Какво давате за червено гърло?

  • 89 102
  • 71
Дъщеря ми е със зачервено гърло /казва, че я боли/ и температура. Следобяд сме при педиатъра ни, но отсега си знам, че ще ни предпише антибиотик... Laughing Аз естествено не мисля да избързвам, защото й видях гърлото и няма налепи, а е само зачервено. Какво обаче да й давам за облекчаване на симптомите? Нямам опит с болно гърло, защото досега нямам спомен да я е боляло, освен като кара скарлатина. Освен за Тантум верде, за друго не се сещам, но като сме го ползвали друг път не е имало ефект  Thinking
Виж целия пост
# 1
Леден сладолед или близалка от ледените или просто лед да посмуче. Не се шегувам.  Peace
Виж целия пост
# 2
На моята дъщеря като и се зачерви гърлото,което се е случвало веднъж-да има и болки-и правя хладък чай с мед и лимон и и давам бонбони за смучене-Нео ангин,Олипс.Не избързвай с антибиотика,лекарите изписват същите за да се застраховат.Понякога и отривам гърлото с мед и сода,гадно е но ефикасно.Може и студена минерална вода с лед-успокоява много,даже са ми препоръчвали в такива случаи сладолед или кока-кола.
Виж целия пост
# 3
 Давам хомеопатични Хомеожен или Хомеовокс и двете са за болки в гърлото
Виж целия пост
# 4
Тантум верде спрей. Редовно прибягвам до него.
И мед с лимон.
Виж целия пост
# 5
Ако го боли - бонбонки олипс с евкалипт. Това тантум верде е за деца над 5 години, а го изписват и на 2-годишни.
Виж целия пост
# 6
гаргари с лайка,изцеден сок от лимон,солен разтвор...аз туширам с гранофурин и минава бързо
Виж целия пост
# 7
Тантум верде,бонбони за смучене.
Виж целия пост
# 8
Биопарокс,не е приятен,но е много ефикасен,и Стрепсил-интензив,половин час след приема му,болката се облекчава значително
Виж целия пост
# 9
И аз ползвам Биопарокс.Винаги има ефект.А също така и натривам гърлото с разтвор на Йодасепт.Малко е неприятно.Но е за предпочитане пред антибиотика.
Виж целия пост
# 10
Ако го боли - бонбонки олипс с евкалипт. Това тантум верде е за деца над 5 години, а го изписват и на 2-годишни.
В сьщност на листовката пише над 6 години,а на нас ни го изписаха дори на 1г. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Хладък чай от лайка с мед - много, през целия ден вместо вода. Лимон. Само мед, така с лъжицата. Сладолед.  Peace
Ако има налепи: компрес с извара.
Виж целия пост
# 12
Доста пъти на дъщеря ми съм давала хомеопатични на боарон по предписание на личната лекарка, която се занимава и с хомеопатия и се е оправяла само с тях.
Виж целия пост
# 13
Доста пъти на дъщеря ми съм давала хомеопатични на боарон по предписание
Peace И аз това-Беладона.
Тантум верде също пръскам.
Виж целия пост
# 14
Измивам 4-5 ореха ,чупя ги с черупките и ги заливам със студена вода около 300мл.. Варя на слаб огън 5 минути и оставям да изстине с черупките. Като се охлади прецеждам и слагам на вкус мед. Няколко дни по няколко такива чая .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия