"Домашна работа" от градината

  • 2 671
  • 34
Здравейте на всички!Аз съм нова във форума и това е първата ми тема,моля за извинение ако нещо объркам!Имам син втора група в детска градина и поне веднъж седмично се прибираме с "домашна работа" през седмицата!Според вас това нормално ли е?
Виж целия пост
# 1
Не знам вашата домашна работа в какво се изразява.
Но и днес дъщеря ми има домашно- картина, по която да разказва в кой час от деня какво се прави.
Детето ми учи по програмата на "Изкуства".
Попитай учителките!
Виж целия пост
# 2
Каква е домашната работа,на една приятелка на детенцето му бяха дали да лепи някакви лисчета.За мен това е лудост да дават на такива малко деца домашно.
Виж целия пост
# 3
Някои учителки просто се самозабравят,нямам думи.Поговори си с нея и я попитай какви са тези работи?А буквите не искат ли да учи и да чете гладко,може би? #Cussing out
Виж целия пост
# 4
Някои учителки просто се самозабравят,нямам думи.Поговори си с нея и я попитай какви са тези работи?А буквите не искат ли да учи и да чете гладко,може би? #Cussing out

Момичета, вие за учебна програма в детските градини не сте ли чували?!
Или може би не сте се интересували от това какво учат и с какво се занимават децата ви там?!
Част от тази програма е и даването на елементарни домашни работи.
Тук не става въпрос за решаване на задачи по висша математика или преразказ с елементи на разсъждение.
Толкова ли е трудно да се позанимавате с децата си след детска и да направите апликация на един лист или да му обясните по дадена ви картинка в кой час от деня какво се прави, а след това да го оставите само да се справи?
Това е част от подготовката за предучилищната и училище. Защото тогава домашните са доста повече и доста по-трудни.
Виж целия пост
# 5
според мен е полезно,помага и за подготовката по-нататък,развива чувство на отговорност.а понякога помага и за това децата да прекарват повече пълноценно време вечер с родителите си,учат се на нови и интересни неща.разбира се,не бива да се прекалява,те все пак са още деца и имат нужда от детство,не само от домашни.
Виж целия пост
# 6
Някои учителки просто се самозабравят,нямам думи.Поговори си с нея и я попитай какви са тези работи?А буквите не искат ли да учи и да чете гладко,може би? #Cussing out

Чак пък... За мен т.нар. домашна работа /апликиране, рисунка по тема, съчинение по картинки.../ е много полезна - не толкова за детето, а за мен като родител, защото така мога по-добре да преценя с какво се занимават в градината, да разгледам тетрадката и да видя как се справя, кое му е трудно, кое не и да преценя с какво да го занимавам в къщи. Та никак даже не са се самозабравили учителките, напротив.
Виж целия пост
# 7
Аз pyk давам на дъщеря ни "домашно" всеки ден от седмицата, от 3 год и възраст насам.Не виждам нищо странно или нередно,детето се учи на ред,навици,гордее се с постиженията си,1во е в класа си и вижда резултатите от заниманията у дома(разбирайте 5-7 мин 2-3 пъти на ден,н повече от 25 мин на ден). Негативен резултат /поведение до сега не сме имали,само обратното.Много по-предпочитам да става плавно и спокойно,отколкото в 1ви клас да я заринат с хартия и да не знае отде да подхване.
Пример за домашно са
-3 страници от работа тетрадка - 10ина сметки,10ина реда с букви,думи;нещо за оцветяване което иска смятане/логика ; пъзел(заредила е един от 500 части), рисуване по тема, изрязване и лепене по задание, четене на текст (жената к я гледа помага) и отговори на ? и пр
Виж целия пост
# 8
Ееех -какви сте майки тогава щом не ви е интересно или нямате време с малкото си дете да направите някаква такава  интересна  "домашна" -та това е сближаване на родител с дете и най вече заедно направена -и най гордо е детето когато е похвалено от родителя си и после и от госпожата в градинката!
Или неразбирам -каква е тази лудосст -че неможеш с детето си да залепиш лисчета -че то си е интересно ако го направиш във вид игра -или някаква фигурка!
Лудост е сега че дъщеря ми е във втори клас и всяка вечер ме пита - какво е глагол или нарицателно. /което аз за мен си знам -ама трябва с нея да седна и да прочета трите урока и тогава да и обяснявам -и то не съм сигурна че е вярно -а и изисква часове домашна работа /и как да го намери -или неразбира делението -е питам аз ли съм човека който да и обяснява и какво следва нагоре. след като е нямала в градината домашни работи сега много и е трудно и неразбира защо и се дават тези домашни. затова се радвам на малкия че има такива неща за вкъщи и ще е подготвен за по нататък!!!
Ако съм обидела някого с това мое изказвани -моля за извинение   bouquet -но това си е мое мнение и не го натрапвам на никой!
Виж целия пост
# 9
Честно да си призная, никога не съм давала на децата от групата ми домашно. Но пък явно на тях им допада какво правим, защото във времето за свободни занимания повтарят правеното преди това в различните раздели. А на следващия ден получавам пък информация от родителите, че вечерта подробно са информирани какво и как сме правили през деня, даже наново е показвано.  В момента с най-голямо удоволствие се занимават с т.нар. книги-шаблони и  половината група са си купили и за вкъщи.
Прави ми впечатление, че родителите активно се интересуват как е минал денят на детето им и какво точно сме учили (говоря за моята група). Много важно е и че имам всекидневен контакт с родителите - сутрин и вечер (според смяната им). Отдавна забравих въпросите от рода на "Яде ли? Какво?" или "Слуша ли?" и пр.
Съветът ми е, ако имате някакъв проблем или въпрос - просто потърсете за разговор учителките на детето ви.
Виж целия пост
# 10
Не разбирам какво лошо има в даването на домашни на децата?! newsm78
Това не са домашни като в училище, а са много елементарни неща, но пък създават чувство за отговорност у децата.
Родителите пък разбират с какво се занимават децата в детската градина. Обръщат внимание на децата си, вникват в техните проблеми на възприемане на наученото в детската градина.
Изобщо не схващам какъв е проблема с домашните на децата!  Confused
Виж целия пост
# 11
Извън България живея,тук в детските градини масово има дават домашни-защото в детската изучават освен местния език и английски,а и математика-пиша за деца навършили 4 години .
Виж целия пост
# 12
Никога досега не сме имали някакво домашно. Thinking
Виж целия пост
# 13
Всяка седмица има домашно в тетрадката си, но е четвърта група. Преди това е имала домашно да нарисува нещо например, но е било много рядко.
Виж целия пост
# 14
Разбирам да дават домашни,но събота и неделя,ти си вземаш детето от градина в 6,прибираш се 6:30 и кое да направиш първо,вечеря или домашна работа,а ако имаш две деца като мен е направо кошмар!Те им дават да правят разказ по рисунки,да свързват неща,да оцветяват......, а то детето цял ден се е занимавало в градината и след това вместо да играе трябва да се прибира и да се подготвя за следващия ден!Той все пак е на 4 год. и половина.......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия