виж целия пост
# 6
Не мога да си представя какво си преживяла, ти си много силна жена  Hug. Дано съпругът ти се възстанови напълно и да заживеете хубавият и спокоен живот, който всички искаме.
Имаш ли нужда от финасова помощ ?
Виж целия пост
# 7
Много тъжна история-загубих дар слово.Много съжалявам,за това което преживяваш!Пращам ти своята подкрепа!!!Едва ли можем да те успокоим,няма как да ти помогнем,но знай че ние сме тук и сме готови да те изслушаме,споделяй ,не стаявай болката.Радвай се на момченцето си,с вяра и воля всичко ще се оправи!Бързо възстановяване на съпруга ти и много целувки за теб!!!
Виж целия пост
# 8
Привет от мен,детенце и дъждовна Варна.БЛАГОДАРЯ на всички за съпречастността.Разплаках се,мили Дами.
Детето ни е осиновено,но ние сме му казали това.Беше на 1г.,но аз започнах да му разка3вам "приказката".Едва когато се наложи да тръгна за Италия,(тои беше на 4.5г) сам започна да ме пита за Дома и да говори за това.Ние всяка година го посещаваме на ежегонна среща на осиновителите.
Напишването се поднови след инсулта,особенно когато тои видя безпомощният си баща.Те имаха много силна връзка помеждуси.След всяко заминаване за СФ-Алек е ставал много нервен.Като се връщахме от Токуда,тои винаги очакваше ,че татко ще разговаря с него,и като види че не се получава диалог отново...травмираше се.Питаше ЗАЩО?Проявяваше голямо търпение когато ги строявах двамата един до друг за да учат буквите.(мъжът ми не познава и сега част от азбуката.)
Но усети че,баща му не предишния тати-загуби авторитета  му.Но като цяло детето е нервно,буино ,много добро и безкраино самотно.Ходихме на дет.невролог,психолог,психиатър за да видят дали е хиперактивен.Не.Не е.Просто си иска вниманието,То копира моето поведение-сълзите,болката,гнева....безпомощността.Това бе и мнението на специалистите.Макар и на 6г.,тои е едно бебе(роден е в края на год.) Дори се замислям дали да не го оставя още 1г,в ДГ.
И така.Имам много още какво да ви разказвам,понякога имам чувството че се наблюдавам от страни и че всичко това не се случва на мен.
СЕГА наистина се чувствам по добре.Питахте за пари-КАТЕГОРИЧНО НЕ.Все още успявам сама да се справя,но искренно БЛАГОДАРЯ. Wink
Виж целия пост
# 9
Съжалявам за това,което Ви се е случило.Много тъжна история.Но винаги съм се възхищавала от такива борбени жени-като теб.Прегръщам те силно и се моля за Вас. HugНека скоро всичко това да е само един спомен от миналото.И в дома Ви да има много здраве,любов и щастие.Вие го заслужавате. Praynig
Виж целия пост
# 10
Едва ли мога да кажа нещо друго освен, че сьжалявам за трудностите, през които преминаваш  Hug и един голям поклон за борбеността ти! Ти си много всеотдайна сьпруга и майка!
Дано Бог бьде така добьр и скоро вьрне усмивките и радостта в дома Ви!   Praynig
Виж целия пост
# 11
знаеш ли-когато аз се разболях, минах през какво ли не и стигнах до извода. 4е Бог или каквото и да е -ми е приготвил изпитанията сега ,за да може живота ми след това да е истински и спокоен.Зву4и наивно но това бяха мислите на едно 14г. дете което имаше зверски болки.Въпреки, 4е днес ставам на 24г. аз не мисля по-разли4но.Може би това е една проверка.Нека аз ти бъда пример 4е стават 4удеса.Първо беше 4удо оздравяването ми а след това забременяването ми бе ....... нямам думи за това мое 4удо.
4овек в най-трудните си мигове има нужда да вярва в нещо или някого.

Виж целия пост
# 12


4овек в най-трудните си мигове има нужда да вярва в нещо или някого.


Да така е Peace altevam дано скоро вашият татко оздравее и се върне усмивката в дома ви. Praynig Hug
Виж целия пост
# 13
Много сили и занапред ти желая. Аз също в момента преживявам труден момент, свързан със здравето на съпруга ми. Цял живот имаше цветущо здраве, аз бях все болнавата и ме водеше при какви ли не лекари и колко пъти е викал "Бърза помощ" за мен. И изведнъж преди 5 месеца му откриха злокачествен тумор, операция, химиотерапии, а подобрение няма. Ходи в София на консулт и му препоръчаха да си направи нови изследвания и евентуално лечение в чужбина. Парите не са ни проблем. Но....аз рухнах психически, сега се лекувам при психиатър. Дръж се мила, особено заради детето. Моята дъщеря е голяма, на 26 г., но и е много тежко като ни вижда и двамата така, единия вероятно с мъчителна смърт, а другия - за психиатрия.
И трябва да разговаряш с някого за това, което чувстваш и преживяваш, непременно. Останах с впечатление, че си от Варна. Ако искаш да се видим и поговорим, пиши на лична, ще ти дам там телефона си.
Виж целия пост
# 14
Много съжалявам за това, което ви се е случило. Стискам палци за добър край на историята. Дано се възстанови бързо мъжът ти. И аз съм от Варна ако ти трябва човек с който да си поговориш или помощ някаква пиши ми на лични ще си разменим телефоните. А детенце прегърни от мене  Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия