Cusicrom антибиотични капки ли са?

  • 2 395
  • 4
Здравейте!

Ще съм ви благодарна, ако ми разясните дали капки Cusicrom 4% за очи са антибиотични? Изписани са на дъщеря ми 3*2 капки в носа при обилна водниста хрема. Съмняват се за астма на алергична основа. Факт е, че само тези капки й помагат и пресичат хремата. На тях пише, че са за алергичен конюнктивит, а жалките ми познания в областта се изчерпват със смътния спомен, че конюнктивит се лекува с антибиотик само.

Та на въпроса - капките наистина помагат на детето ми, пресичат хремата и не стига до кашлици и спазми. Но.. тези капки панацея ... не са ли вредни? Притеснявам се много, макар че двама независими алерголози ми ги изписаха, а педиатърката потвърди, че е ок да ги капя, но така и не разбрах дали са антибиотични и как всъщност действат.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Виж целия пост
# 1
Не са-и на дъщеря ми бяха изписани-за алергия в очите са. Конюктивита е различен-или алергичен,или бактериален-ако е бактериален-се лекува с антибиотични капки,ако е алергичен-с тези....няма нужда от АБ при алергия-нищо не убиваш с този АБ...Активното вещество- Cromoglycic acid  е против алергии.

Cromoglycic acid (Sodium cromoglycate) е антиалергично лекарствено вещество, коетодейства като инхибира дегранулирането на сенсибилизираните мастоцити и предотвратяваосвобождаването на хистамин и другите възпалителни медиатори.Cromoglycic acid (Sodium cromoglycate) няма съществена вазоконстрикторна и антихистаминоваактивност.5.2. Фармакокинетични свойстваСлед поставяне в окото на заек, cromoglycic acid (кромогликатната киселина) се разпределяосновно в конюнктивата и постепенно в малки количества в роговицата, ириса, цилиарнитетелца и вътреочната течност. След очно приложение при хора е определена много нискасистемна абсорбция, възлизаща приблизително на 0.03% от накапаната доза.--------------------------------------------------------------------------------
Виж целия пост
# 2
няма нужда от АБ при алергия-нищо не убиваш с този АБ...

Да де, ясно ми е това, ама не знам какво има в тези капки. И понеже наистина й действат бързо и пресичат хремата почти веднага, реших да се допитам и до вас.  Thinking

Благодаря ти за доуточнението за активното вещество!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Не съм сигурна ,но мисля ,че нямат АБ.Постоянно ги давам на сина ми ,който е с алергичен ринит.Изписани са от алерголог.Редуваме 20 дни Кузикром и 10 дни Тобрадекс.
Виж целия пост
# 4
http://www.bda.bg/bdias/1581s.pdf
Съвсем определено НЕ са антибиотик... наистина антибиотика не премахва алергичаната реакция, но когато тя е причинена от бактерия, гъбичка или нещо друго "живо" - тогава се ползва и антибиотик... аз съм алергичен към няколко вида бактерии и ме лекуват всяка пролет и есен с еритромицинови капки за бактериите и с кузикрома за възпалението на очите... за хремата - стискам зъби седмица-две или промивам носа с физиологичен разтвор сутрин и вечер, също така смуча ментови бонбони...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия