Нерегулиран цикъл

  • 4 693
  • 26
Здравейте момичета.
Позволявам си да отворя нова тема,тъй като мисля,че ще бъде полезна за всички нас.
Идеята е всяка от нас да си направи една статистика за дължината на менструалният и цикъл,през последната една година,или 6 месеца.Така може би ще си отговорим на някой въпроси много по лесно.
Идеята доде от това,което ми се случи днес.Аз за първи път,този месец си меря БТ,и днес ми доиде менструацията/по рано с 5 дена/.Казват,че се случва 1-2 в годината,когато цикъла ти е около 28 дневен.И аз така си мислех,за моя и реших/тъй като всеки месец си отбелязвам,датата на М,така съм от години/,да си сметна дължината на всеки цикъл пер последната една година:::

МАРТ-АПРИЛ=26
АПРИЛ-АПРИЛ=25 дни
АПРИЛ-МАИ=29 дни
МАЙ-юНИ=26 дни
юНИ-юЛИ=28 дни
юЛИ-АВГУСТ=25 дни
АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ=31 дни
СЕПТЕМВРИ ОКТОМВРИ=30 дни
ОКТОМВРИ=27 дни
ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ=24
ОТ НОЕМВРИ/декември ми прескочи,и ми дойде на 2 януари/=42 ДНИ
ЯНУАРИ=27 дни
ФЕВРУАРИ=30 дни
МАРТ=23 дни


Това момичета ми се струва много странно/няма едно постоянство като дни/
Ако може някой да ми каже на какво се дължи това.
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!
И дано ви хареса темата newsm10 newsm51
Виж целия пост
# 1
Моят цикъл е такъв. Причината - овулациите ми са както следва:
- два месеца от десен яйчник;
- един месец - от ляв;

Когато овулирам от дясно, овулацията ми настъпва на 10 - 11 ден. Когато овулирам от дясно - овулацията ми е на 14 ден. Когато прибавиш 14 дни, след овулация, схващаш разликата в дните.  Wink
Съветвам те като начало да си пуснеш репродуктивни хормони, а след това да проследиш няколко месеца овулацията си, посредством фоликулометрия.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
jdesika при мен беше по лошо(не че сега не е,но е по-добре е преди)............виж....

    За 2005 година:

04.01.05г. - имах МЦ
     02.05г. - нямах МЦ
06.03.05  - имах МЦ
13.04.05 - имах МЦ
     05.05 - нямах МЦ
17.06.05 - имах МЦ
     07.05 - нямах МЦ
     08.05 - нямах МЦ
     09.05 - нямах МЦ
     10.05 - нямах МЦ
 ?  11.05 - имах обилен МЦ
20.12.05 - имах МЦ
Като декември месец ми изписаха хапчета за регулиране на Ц ,не помня какви но не бях доволна от тях(май бяха някакъв вид противозачатачни но не съм сигурна)

Сега МЦ не прескача толкова много,но пък е странен:как да го опиша сега  newsm78 ами понякога като ми дойде Ц,като количество е много малко но доста дни продължава,или пък 1 ден ми прокърви за малко,1 ден спре,1 ден ми прокърви,1 ден спре............и така.Този месец например за първи път ми дойде за около 9-10 дена като след това имах някоко дена на "окапване.От няколко месеца пия билкови хапчета на SoAktiv-капсули с масло от нощна свещица + витамин "Е" на същата фирма и съм доволна.
Но истината е че и двете ще трябва да отидем на доктор в крайна сметка.Пожелавам ти късмет.  bouquet
Виж целия пост
# 3
А на мен темата ти ми харесва.
Виж целия пост
# 4
И моят цикъл е много променлив,като няй-късия срок между два цикъла ми е бил 27 дни,а най-дългия около 50 дни.Но нормалното за мен е 32 дни.
Виж целия пост
# 5
И моя цикъл е много нередовен има месеци в който също ми прескача и други в които ми идва на 36-42 дни. Преди време пих хормонални хапчета и се беше оправил, сега отново е много разбъркан.
Виж целия пост
# 6
Здравейте Милената♥ и elena vasileva.Защо не пробвате билковите хапчета(регулиране на МЦ) на  "SoAktiv" - капсули с масло от нощна свещица и витамин "Е" пак на "SoAktiv"?Аз съм доволна .
Виж целия пост
# 7
˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙,благодаря за съвета,но аз съвсем скоро научих,че съм бременна.Просто реших да напиша как е бил цикълът ми до сега. Wink
Виж целия пост
# 8
Моят цикъл е такъв. Причината - овулациите ми са както следва:
- два месеца от десен яйчник;
- един месец - от ляв;

Когато овулирам от дясно, овулацията ми настъпва на 10 - 11 ден. Когато овулирам от дясно - овулацията ми е на 14 ден. Когато прибавиш 14 дни, след овулация, схващаш разликата в дните.  Wink
Съветвам те като начало да си пуснеш репродуктивни хормони, а след това да проследиш няколко месеца овулацията си, посредством фоликулометрия.
Успех! Peace
  Joy А бе то все веднъж и от ляво трябва да се падне  newsm51

P.S. Дано да носиш на майтап (и аз съм горе долу така)
Виж целия пост
# 9
˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙,благодаря за съвета,но аз съвсем скоро научих,че съм бременна.Просто реших да напиша как е бил цикълът ми до сега. Wink
newsm44БРАВОООО,ТОВА Е ПРЕКРАСНА НОВИНА.пожелавам ти лека и безпроблемна бременност...и много късмет.Пиши от време на време как си
 newsm10 1stroller
Виж целия пост
# 10
 А бе то все веднъж и от ляво трябва да се падне 

P.S. Дано да носиш на майтап (и аз съм горе долу така)
 
Охооо...здравеи Ilitaaa,има ли някакви подобрения при теб.
Някаква промяна с тръбата.Едно време и аз имах нагънати тръби,и ми ги опънаха по време на операцията на яйчника.Знам че може да стане и при лапароскопиа/стига доктора да е добър.А този цикъл ми е узасен.четох,из старите публикации в зачатие за чай от бял равнец/1 лъжица се запарва с 300мл.бода/Някой има ли представа newsm78 newsm78  love001 lovekiss
Виж целия пост
# 11
Здравей jdesika, до колкото знам белият равнец се пие при проблем с овулацията. На мен по време на операцията от извънматочна са ми направили някакви пластики на останалата тръба  Hug но това не променя особено ситуацията  Hug
Виж целия пост
# 12
Привет на всички! Темата ми харесва, намирам я за много полезна.   bouquet Аз също съм в тази категория-средна дължина на цикъла-33 дни, но откакто започнахме да работим за бебче през м. януари дължината беше 28 дни /за първи път в живота ми!/. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 13
Привет на всички! Темата ми харесва, намирам я за много полезна.   bouquet Аз също съм в тази категория-средна дължина на цикъла-33 дни, но откакто започнахме да работим за бебче през м. януари дължината беше 28 дни /за първи път в живота ми!/. Ще следя темата.
В тази връзка някой може ли да пусне линкове на теми, където е обсъдена промяната на цикъла по време на бебеправене, защото аз не можах да намеря  Embarassed, а при мен се получи точно така от 30-33 дни преди това на 25-30 сега  ooooh!
Виж целия пост
# 14
И при мен разликата между циклите на всеки от двата яйчника са големи  Peace Не само като продължителност, менструцията на левия яйчник ми е по-дълга, по-болезнена, по-обилна (съжалявам за впускането в подробности, но темата си е женска...)

За последните 3 месеца:
27 дни - 22 дни - 31 дни (последен месец)
Преди това пиех ОК за регулация нивата на тестостерон (което нормализира цикъла, но временно), а преди това циклите са ми варирали между 27 и 35 дни (това е бил най-дългият). Средната продължителност ми се води 29 дни.
Никога не ми е "прескачал", т.е. не е имало месец без М  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия