колко ви е дълъг нощният сън без кърмене

  • 5 044
  • 32
При мен е 4 до 5 часа. Вижда ми се мираж да стане 6 или 9, както го пише по книгите. А и аз какво ще трябва да правя междувременно, да ставам да се изцеждам ли? Ако случайно не се събуди до 5-тия час  го храня в полузаспало състояние, защото вече съм започнала да преливам.  Освен това 6 часова пауза нехранене, реално означава 9 часова пауза за всяка гърда, което ми се вижда много. А аз винаги редувам гърдите при кърмене, досега не ми се е налагало да предлагам и двете.  Моля мамите, които са успели да постигнат дълъг нощен сън без хранене да споделят как е станало!
Виж целия пост
# 1
Според мен бебенцето ти е още много малко за дълга нощна пауза ( 6. 7 или 8 ч- часова ) . Тази пауза, която я имате ми се вижда нормална. Аз бих се ръководила от това, което иска бебенцето.
Ако гърдите ти тежат много - изчеждай по много малко, колкото да се облекчиш . ( аз така правех ). Според мен кърмата скоро ще се регулиура според нуждите на бебчо.
Аз никога не постигнах  дълъг нощен сън ( поне 8-часов .) - до последно , докато го кърмих , тоест повече от 1 год. и 6 месеца.... Но аз не съм и искала.
Виж целия пост
# 2
Според мен кърмата ми е добре регулирана, просто дългата нощна пауза води до препълване, тъй като денем храня на 3 часа. Досега ми се е налагало да се изцеждам 2 или 3 пъти и то колкото да не са ми гърдите на камък. Струва ми се, че дългата нощна пауза е за изкуствено хранените бебета, което ме кара малко да им завиждам. Simple Smile Интересува ме има ли кърмачета с дълъг нощен сън.
Виж целия пост
# 3
На тази възраст и моята бебка спеше по 4-5 часа. Аз се изцеждах Laughing Но сега ставаме през 2 часа и онова време ми се вижда толкова сладко и далечно Sad
Виж целия пост
# 4
Да, между 4 и 10 месеца спеше по 7-8 часа без събуждане, но към 10-тия месец започнаха зъбите, и още не са свършили Wink.
Виж целия пост
# 5
На тази възраст и моята бебка спеше по 4-5 часа. Аз се изцеждах Laughing Но сега ставаме през 2 часа и онова време ми се вижда толкова сладко и далечно Sad
Ох, това звучи още по-зле!
Като се сетя, баткото и той сучеше по 2 пъти нощем, нощното хранене отпадна на 8 месеца след като имаше май 2 заменени хранения, а може би 3, не помня, останахме на сутрешно и вечерно кърмене. Но тогава вече кърмата не беше основно и единствено хранене.
Виж целия пост
# 6
При нас пък малката като беше по-малка спеше по цяла нощ(това беше към 2-3 месец) като я накърмех към 10 4ак в 6 даже в 7 се будеше,но после 4е 4ак до сега максимума е 4 4аса сън без кърмене нощем PeaceВсе ще се върне и времето когато ще спим пове4е Hug
Виж целия пост
# 7
Аз помислих, че питаш за съня на майките и се чудех как така без кърмене  Joy При моя бебок е около 5 часа, но ако си е в креватчето, ако е до мен определено се буди по - често  Wink ма пък аз по - добре спя, че не ставам да го вземам и го кърмя в полусънно състояние. Когато е в креватчето си за да ме събуди плаче и буди и баща си  Confused 

ПП Сега ти прочетох и втория пост, със сигурност има кърмачета, които спят по цяла нощ, имам приятелки, които са "отучили" децата си да се будят нощем. Това, което са ми казвали, ти го казвам и аз: започнали от съвсем рано и заменят нощното хранене с вода, ама се подготви за една седмица долу горе голямо дундуркане и безсънни нощи  #Crazy Аз немога, жал ми е за детето, но като порасне може само да спре да се буди нощем. Тук съм чела също, че има бебета, които сами си спят по цяла нощ. Има доста подобни теми.
Виж целия пост
# 8
При нас пък малката като беше по-малка спеше по цяла нощ(това беше към 2-3 месец) като я накърмех към 10 4ак в 6 даже в 7 се будеше,но после 4е 4ак до сега максимума е 4 4аса сън без кърмене нощем PeaceВсе ще се върне и времето когато ще спим пове4е Hug

И при нас е така  Peace До средата на третия месец съм имала и 10-12 часови паузи за някоя от гърдите, но сега спи максимум 4-5 часа и става, а след това първо нощно събуждане не спи спокойно и се пробужда на час-два. Гърдите ми реагират много бързо и на голямото и на слабото търсене и не изцеждам, ако има супер голяма пауза изцеждам малко, за да не и "шурти" в устата и да се дави.
Виж целия пост
# 9
Като се има предвид, че са две маймунки на клона... Над 3 часа сън са мираж за мен smile3524
Виж целия пост
# 10
Здравей,
според мен бебенцето ти е още много мъничко за нощна пауза, по- дълга от 4 - 5 часа. А и за твоите гърди не е добре Wink Нощното кърмене е препоръчително поне през първите 4 - 6 седмици, докато бебето започне да наддава стабилно. Не го обърквай с даване на вода - бебетата имат нужда от нощното кърмене, тъй като то им осигурява близо 1/3 от нужните калории за денонощието.
На тази възраст, на която е бебето ти, синът ми имаше минимум две нощни кърмения с около 2 до 4 - часова пауза. Тъй като моите гърди преливаха, изцеждах известно количество преди да си легна, за да не набъбват много и да не са болезнени. От около две седмици суче последно в 22 - 22.30 и се буди към 6.30 сутринта. Понякога търси гърдата и нощем, надушва си я и си суче, аз си спя Mr. Green Така и бебето нахранено, и майката понаспала се  Grinning
Не се води по дебелите книги и по приятелките  Peace Остави бебето да те води и да ти показва от какво има нужда. Постепенно нещата си идват на място.
Виж целия пост
# 11
 бебка от около 2 месеца спи от 22часа  вечерта  до 6.30 сутринта  smile3524
Виж целия пост
# 12
Според мен кърмата ми е добре регулирана, просто дългата нощна пауза води до препълване, тъй като денем храня на 3 часа.

Macro, тя може да е регулирана, но към СЕГАШНИТЕ нужди на кърмачето ти. И аз бях така първите два месеца - имам пресен спомен как се будих оляна с кърма и гърди на камък. Никога не съм цедила. Понякога съм я будила, ако не издържам вече на препълването. Практически от края на първия до края на четвъртия месец дъщеря ми ядеше почти сутрин - слагах я към 10 и обикновено се будеше в 5-6. Сега обаче минимумът е две хранения нощем - растат, растат и нуждите им от енергия.

Смисълът на регулирането е да се напасне лактацията към нуждите на детето във всеки един момент - ако внезапно започне да спи много повече или по-малко, за 2-3 дни кърмата ще се "дорегулира".
Виж целия пост
# 13
Най-добре е да оставиш бебето да те води. Може да стане така, че дори и след една седмица усилено дундуркане нощем пак да не се нагоди за дълъг нощен сън. Баткото го кърмих 1 година и 10 месеца и винаги е имал нощно хранене /с много малко изключения/. Сега с бебето е същото, като ревне - ставам Simple Smile. Що се отнася до мнението на педиатърката, според нея вече трябва да прави 8-9 часа пауза Shocked, аз лично не знам за бебе на два месеца, което е само на кърма, да прави такава дълга пауза. Мисля, че 4, 5, 6 часа е съвсем разумно.
Успех с кърменето, и дано при вас да се получи както искаш   Grinning
Виж целия пост
# 14
Като беше на 1 месец можеше да откара по 7-8 часа без да яде. Постепенно започна да се буди по веднъж, два, а напоследък и три пъти на нощ. Максимума е 4 часа, като обикновено я гушкам при мене. Иначе ако спи сама в кошарата може и през 3 часа да се буди да яде. Скоро ще навърши 4 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия