Счупен LCD - ремонтира ли се?

  • 17 546
  • 20
Преди малко си счупихме телевизора Сони Бравия , падна, нищо не е счупено на външен вид, но кристалите са "изтекли" (ако се казва така) и част от екрана е лилав.
Въпроса ми е , дали се ремонтира това или ремонта става само с нов ТВ  Rolling Eyes
Предварително благодаря на отзовалите се   bouquet
Виж целия пост
# 1
Като че ли клони към нов дисплей.
Виж целия пост
# 2
твърде е възможно ремонта да струва малко по-еФтино от нов телевизор.
Виж целия пост
# 3
твърде е възможно ремонта да струва малко по-еФтино от нов телевизор.

ако е възможен.
Изключи го от ел. мрежата за 1/2 денонощие и го пробвай пак.
Виж целия пост
# 4
твърде е възможно ремонта да струва малко по-еФтино от нов телевизор.

ако е възможен.
Изключи го от ел. мрежата за 1/2 денонощие и го пробвай пак.
Ако е с кинескоп и го изключим дори за 1/2час и после пак го включим, петното може да изчезне, защото се е размагнитил, но при LCD едва ли. Там размагнитването работи през първите няколко секунди, след като телевизорът е изстинал добре. Но тук въобще го няма това, всичко е на съвсем друг принцип.
Виж целия пост
# 5
твърде е възможно ремонта да струва малко по-еФтино от нов телевизор.

ако е възможен.
Изключи го от ел. мрежата за 1/2 денонощие и го пробвай пак.
Ако е с кинескоп и го изключим дори за 1/2час и после пак го включим, петното може да изчезне, защото се е размагнитил, но при LCD едва ли. Там размагнитването работи през първите няколко секунди, след като телевизорът е изстинал добре. Но тук въобще го няма това, всичко е на съвсем друг принцип.

Така си е. Peace
Виж целия пост
# 6
така си е.
Аз за друго си мислех... Но както и да е.
Виж целия пост
# 7
 Tired Май няма да го бъде . Не е с кинескоп - от съвсем тънките е (беше) .
Виж целия пост
# 8
Tired Май няма да го бъде . Не е с кинескоп - от съвсем тънките е (беше) .

А защо най-добре не звъннеш нас сервиза на Сони и не попиташ директно, защото май никой не е особено запознат. Най-добре ще е те да ти кажат, но на мен ми изглежда поправимо, защото един телевизор не е само дисплей. Провери какви са опциите докато още не им е свършил работния ден.  Confused Simple Smile

Успех.  Grinning
Виж целия пост
# 9
Tired Май няма да го бъде . Не е с кинескоп - от съвсем тънките е (беше) .

А защо най-добре не звъннеш нас сервиза на Сони и не попиташ директно, защото май никой не е особено запознат. Най-добре ще е те да ти кажат, но на мен ми изглежда поправимо, защото един телевизор не е само дисплей. Провери какви са опциите докато още не им е свършил работния ден.  Confused Simple Smile

Успех.  Grinning
Добре преценявате, но от общи съображения, а на мен това ми е работата!
Виж целия пост
# 10
Tired Май няма да го бъде . Не е с кинескоп - от съвсем тънките е (беше) .

А защо най-добре не звъннеш нас сервиза на Сони и не попиташ директно, защото май никой не е особено запознат. Най-добре ще е те да ти кажат, но на мен ми изглежда поправимо, защото един телевизор не е само дисплей. Провери какви са опциите докато още не им е свършил работния ден.  Confused Simple Smile

Успех.  Grinning
Добре преценявате, но от общи съображения, а на мен това ми е работата!

Tоест?
Виж целия пост
# 11
Поправям телевизори вече 25години! И друга електроника-видеомагнетофони, касетофони, усилватели, електронни пиана, рефрактометри, но най-вече телевизори.
Виж целия пост
# 12
Поправям телевизори вече 25години! И друга електроника-видеомагнетофони, касетофони, усилватели, електронни пиана, рефрактометри, но най-вече телевизори.

благодаря, че се представи   bouquet
Виж целия пост
# 13
Поправям телевизори вече 25години! И друга електроника-видеомагнетофони, касетофони, усилватели, електронни пиана, рефрактометри, но най-вече телевизори.

благодаря, че се представи   bouquet

Да. А и не получихме отговор на чуденката в крайна сметка  bowuu
Виж целия пост
# 14
Shantal - искаш да кажеш, че от сервиза нищо конкретно са ти казали, така ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия