"бабин" лек за ечемик

  • 30 189
  • 14
Голяма ми дъщеря има най-вероятно ечемик на окото. Лекарката ни каза да мажем с Максидекс и да слагаме капки Макситрол.
Чувала съм, че се слага кърма в окото при наличието на ечемик и мисля да пробвам. Вие знаете ли нещо по въпроса. Надявам се ако не й помогне, поне да не й навреди.
Ще се радвам ако някой има лични впечатления да ги сподели.
Виж целия пост
# 1
Аз съм чувала мястото да се натърка със злато!
Но аз лично мисля,че е по-добре да послушаш лекарката!
Виж целия пост
# 2
Голяма ми дъщеря има най-вероятно ечемик на окото. Лекарката ни каза да мажем с Максидекс и да слагаме капки Макситрол.
Чувала съм, че се слага кърма в окото при наличието на ечемик и мисля да пробвам. Вие знаете ли нещо по въпроса. Надявам се ако не й помогне, поне да не й навреди.
Ще се радвам ако някой има лични впечатления да ги сподели.

Сваряваш лайка. Докато още е топла топиш голямо парче памук или марля и го слагаш на окото на дъщеря ти. Но трябва лайката да е максимално гореща, колкото може да търпи детето. Като слагаш няколко пъти ечемикът ще се спука.
Виж целия пост
# 3
Ninche и ние имахме ечемик,който 6 месеца не минаваше,сменихме много капки ,но без особен ефект.Сега ечемика намаля но не е изчезнал напълно.За слагането на кърма не е препоръчително,попитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362100.0
Проблема е че на нас ни откриха и далекгледство,лекарката каза че далекгледството е предпоставка за появяването на ечемик,сложихме очила +2 диоптъра,като се надявах и проблема с ечемиците да отмине,но ето че се появи сега и на другото оченце.
На мене една възрастна жена ми сподели,че едно време са лекували ечемик с локум,аз пробвах и незнам дали от локума след 2-3 дни ечемика видимо намаля,но преди това попитах лекарката дали е безопасно слагането на локум на оченцето,тя каза че не е запозната но може да пробваме ,като внимаваме да не попадне в окото.
Виж целия пост
# 4
Проблема е, че при нас не се е оформило някакво конкретно образувание, а по-скоро е подуто очето леко отдолу и ако се вгледаш се заформя малко кръгообразно нещо, но не като образувание върху кожата,а по скоро подутинка от самата кожа /охх, как го обясних само/.Сега като я гледах днес, май и отгоре клепача леко е подут.
А знаете ли дали е заразно? Че тя е в постоянен контакт с бебето.
Както разбирам това нещо е доста упорито. Аз не съм виждала до сега ечемик, но си го представям нещо като пъпка с връх, а и вие казахте, че трябвало да се спука.
Виж целия пост
# 5
отначало нашия ечемик се виждаше само като погледне нагоре и под долния клепач изпъкваше топченцето,а съвсем в началото не се виждаше а само го напипвах аз и леко беше червено окото,но не окото а под долния клепач.След това постепенно се образува едно топченце,което постепенно растеше.Ето една снимка да видиш нашето какво беше.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332940.msg9049876#msg9049876
Виж целия пост
# 6
Може да промиваш честичко през деня с памук, напоен със сребърна вода. Така ме посъветваха в кварталната аптека за ечемика на сина ми преди време. Мина много бързо.
Виж целия пост
# 7
Чувала съм да се натърка със сребро. Peace
Виж целия пост
# 8
Като дете имах много често ечемици. Натъркването със злато определено помагаше. Ако го хванеш в началото, даже се прибираше преди да "узрее" т.е. да образува гноен връх, което си е доста болезнено.
Виж целия пост
# 9
Ох, vasileva, това нещо изглежда много болезнено на детенцето ти. Сигурно е много неприятно, особено за малко дете. То една мигла ти влезе в окото и те дразни, пък камо ли това.
Днес й направих промивка с лайка и кърма. То при нас още не е узряло, както казваш nat - a как по точно го натъркваш с пръстена, защото и аз съм чувала, ама незнам точно как да го направя, особено като става дума за такъв деликатен орган, какъвто е окото.
Виж целия пост
# 10
Имах един период в който беше започнало да ми излиза ечемик през седмица. Лекувах се по бабешките рецепти- мляко от кърмачка,златен пръстен и подобни. докато не отидох на лекар и да ми изпишат лекарства не престанаха да ми изличат. Това нещо е страшно болезнено и много лесно може да се възпали.
Виж целия пост
# 11
Просто минаваш леко с пръстен по ръбчето на клепача, по възможност отвътре, където е лигавицата. Без да му бъркаш в окото де. Дано ме разбра.
Виж целия пост
# 12
Ninche,

Ето подобна тема от тази есен Подобие на ечемик на клепача на 1,9 год. дете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338395.0
Виж целия пост
# 13
При нас се случи, капвах кърма - мина за 2 дни Peace Разбира се, не давам гаранция, че е минало от кърмата, но знам, че не вреди поне да пробваш Peace
Виж целия пост
# 14
Privet,nie se muchihme s echemik na dolnia klepach edna godina i polovina ,kakvo li ne opitah.Nakraia ni naznachiha operacia i kazaha ,che vupreki tova pak moje da se poiavi.Edin mesec predi tova az mnogo dobre prouchih homeoptaichnata strana.Ne sum hdoila na doktor,tuk ne e mnogo populiarna.(MNogo knigi izchetoh)Dusteria mi beshe mnogo nervna ,plachliva ,ne znaehse kakbvo iska.Purvo i dadoh Silicia9,echemika se vdigna i aha da da se pukne,nisto ne stana.Govorih s edna homeopatka v bg i dvete stignahme do mnenieto ,che dusteria mi e Chamomila tip,tia mi kaza da opitam s po visoka potencia.Dadoh i tochno 2 puti ot Chamomila200 i izchezna,napravo ne mojehme da poviarvame.Operaciat i beshe sled 2 sedmici,doktora ahna kato ia vidia.Za vashia sluchai tova moje da ne pomogne ,osven ako deteto niama sustite emociaonalni  haraktaristiki.Suveta mi e da otidete pri dobur homeopat.Znam kolko e tejko i za vas i za deteto.Duesteria mi veche 2 godini sled tova niama i sleda ot echemik.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия