Торта " Мимоза" - стъпка по стъпка

  • 3 085
  • 5
Не съм писала досега в темата , но ви чета често и се възхищавам на уменията и фантазията ви!
Реших да пусна рецептата на тази тортичка, която е сравнително лесна за приготвяне и не изисква специални умения, дано се харесa!


Необходими продукти:

За блата:

4 яйца
150 гр. захар
150 гр. бяло брашно
1 пакетче бакпулвер
1 щипка сол

За крема:

2 жълтъка
2 с.л. захар (аз слагам малко повече)
2 с.л. брашно
0,5 л. прясно мляко

Освен това:

1 кутия сиропиран ананас
1/2 к.ч.ликьор Лимончело
200 мл.прясна сметана

Приготвя се обикновен пандишпанов блат- разбиват се жълтъците със захарта, постепенно се прибавя брашното, в което са добавени бакпулвера и щипката сол.Белтъците се разбиват на твърд сняг и се добавят накрая с внимателно разбъркване на ръка,за да не спадне тестото.
Пече се на предварително загрята фурна 180°С за около 30 мин.Проверява се с клечка за зъби за готовност (става доста дебел блат), изважда се и се оставя да изстине.

През това време се приготвя крема.Отново се разбиват жълтъците със захарта,постепенно се добавя брашното.Млякото се затопля,проготвената смес се добавя внимателно и се бърка непрекъснато, докато се получи хубав гладък крем.Дръпва се от огъня и се охлажда.

Започваме подреждането на тортата.Блатът се разделя на 2 еднакви диска.
Единият ще служи за  основа на тортата,от вътрешността му отделяме малко пандишпанени трохи.Те са ни нужни за украсата.
Другият блат нарязваме на ленти и с тях "облепваме" вътрешността на дълбока купа.

Към изстиналия вече крем добавяме нарязания на парченца ананас.Затопляме сиропа от ананаса,добавяме към него ликьора и напояваме пандишпана.
Изсипваме крема с парченца ананас и покриваме с другия блат,също сиропиран предварително.

Оставяме няколко часа в хладилник ( може и цяла нощ).
Изваждаме тортата и обръщаме на поднос.

Разбиваме прясната сметана и с нея намазваме цялата торта.

Украсяваме с предварително отделените пандишпанени трохи.

Дано ви хареса и добър апетит!

Виж целия пост
# 1
[quote author=aleks_s link=topic=381300.msg10572744#msg10572744 date=123740480


Приготвя се нормален пандишпанов блат- разбиват се жълтъците със захарта, постепенно се прибавя брашното, в което са добавени бакпулвера и щипката сол.
Пече се на педварително загрята фурна 180°С за около 30 мин.Проверява се с клечка за зъби за готовност (става доста дебел блат), изважда се и се оставя да изстине.
 


А с жълтъците какво става?
Виж целия пост
# 2
Със белтъците какво става-избити на сняг не се ли прибавят,или те не се използват в блата?
Виж целия пост
# 3
Извинявайте момичета,имате право-поправих се Embarassed.Белтъците се разбиват отделно и се прибавят накрая.
Виж целия пост
# 4
Алекс, тортата е страхотна, точно си мислех къде съм я виждала и се сетих че я даваха за Осми март по италианското рай 2 мисля. Мерси че даваш рецептата, ще си я препиша, защото много ми харесва комбинацията ананас с пандишпанов блат.
  bouquet
Виж целия пост
# 5
    Много интересна торта!Браво за идеята! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия