За сестра ми

  • 3 283
  • 59
 Сестра ми е бременна в третия месец.Преди по-малко от месец работодателите й разбраха и уж всичко беше наред-уволниха я дисциплинарно по обвинение в кражба с трима свидетели.Не й е връчена заповед за уволнение и нищо не е подписвала освен това че са я накарали на бял лист да напише че си е взела трудовата книжка.Не й дадоха заплатата и я обвиниха че е ощетила фирмата.Ходи в инспекцията по труда да подаде жалба-казаха й че трябва да си наеме адвокат и че те не се занимвали с това.
  Искам да Ви питам какво можем да направим защото изобщо не сме наясно и да търсим ли друга фирма където да се осигурава?Ще взема ли изобщо майчинство?Знам че се гледат доходите една година назад.Има ли право на болничини при това положение?
 Предварително Ви благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Съжалявам, че така се е получило със сестра ти Sad. Смятам, че най-добре ще е да се обърнете към адвокат, а междувременно ти би могла да надзърнеш в закованата тук тема за "Майчинството счетоводно" по отношение на финансовата част.  Peace
Виж целия пост
# 2
Е направо не е истина какви боклуци има!!!
Извинявам се, ама не се сдържах  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Определено си намерете адвокат, но какво ще постигнете..едва ли ще е много.
Сестра ти има право на майчинство, ако към излизането си в болничен 45 дни преди термин трябва да се води на работа. Така че, намерете фирма, където да се осигурява.
Виж целия пост
# 4
Може да се осигурява сама. Майчинство ще взима.
Какъв болнични? За какво й е при положение, че не работи?
...а и кой да й го издаде? Thinking

А тя кво е откраднала, всъщност?
Виж целия пост
# 5
Е не е истина  Shocked
Аз също мисля че ще е добре да си намерите адвокат , а също така е хубаво и да започне да се осигурява в друга фирма , тъй като се предполага че договорът и е прекъснат вече в старат фирма .
Виж целия пост
# 6
болнични за какво й е,да си намери някой да я осигурява,наемете адвокат,но едва ли нещо ще се промени,особенно ако е за дребна сумичка
Виж целия пост
# 7
Ей, какви хора има... и целия този панаир защо е бременна ли го направиха? Shocked
Виж целия пост
# 8
Ей, какви хора има... и целия този панаир защо е бременна ли го направиха? Shocked
И аз не мога да повярвам какви хора има Shocked Shocked Shocked
Аз бих посъветвала сестра ти да не оставя нещата така, как ще я обвиняват в нещо, което не е извършила срамота.  #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Има всякакви. Не се чудете. Рядкост са работодателите, които освен заплатата се интересуват от работниците си.
По въпроса - адвокат и да ги гони до дупка.
Виж целия пост
# 10
Има всякакви. Не се чудете. Рядкост са работодателите, които освен заплатата се интересуват от работниците си.
По въпроса - адвокат и да ги гони до дупка.
може и да се осигурява сама за да взима майчинство,а болнични се ползват когато е на работа
Виж целия пост
# 11
а за каква сума говорим?Ако е за 50лв. си е смешна работа
Виж целия пост
# 12
Момичета,осъзнайте се,това е реалността.В България сме!!!
Аз също бях принудена от моя работодател да напусна работата,която за мен беше почти всичко.Разбра,че съм бременна и ми каза да си избирам или да напусна или фирмата да ме накаже и започна да ми изброява провинения.
ТОВА Е РЕАЛНОСТТА
Виж целия пост
# 13
Миличка най-добре попитай в майчинството-счетоводно момичетата там ще ти помогнат с каквото могат.
Виж целия пост
# 14
Момичета,осъзнайте се,това е реалността.В България сме!!!
Аз също бях принудена от моя работодател да напусна работата,която за мен беше почти всичко.Разбра,че съм бременна и ми каза да си избирам или да напусна или фирмата да ме накаже и започна да ми изброява провинения.
ТОВА Е РЕАЛНОСТТА
ако си започнала да излизаш по болест няма как да те пипне,най - вече си бременна,съгласна съм с теб че това е реалноста но и много хора не си знаят правата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия