Шарка?!

  • 1 596
  • 6
Такаааааа на 16 съм, не съм карала шарка и в понеделник ни казаха, че едно момиче в класа се е разболяло от варицела. Съответно веднага се хванах за главата и реших, че съм в кюпа, НО след всичко изчетено намерих, че, ако изпия малко вино, ще излязат пъпки веднага. Преди няколко дни опитах, но нищо... Сега един приятел, който уж беше карал шарка, каза, че има температура и се бил обринал... Може дан е е шарка - утре ще разберем. В  интернет прочетох също и че може да заразяваш от 1-2 дни преди да се обринеш. Та това за виното и двата дни преди обрива истина ли са?
Виж целия пост
# 1
Периодът от първия контакт с вируса (със заразения човек или носител на вируса) до изявата на първите симптоми на болестта се нарича инкубационен период. За инфекцията с морбили инкубационният период е 1-2 седмици (7-14 дни). Обривът обикновено се появява около 14 дни след заразяването

Болният от морбили е потенциално заразен и опасен и може да предава вируса от 1 до 2 дни преди появата на първите симптоми до пълното изчезване на обрива.

Та това за виното и двата дни преди обрива истина ли са?

Една позната го тества със сина си, който бил контактен и резултата беше - обрив, НО не съм убедена, че виното спомогнало, може да е случайност.
Дано не си се заразила!

Виж целия пост
# 2
ами той може да е карал варицела и сега да е с херпес зостер, при него до колкото помня също има обрив, ако е боледуал от варицела няма как да я повтори, но то  и тя не е единствената шарка.....може да е морбили, скарлатина  например.....
А това, че си била контактна не значи, че ще се разболееш....стига в момента да ти е силна имунната защита , щом като дете ти се е разминало и сега може....

но и да я искараш - голяма работа...по-добре сега отколкото например някой ден бременна или  на още по-дърти години Wink
Виж целия пост
# 3
.... В  интернет прочетох също и че може да заразяваш от 1-2 дни преди да се обринеш. Та това за виното и двата дни преди обрива истина ли са?
Инкубационният период на Варицелата е 14- 20 дена.
Т.е.- ти можеш да се заразиш от някой, който все още няма признаци на болен
и чак след 14- 20 дни ще ти избие първата пъпкка.
Преди това, ако ще и туби литри да изпиеш, няма нищо да се прояви
(освен силно главоболие и лоши сутрини).
Иначе това с виното не съм го пробвала.
Така казват бабите  Thinking
Виж целия пост
# 4
Ако това ти е оправданието да пиеш вино - пий  Mr. Green но няма да ти помогне.
Изчакваш, ако си заразена, ще излязат, няма да се крият дълго  Laughing
Виж целия пост
# 5
А аз понеже не пия и май излишно е било и това.  ooooh!
хах мерси за отговорите, скоро ще стане ясно - днес е 6-тия ден.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
m!m139,
не се шашкай, ако ти се размине - питай за ваксина за в бъдеще(НЦЗПБ).
А вести за този твой приятел има ли:
Цитат
Сега един приятел, който уж беше карал шарка, каза, че има температура и се бил обринал...
Ще си 'марко тотев-ка' ако се окаже че си контактна на два вида шарки едновременно ..дано ти се размине Wink
Ако не ти се размине може да ти дадат имуностимуланти, започни с билковите имунни и ударни витамини, пази се от настиване, поговори си с личната лекарка дали нещо можеш да се подсилиш. В краен случай на тежко преболедуване се опира до Изопринозин, така че споко, няма да е тежко дори да се случи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия